problem sa strujom

problem sa strujom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
AKO MOZE MALA POMOĆ ISKUSNIJIH...NOVI SAM U OVOME...
STVAR JE SLIJEDEĆA, VOZILO JE 1.3I AKUMULATOR OD 45 AMPERA, MUZIKA JE 2KW, PRILIKOM POJAČAVANJA PREKO 70% SNAGE GASI MI SE PLAYER....ŠTA PROMJENITI TJ. DODATI?
 
Član
stavi jaci alternator, 2 akumulatora podebljaj sve moguce kablove koji imaju ikakve veze sa strujom sa 50 kvadrata ofc kablovima i obavezno iste vodi i na pojacalo ... to ti je negdje cca 1500-2000km sve da uradis ... e sad ... naravno uraditi ovo ako imas 2000W rms u autu ... a ako ti je 2kW max sto je kad sve saberes i oduzmes nekih cca 400w rms, sve sto trebas uradit je podebljat napojne kablove od playera, stavi bar 8mm2 i to je to ... ako ti budu malo migala svjetla, stavis kondenzator od 1F i trebalo bi ti rjesit sve probleme ... et tako ... pozzz
 
Član
2kW :icon_question::icon_question::icon_question:

Koje pojacalo, koji zvucnik - zvucnici :icon_question::icon_question:
 
Član
Eto reko ti je eddo sve ...;)

A ti reci nama kolko mm su ti trenutno kablovi i jel 2kw max power,jer mislim da jest i koja je marka pojacala RMS snaga ti je bitna, mada i max power FIRST pojacala i /////Alpine nije sigurno isto pa napisi i koji je tacno model pojacala da bi ti konkretnije netko mogao reci sta da radis ....

Za pocetak uzmi novi aku mislim da moze barem 55Ah kablove i spojeve sredi kak' ti je eddo vec reko ......
 
Član
IGY je napisao(la):
al se gadzaju ljudi ovim KW :lol:
Al se i ti spamom gađas... :lol:

@theard...
Po meni to sluti na tanak-oslabjel kabal na HU,sto ti edo rece stavi kakav 8mm2 na hu dakle i plus i minus direktno sa akumulatora i to bi trebalo biti to, no ni ono ostalo sto ti edo rece nebi bilo lose, mada mislim da nemas potrebe mjenjat alternator, jer jaci aku i dobri spojevi+ dovoljna debljina kabla i kakav kondic to bi bilo to...
 
Član
Ja sam tako nesto rijesio, zamjenom svih kablova pa i masa po motoru tamo i dovodjenjem plusa na plejer direktno sa akumulatora.

Taj za plejer je 8 kvadrata, mase su 12 ima ih vise 4-5, plus do pojacala 35, i kondenzator 1F, masa na plejeru isto promjenjena.

Dok to nisam uradio i moj se gasio pri kraju sad moze skroz do kraja sto svejedno nikad ne radim a i ti neces pogotovo ako imas 2kW.

Ja imam 220W.
 
Član
pretpostavljam pioneer 307 ili 306......to ti je nekih 800 rms-a a ta dva kW okaci macku o rep to samo pise.... :D
 
Član
Pa i ja kad bi sabrao sve sto imam bi bilo preko kilowat :) al ne sabira se to bas tako mada nije ni bitno, eto rekli su ti ljudi sta i kako.
 
Član
adi187 je napisao(la):
Eto reko ti je eddo sve ...;)

A ti reci nama kolko mm su ti trenutno kablovi i jel 2kw max power,jer mislim da jest i koja je marka pojacala RMS snaga ti je bitna, mada i max power FIRST pojacala i /////Alpine nije sigurno isto pa napisi i koji je tacno model pojacala da bi ti konkretnije netko mogao reci sta da radis ....

Za pocetak uzmi novi aku mislim da moze barem 55Ah kablove i spojeve sredi kak' ti je eddo vec reko ......

kablovi su 1*35mm2; pojačalo je magnat 2kW a zvučnici su po 1kW..za rms ne znam...
 
pa i u mene isto blinkaju sijalice kada pojacam do kraja,ali u mene blinkaju sve i od kontrolne table i od playera i od svega,to znaci da bi i ja morao deblje kablove ili kondenzator da stavim:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top