Problem sa Fiat Puntom 2

Problem sa Fiat Puntom 2

Prije svega, želio bih uputiti svim članovima foruma jedan veliki pozdrav, no da ne duljim previše, preči ću odmah na ono glavno.

Naime, prije skoro godinu dana, kupio sam Fiata Punta 2 (2001.g. 1.2). Već pri samom povratku kući na instrument tabli upalila se lampica kao na slici: S obzirom da sam totalni laik kada su auta u pitanju, zaustavio sam auto na jedno 10minuta, te se lampica više nije palila jedno sat vremena, nakon čega se ponovilo isto. Auto nije trzalo, niti gubilo snagu, jednostavno, samo bi se lampica upalila.

Pri povratku kući, auto sam odvukao na servis, nakon čega su mu uradili dijagnostiku, restartovali računar, zamjenili svječice, pročistili dizne i ko zna šta sve još. Uglavnom servis je iznosio 800KM. Nakon toga, lampica se nije palila jedno 2mj. Nakon 2mj. auto se počelo čudno ponašati, u toku vožnje bi jednostavno počelo da gubi snagu, te bi se u pokretu ugasilo, nakon čega bi se upalile sve lampice na instrument ploči. Kada bi se to desilo, auto bi djelovalo kao "mrtvo" jedno pola sata, nakon čega bi se ponovo upalilo i išlo normalno.

Auto sam vukao nakon toga još tri puta na servis, kod različitih majstora u nadi da će barem neko dijagnosticirati kvar, ali bezuspješno. Uradili bi dijagnostiku, na kojoj ne bi izbacilo ni jedan problem, a meni auto i dalje ne radi. Jednostavno ili se ugasi tijekom vožnje prilikom prebacivanja iz manje u veću, ili za vrijeme čekanja na semaforu i ponovnog kretanja. Što je još zanimljivije, kada bi se upalila lampica (sa slike) auto kao da bi počelo gubiti snagu. Što više kada se upali ta lampica, temperatura motora jednostavno padne u roku sekunde i ne reaguje dok se auto ne zaustavi, te ponovo ne pokrene.

Zadnja dijagnostika "automehaničara" bila je da je otišla pumpa za ubrizgavanje goriva (ajnšpric pumpa), pa bih Vas zamolio da ako je neko imao sličan kvar, ili zna u čemu je problem, da mi pomogne. Zaista me sve ovo počinje nervirati, jer smo uložili preko 1500KM na bezuspješno servisiranje. Unaprijed hvala svima.
 
Član
Promjeni pumpu goriva, i gotova stvar, i meni je tako bilo, najlakse ti je ustanoviti da je to da nadjes polovnu pumpu sa 3bar pritiskom, i sa njom upalis i vidis sta ce se desiti, to gubljenje snage je manjak pritiska goriva, auto trokira, trza, kad se ugrije pumpa ugasi se, ;)

I promijeni majstora obavezno, ciscenje dizni i nove svjecice kosta servis 100KM maksimalno, a ne 800Km sta su oni tebi radili, resetovanje mozes i sam uraditi, skini klemu sa aku.-a na par minuta i sam se resetuje.

Ako ti treba majstor u Sarajevu, javi mi se na PM da ti dam broj, ima on i dijagnostike za tvoje vozilo ;)
 
Brum Brum je napisao(la):
Promjeni pumpu goriva, i gotova stvar, i meni je tako bilo, najlakse ti je ustanoviti da je to da nadjes polovnu pumpu sa 3bar pritiskom, i sa njom upalis i vidis sta ce se desiti, to gubljenje snage je manjak pritiska goriva, auto trokira, trza, kad se ugrije pumpa ugasi se, ;)

I promijeni majstora obavezno, ciscenje dizni i nove svjecice kosta servis 100KM maksimalno, a ne 800Km sta su oni tebi radili, resetovanje mozes i sam uraditi, skini klemu sa aku.-a na par minuta i sam se resetuje.

Ako ti treba majstor u Sarajevu, javi mi se na PM da ti dam broj, ima on i dijagnostike za tvoje vozilo ;)



Puno ti hvala, uradit ću baš kao što si mi rekao. Već sam našao pumpu, samo nisam htio uzimati, dok ne budem siguran da je baš to. A što se tiče mehaničara, promjenio sam već mada prethodni nije samo zamjenio svječice i pročistio dizne, već je stavio i novi hladnjak, karike i još mnogo toga (ne razumijem se baš najbolje u to), ali se i dalje isto dešavalo.
 
Član
800 KM :icon_eek: sto brum rece mijenjaj servisera obavezno veliki servis za to auto je 300 KM pa meni za jtd oko 400 bio veliki servis
 
Član
Promjeni senzor radilice motora, oko 100KM u ovlastenom servisu sa rukama, poslije toga nista ti se vise nece desavati. Isti kvar sam ja imao ...;)

Odvuci ga u autocommerce na dijagnostiku ako vec nisi i nek zavrsen to!
 
