Problem sa  HU

Problem sa  HU

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Danas sam stavio novi HU , al me nervira kad je auto ugasen i prebacim na X-PLOD mod , na udar basa slabi svjetlo na HU . Aku mi je nov neznam koji mu je k...c , na njemu je osigurac 10A ili mozda trba jaca struja pa mu osigurac stvara otpor. Radi se o modelu SONY CDX-GT410U

cdx-gt410.jpg
 
Član
stavlji deblji kabal plusa ustvari dovedi novi plus jer onaj fabricki nevalja kurcu... i osigurac stavis onaj sto ide na acu on ti je oko 30 km posjeti www.caraudio.ba
imas tamo sve
 
Član
ma to sam i planiro jer kad skopcam HU direkt na aku sve je u redu i cak ima vecu snagu , znaci konto sam stavit 2.5mm dovod plusa , a sta cu sa minusom i on je iste debljine . Dal da i minus dovedem sa akua il da ga na lim stegnem?
 
Član
trizex je napisao(la):
Eto, xr4iboy ti je rekao sve :) losha struja ;)

Al pazi drug kad je auto upaljeno sve je u redu i na max. nema nikakve promjene u osvjetljenju , znaci ovi isti kablovi mogu propustit struju . Neznam stvarno . a kad nije u x-plod modu onada normalno radi i kad je auto ugasen. Valjda ovaj mod zbog dubokog basa povuce vise struje .Neznam stvarno.

Uglavnom sve u redu kad je auto upaljeno , necu ga ni slusat na max. kad je ugasen , pa da mi izvuce aku.
 
Član
A cuj, ako sve (ukljucujuci i xplod mod) fercera kad je auto upaljeno, znaci kad alternator dize napon, onda to nije nista za zabrinuti se, napon je naravno nizi kad je auto ugasheno, sam si rekao da ti bolje radi direktno spojen na accu, tebi ako nije mrsko ti ipak provuci novi minus/plus do radia, barem to nije tesko :) plus mozes zdipit s kutije osiguraca, minus gdje god dobar saraf ugledas :)

A kod mene kad lupi bas farovi zatrepere :) a opet nije dosad nijednom izvuklo accu ;)
 
Član
Logicno da slabi svjetlo jer povuce vise struje upali farove i pojacaj sve ce ti bit jasno ;)
 
Član
ja sam imo probolema sa akuom. kad je ukljuceno pojacalo , pa sam stavio kond. u gepek i nemama problema.

Hvala ti drug provucu ja ipak deblje kablove , da ove stare ne moram gasit po putu.

I imam jos jedno pitanje , u vezi s pojacalom , da neotvaram novu temu.

Na starom HU prije na par dana pojaco ja na 25 kad se HU ugasi , a pojacalo bilo upaljeno.
Pregledam ja osigurace i crko onaj "ingnition" il se tako nekako zove sto pali HU kad okrenes kontakt bio 5 A I ja nisam imo pa stavio 10A nebi to trbalo ostetit ovaj novi HU. Da li mi je bolje prebacit one stopice na kablovima da HU moze radit i sa ugasenim kontaktom il da ostavim ovako.
 
Član
Kondenzator ti nece pomoci ako ti je i dalje stok akumulator i ako je slab, jer kondenzator prvo povuce struje sebi pa tek onda pojacalo sto znaci duplo
 
Član
aku mi je topla il se tak nekak zove 75Ah ima mu 3 mjeseca, ma pojacalo je meni sad uredu al me brine sto iskace ovaj osigurac %ingnition% .
 
Član
ne znam sta da ti kazem.
nemoj se sta naljutit al' ja ne bi sony uzeo ni dzaba. pioneer je poslije alpine jedan od najboljih za jaku i dobru (kvalitetnu) muziku

1 mjesto
logo_alpine.gif

2 mjesto
pioneer_logo.gif

3 mjesto svi ostali
 
Član
ShArky je napisao(la):
ja sam imo probolema sa akuom. kad je ukljuceno pojacalo , pa sam stavio kond. u gepek i nemama problema.

Hvala ti drug provucu ja ipak deblje kablove , da ove stare ne moram gasit po putu.

I imam jos jedno pitanje , u vezi s pojacalom , da neotvaram novu temu.

Na starom HU prije na par dana pojaco ja na 25 kad se HU ugasi , a pojacalo bilo upaljeno.
Pregledam ja osigurace i crko onaj "ingnition" il se tako nekako zove sto pali HU kad okrenes kontakt bio 5 A I ja nisam imo pa stavio 10A nebi to trbalo ostetit ovaj novi HU. Da li mi je bolje prebacit one stopice na kablovima da HU moze radit i sa ugasenim kontaktom il da ostavim ovako.

Cuj, s obzirom da provlacis nove naponske zice ti lijepo slozi da ista ta nova naponska ide i na ignition i na stalnu memory (i na zutu i na crvenu zicu), ionako ti ne znaci nista to da se radio ugasi bez kontakta kad ne smijes plocice ostavit kod nas u autu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top