Problem sa kutijom

Problem sa kutijom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh ovako,juče sam kupio sub Pioneer....i ubacio ga u kutiju....prikopčo na pojačalo.....i sada kad svira....on svira ubi bože....bass je samo za poželiti....ali kada odvrnem jače.....port je na kutiji sa strane.....i kada odvrnem jače.....javlja se distorzija na portu.....port prdi.....e sada...rekli su mi da izvadim spužvu iz kutije...i ja sam je izvadio....ali opet isti problem....kutija ne vjerujem da je mala ali eto vi procjenite......ja mislim da je do aero porta....port je fi 36x 128.....a evo i dimenzije kutije:
Visina:40cm
Širina: 41,5cm
Dubina: 34,5cm
pomagajte...molim vas....:icon_sad:
 
MONTOYA je napisao(la):
ajde napisi mi koji je pioneer u pitanju
radi se o subu pioneer ts-w307d2...i upravo sam saznao šta je u pitanju.....port u ovoj kutiji je za 250 RMS-a....a ne može se porediti nikako sa 400 RMS-a....prema tome port je uzak....i treba staviti širi port....
 
Član
port je mali probaj naci veci ako si iz Sarajeva, caraudio ili audio team...
Svakako nije problem u spuzvi koja je u kutiji, nju mozes vratiti normalno...mada mislim da je ova kutija malo velika za isti

P.s. Program mi se shebo nikako ne mogu da ga otvorim...cim uspijem napisacu ti nesto vise...
 
MONTOYA je napisao(la):
port je mali probaj naci veci ako si iz Sarajeva, caraudio ili audio team...
Svakako nije problem u spuzvi koja je u kutiji, nju mozes vratiti normalno...mada mislim da je ova kutija malo velika za isti

P.s. Program mi se shebo nikako ne mogu da ga otvorim...cim uspijem napisacu ti nesto vise...
ja sam gledao dimenzije kutije u pioneer katalogu koja je preporučena za ovaj sub i poklapaju se dimenzije.....a ja opet mislim da je do porta,jer ne vjerujem da može isti port za 250 RMS-a i 400 RMS-a.......jer vjerovatno kako bass grmi i izlazi zrak na port...preuzak prostor vjerovatno.....tebi hvala u svakom slučaju...i koji bi trebao port uzeti...kolko da je fi i kolke dužine???
 
Član
evo ga proradio...kutija je malo veca al moze proci, uzmi port fi 100 duzinu nek ostane 200 imas u audio team-u za nekih 17 KM ... pokusaj dole uzeti i piramidalnu spuzvu i nalijepi je na zadnju stranu kutije.. jer ovo koliko vidim nije kutija sa zakrivljenom zadnjom stranicom...

To je rijesenje.. ;)

P.s. Sad sam vidio, port je sa strane pokusaj ovo prepraviti nekako i prebaciti da port bude na istoj strani gdje je woofer...
 
MONTOYA je napisao(la):
evo ga proradio...kutija je malo veca al moze proci, uzmi port fi 100 duzinu nek ostane 200 imas u audio team-u za nekih 17 KM ... pokusaj dole uzeti i piramidalnu spuzvu i nalijepi je na zadnju stranu kutije.. jer ovo koliko nije kutija sa zakrivljenom zadnjom stranicom...

To je rijesenje.. ;)
kutija je kompletna kockasta.....znači da uzmem ovaj port fi 10cm i dužine 20 cm i rješen problem,a ta spužva jeli se ona iznutra zalijepi samo na zadnju stranu ili mogu na sve????
 
Bekir_SA je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
ko li ti daje te savjete pricekaj minutu...

ja sam mu rekao da izvadi spuzvu, mislio sam da je do nje, jer je komplet kutija oblozena spuzvom, pa reko mozda leta i prdi....
dobro...nemojte se sada bezveze svađati.....sada sam saznao do čega je....bekire jeli i ti misliš da je do aero porta......???....normala diskutujemo o ovoj temi....tu smo da saslušamo ejdni druge...jebo svađu.....??
 
Član
heheheh ne svadjamo se samo odgovaram Dramicu.... tko prizna pola mu se dodaje...
zaboravio sam ti sinoc reci da sam i ja promjenio port na onoj kutiji tvojoj...
 
Bekir_SA je napisao(la):
heheheh ne svadjamo se samo odgovaram Dramicu....
zaboravio sam ti sinoc reci da sam i ja promjenio port na onoj kutiji tvojoj...
pa tako reci jarane odma....koji port...koji fi i kolka dužina???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top