Problem sa Seat Leonom 1,9tdi

Problem sa Seat Leonom 1,9tdi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam problem sa Seat Leonom 1,9 tdi(110ks)
Kada vozim npr drugom brzinom i dam gas,osjetim vibracije u prednjem kraju
Felne i gume sam balansirao,na 0 su i opet trese
Neko mi kaze da je mana vw autima da trese prednji kraj zbog poluosovine,neko kaze da nije do toga....
Pomagajte,ako je neko imao slicno iskustvo....
:icon_sad:
 
imao sam ja na golfu 2,jucer je stari vozio majstoru...auto mi treslo kao da nisu sarafi na gumi zavrnuti do kraja :D
majstor kaze neke manzetne mislim na lezaju ili je lezaj :icon_rolleyes:
probaj kad stojis u mjesto smotat puni i kreni naglo i osluskuj klepecel sta,prvo u jednu pa u drugu stranu...(to su sve simptomi lezaja)...
PS-nisam nikakav majstor,nego govorim iz licnog iskustva ;)
 
tvrdoglavi je napisao(la):
imao sam ja na golfu 2,jucer je stari vozio majstoru...auto mi treslo kao da nisu sarafi na gumi zavrnuti do kraja :D
majstor kaze neke manzetne mislim na lezaju ili je lezaj :icon_rolleyes:
probaj kad stojis u mjesto smotat puni i kreni naglo i osluskuj klepecel sta,prvo u jednu pa u drugu stranu...(to su sve simptomi lezaja)...
PS-nisam nikakav majstor,nego govorim iz licnog iskustva ;)

Cuje mi se malo desni lezaj ali mi je nelogicno da moze takvo podhtavanje i treskanje volana da dobije od lezaja?!
Ja mislim da pored lezaja ima jos neki problem,mozda teg na poluosovinu
:icon_cry:
 
ne znam bgm opet ti kazem,ne razumijem se puno,sacekat cemo aldinaspuru da on rijesi stvar,ali kod mene je uzrok bio lezaj :icon_sad:
 
Legend
prijatelj ima istog, i sigurno da se to nebi trebalo desavat.. bar ne tako primjetno kako si ti opisao..
kako ti boki rece, moguce da je nosac motora
 
Ne znam drugovi,moram poci do majstora pa da pregledam cijeli trap,stope motora....
Citav prednji kraj treska,slicno kao kad je felna kriva,i na volan se osjeca podrhtavanje kad dam veci gas a lezaj prednji desni se cuje ali kad podignem auto na dizalicu,nema lufta ni malo
Bas zbunjujuce
:icon_question:
 
Član
Ako ti se desava samo sad po ovom snijegu, nemas brige drug. Nahvatalo se snijega na poluosovini ili po felgama iznutra i eto ti debalansa. Ako ti se to desavalo i prije snijega, najlakse pozajmit od nekog gume i felge pa probat jedan krug, znaju nekad gume zezat, a na balans masini pokaze da su ok. Ovo ti nije mana VW tj. Seata, to su prazne price, vozim Seata 5 godina i nikad nista slicno. Samo kad zagazim u dublji snijeg zna ostat unutar po felgi i kad se zaledi trese dok vozis....lak kvar za popravak.
Javi sta je bilo, cisto me zanima...
 
bubreg na gazecem sloju mozda..moze se nulirati balansom ali deformisana guma ostaje deformisana...podigni jednu prednju,u brzinu i prati gazeci sloj,vidi dali talasa,pa tako i na drugoj strani.... inace imas simptome da trese od 0-60km/h
 
Član
ma ako nema podrhtavanja kad je auto dignuto onda je problema trapu sto posto,al kao sto rece neko gore ako se to pocelo desavat sad po ovom vremenu nista cudno,snijeg je uzrok,ako ne onda pregledaj dobro,lezajevi,madzetne,svasta moze bit dole jbg,,i kod mene bilo slicno,bas na malim obrtajima se treska,sve sam mijenjao,nisam mogao da skontam sta je,na kraju zamijenio lezajeve amortizera i prestalo,mada nikad ne bi posumnjao na to
 
Član
Druze, pogledaj da li imas na felnama plastisne prstenove koji felnu drze u centru u odnosu na glavcinu. A i ako nemas moze se i to srediti. Ja sam imao isti problem, kad sam menjao gume, i ovaj lik sto je balansirao gume skinuo mi prstenove i onda su mi se sise stresle dok nisam skontao sta je.
 
Član
dule-p je napisao(la):
Druze, pogledaj da li imas na felnama plastisne prstenove koji felnu drze u centru u odnosu na glavcinu. A i ako nemas moze se i to srediti. Ja sam imao isti problem, kad sam menjao gume, i ovaj lik sto je balansirao gume skinuo mi prstenove i onda su mi se sise stresle dok nisam skontao sta je.

potpis,toga se ja nikad ne bi sjetio,a sad nesto kontam to ce najprije da mu izazove,ne vjerujem da mu je kao kod mene u pitanju lezaj amortizera,,mislim da si upravu,najprije ce mu biti to;););)
 
Gtiboy je napisao(la):
Ako ti se desava samo sad po ovom snijegu, nemas brige drug. Nahvatalo se snijega na poluosovini ili po felgama iznutra i eto ti debalansa. Ako ti se to desavalo i prije snijega, najlakse pozajmit od nekog gume i felge pa probat jedan krug, znaju nekad gume zezat, a na balans masini pokaze da su ok. Ovo ti nije mana VW tj. Seata, to su prazne price, vozim Seata 5 godina i nikad nista slicno. Samo kad zagazim u dublji snijeg zna ostat unutar po felgi i kad se zaledi trese dok vozis....lak kvar za popravak.
Javi sta je bilo, cisto me zanima...


Druze,nisam ga vozio ni jednom po snijegu,ja zivim u Baru na moru,kod nas nema snijega :icon_smile:
Lezaj tocka,zglob pri menjacu ili poluosovina,jedna od ovih stvari mora da bude,raspitao sam ali ipak cu poci do majstora
Hvala
;)

ArminM je napisao(la):
dule-p je napisao(la):
Druze, pogledaj da li imas na felnama plastisne prstenove koji felnu drze u centru u odnosu na glavcinu. A i ako nemas moze se i to srediti. Ja sam imao isti problem, kad sam menjao gume, i ovaj lik sto je balansirao gume skinuo mi prstenove i onda su mi se sise stresle dok nisam skontao sta je.

Nije to druze,felne nalijezu na prsten glavcine u dlaku bez plasticnih prstenova
Imao sam taj problem prije par godina ne mercedesu clk isto kao ti,vulkanizer zaboravio da mi stavi prsten na jedan tocak ali sam se odnah sjetio toga
U svakom slucaju HVALA
;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top