Nelle_G je napisao(la):
Promjeni senzor radilice motora, oko 100KM u ovlastenom servisu sa rukama, poslije toga nista ti se vise nece desavati. Isti kvar sam ja imao ...;)

Odvuci ga u autocommerce na dijagnostiku ako vec nisi i nek zavrsen to!

Radio sam do sada već dva puta dijagnostiku (kod različitih servisera) i u oba puta, ispostavilo se da nema greške. Osim što je zadnji put, tačnije prije jedno deset dana, ustanovljeno da je otišla pumpa za gorivo, tačnije da je oslabila za 2bara.

Postoji li neki način da se provjeri stanje senzora na radilici motora, kako ne bih bez potrebno zamjenio. Unaprijed hvala.
 
Član
Odvezi ti to u ovlasteni servis i ostavi kod njih i dok ne poprave i ne utvrde nek ti ga ne vraćaju cuj 1500km tako mogu i ja popravljati mozda je ovo mozda nije ili pa i to je bilo pokvareno:icon_biggrin:
Fino ostavis ljudi kazu to i to je ti kazes simptome i nema sanse da se isti kvar opet desi ako se desi imas garanciju tj papir kojim oni tvrde da su taj kvar otklonili.Ako jedan ovlasteni ne zna znade drugi a ja mislim da ti je to do kompijutera.al moli boga da bude do senzora i do pumpe;)
Diagnostika je obicni kompjutor bez dobrog majstora je nula bodova.
 
Preporučujem ti da posjetiš srbijanski fiat forum klub, tamo će ti sve reći. Pošto dosta čitam njihov forum otkako imam punta imam osjećaj da ti je u kvaru ECU.
 
Gazija2001 je napisao(la):
Preporučujem ti da posjetiš srbijanski fiat forum klub, tamo će ti sve reći. Pošto dosta čitam njihov forum otkako imam punta imam osjećaj da ti je u kvaru ECU.

Hoćeš mi molim te poslati PP sa linkom foruma, kako bih i tamo pokušao. Lijep pozdrav.
 
Ako se ne varam, to je ovaj forum http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?act=idx ;)

Ti si u principu uradio malu generalku motora za te pare, sada ti ostaju te tri stvari, pumpa, senzor ili ECU. Najbolje bi bilo ako mozes da probas tu pumpu za gorivo na neki period, mada svakako nije lose postaviti ni na tom forumu pitanje ;)
 
technoGeek je napisao(la):
Ako se ne varam, to je ovaj forum http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?act=idx ;)

Ti si u principu uradio malu generalku motora za te pare, sada ti ostaju te tri stvari, pumpa, senzor ili ECU. Najbolje bi bilo ako mozes da probas tu pumpu za gorivo na neki period, mada svakako nije lose postaviti ni na tom forumu pitanje ;)

Da tako nešto :) Mnogo ti hvala na linku, postavio sam i tamo pitanje, pa ću vidjeti.

Pumpu sam našao, vozim ga sutra majstoru, pa ćemo vidjeti šta će se desiti nakon toga. Pored toga zamjenit ću i filter goriva, te se nadam da se više neće paliti. Počeo sam je sanjati :D
 
Dobro je to auto, mislim svakome se desi kvar, ali kada napravis, znas da si miran barem 50.000 kilometara, a sigurno ce biti vise. Nek ti je sa srecom i javi sta je bilo ;)
 
Technowave je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Ako se ne varam, to je ovaj forum http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?act=idx ;)

Ti si u principu uradio malu generalku motora za te pare, sada ti ostaju te tri stvari, pumpa, senzor ili ECU. Najbolje bi bilo ako mozes da probas tu pumpu za gorivo na neki period, mada svakako nije lose postaviti ni na tom forumu pitanje ;)

Da tako nešto :) Mnogo ti hvala na linku, postavio sam i tamo pitanje, pa ću vidjeti.

Pumpu sam našao, vozim ga sutra majstoru, pa ćemo vidjeti šta će se desiti nakon toga. Pored toga zamjenit ću i filter goriva, te se nadam da se više neće paliti. Počeo sam je sanjati :D

Vidio sam temu i na spomenutom forumu, nadam se da će ti pomoći...ima ondje baš stručnih ljudi, majstora koji rade baš fiate...samo dok pročitaju svi koji trebaju.

I da ti kažem: punto 2 nema filter goriva hehehe, i meni je bilo čudno. Kad sam svog kupio ja htio ono radi sebe to promjenit i tada sam saznao da nema filter već ima nekakva mrežica koja pročišćava gorivo i koja se kao ne mijenja.
 
Top