problem sa strujom

problem sa strujom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Novi sam član na BHTUNG, pa me zanima ako ima rješenje u vezi struje kod auta. Znači problem je u sledećem, a to je da priloikom stand by režima odnosno kod stajanja auta kad je ugašeno akumulatoru se izvuče napon i auto se nemože upalit kad prenoći. Auto je BMW 316i compact 1999g.p.
 
Administrator
BIGVESKO je napisao(la):
Novi sam član na BHTUNG, pa me zanima ako ima rješenje u vezi struje kod auta. Znači problem je u sledećem, a to je da priloikom stand by režima odnosno kod stajanja auta kad je ugašeno akumulatoru se izvuče napon i auto se nemože upalit kad prenoći. Auto je BMW 316i compact 1999g.p.

prvo se predstavi u nove clanove... pa onda otvori novu temu u kvarovi i pitaj to sto trebas:icon_biggrin:
 
Član
Jel mozda ovo ?

2389l.jpg
 
Početnik
joj ljudi kilowat ovo kilowat ovo ..pusti to kraju.. novi aku,,podebljas masuu i nemas frke.. i odes na cevape kod brke :cool::lol::lol::lol:
 
Član
sandi_azra je napisao(la):
joj ljudi kilowat ovo kilowat ovo ..pusti to kraju.. novi aku,,podebljas masuu i nemas frke.. i odes na cevape kod brke :cool::lol::lol::lol:

druze nebi se bas sa tobom slozio oko aku i kablova samo i ja imam isto te probleme na astri i kad pojacam malo jace sve trepti ali se ne gasi a svu tu istu muziku sam imao u golfu i sve je treptalo od svjetala do instrument table pa sam stavio prvo jacu aku ali opet je se to desavalo do duse manje ali tek kada sam stavio altenator od 90A tek onda sam resio problem a na astri to sve trepti i mora se stavljati jaci altenator kako su mi rekli od 120A
 
mozes ti staviti 10 akumulatora pod haubu ako moze stat, ali ako nepodebljas masu sa akumulatora do karoserije nisi postigao nista.. koliko sam vidio u vecine auta je to 10-16mm2... a sa tim napajas cijelo auto tako da nema sanse da moze biti i za pojacalo... a vecina misli stavio sam 35mm2 do pojacala za plus, to je dovoljno.. bez mase nista..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
mozes ti staviti 10 akumulatora pod haubu ako moze stat, ali ako nepodebljas masu sa akumulatora do karoserije nisi postigao nista.. koliko sam vidio u vecine auta je to 10-16mm2... a sa tim napajas cijelo auto tako da nema sanse da moze biti i za pojacalo... a vecina misli stavio sam 35mm2 do pojacala za plus, to je dovoljno.. bez mase nista..

brate ovaj cojk sta kaze, znaj da je tako !!!! ... RESPECT drug al najveci od mene ;) ...
 
Član
menjic je napisao(la):
Jel mozda ovo ?

2389l.jpg

nije, magnatovo je + neki "tribal" edition

SoundLunatic je napisao(la):
mozes ti staviti 10 akumulatora pod haubu ako moze stat, ali ako nepodebljas masu sa akumulatora do karoserije nisi postigao nista.. koliko sam vidio u vecine auta je to 10-16mm2... a sa tim napajas cijelo auto tako da nema sanse da moze biti i za pojacalo... a vecina misli stavio sam 35mm2 do pojacala za plus, to je dovoljno.. bez mase nista..

mase su mi isto 35mm; jedna je na nosač zakačena a jedna u gepeku; al moj je problem, po svemu sudeči, jači akumulator i alternator...
 
Član
slazem se sa clanom sound lunatik ali ipak ti truze stavi malo jaci aku i altenator posto su ti kazes kablovi vec postavljeni deblji i jaci sve je to ok i za masu i za kablove se slazem ali ti je altenator nemoze da proizvede struje koliko ti auto i muzika povlaci pa ti se zato to i desava neko ti uradi ovo sa aku i altenatorom pa javi jel uspjelo cisto da se zna
 
Član
1. Promjeni aku.
2. Promjeni kabal od alternatora do aku-a
3. Masa, ako uzimas sa sasije masu, zguli do lima boju i tek onda uzmi sa toga masu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top