Probusena guma na boku

Probusena guma na boku

Da sam kuci dzaba bih ti je zavrsio samo radi tih "ne moze/moze" majstorcina...bitno je da rez nije poprecni tj. da ne sijece vlakna unutar gume a kako si opisao da se radi samo o rupi 1mm tu ide naj manja fleka/zakrpa i cao....
 
Inekcija ide na gazeci sloj gdje je debela guma sa strane ako bude pokuso dat inekciju samo vecu rupu napravit, da si blize druze da meni u radionicu doneses gumu da je napravimo citav belaj oko mje

injekcija ide samo kao privremeno rijesenje, do prvog vulkanizera, a onda se ubacuje fleka, samo sto to nasa raja komentarise sa "hajd' yebaji ga 5 je maraka ja, a fleka skupa".
Vremenom, inekcija se rasusi i na tom mjestu pocne da pusta, ili se cak izvuce van, zavisi od terena po kojem se vozi...nemos' ti nama dokazaT :d
 
Član
Ja jos sa onim injekcijama nisam imao problema, na motoru sam imao 2 i drzale su preko dvije godine dok nisam gume zamijenio. Na starim gumama mi je dosla jedna i isla jevkod mene dvihe godine i nikad nije pustila, i ima jos njih kod mene koje znam iz familije da su stavili injekcije i da drzi dok je guma. Ali sve injekcije su bile na gazecoj povrsini, ne sa strane na zidu...
 
Član
Ja sam do sad dao tonu inekcija nikad se niko nije vratio I reklamirao uradjeno ako moze inekcija provjeri se nemoze vadi se ta inekcija fleka se radi osim ako musterija zahtijeva fleku onda nju odradim Odmah i to potraje mozda pola sata i sat dok ljepilo odradi svoje.a to da se inekcija osusi je istina pretezno ko iskoristi gumu maksimalno i onda pocne na pusta al za jedno 4 5 godina
 
Kako god, dao sam ih i ja mozda i vise od tone :) i to uvijek uz zahtjev musterije jer sam prvenstvano nudio da sa uradi fleka, a da su se vracali jesu, pretezno oni kod kojih guma nije bila probusena ekserom ili slicnim predmetom (raznih predmeta se znalo naci zabijenih u gumu, kljucevi i sl.)

@arnes_c kakvim ljepilom radis da mora da se ceka pola sata-sat?j Ja znam za ljepilo na koje ide fleka nakon 15ak sekundi.
@RS TURBO nisam rekao da nemoze, ali ja to ne praktikujem, fleka ne deformise gazeci sloj sto nije slucaj sa inekcijom, pogotovo kad je probijena u koso, pa se vulkanizer namuci dok nadje pravac kojim ce provuci inekciju, i usput ti pokida jos jednu ili par zica koji cine konstrukciju unutar gume.
 
Top