Problem s palenjem na plinu

Problem s palenjem na plinu

Član
Imam problem s palenjem na plinu,golf 3 1.4 motor obicni plin,nije sekvent,ranije mi normalno palio,nije bilo problema,sad nece nikako,vergla pola minute i tek onda sastavi,na benzinu sve normala,isao kod darke nije mi napravio,nezz gdje da odem,da li moze biti da svjecice nisu ok?a ipak pali na benzinu normalno?inace plin imam 3 god i nikad nisam imao problem s palenjem do sada,da napomenem,kad je auto ugrijano,ono kad se ugasi i odmah hoces upaliti upali normala,cim se ohladi 5 do 10 min vergla drama,ako neko zna u cemu je problem.....svaka pomoc dobro dosla...
 
Član
ljudi kod mene nije sekvent pa da moras paliti na benzin i dok se zagrije oko 40 stepeni da sam prebaci,ja vazda palim na plinu i nikad nisam prvo palio na benzin pa plin... Sad imam taj problem koji nezz kako da rijesim...
 
Nemoj me pogresno shvatiti ali pravis problem tamo gdje ga skoro i nema. Ne znam koji ti je plin ali kod mene su postajala 3 polozaja, jedan plin, jedan na benzin i onaj treci srednji pali na benzin cim dodam gas on prebaci na plin i njega sam stalno koristio. Ja sam imao problema sa K glavom pa sam obilazio tako majstore i preporucili su mi da je bolje da palim na benzin, i cak kad ga ocu ugasiti, da prebacim na benzin da malo odradi pa da ga onda ugasim. I nije pozeljno non stop na plinu treba malo nekad i benzina protjerat. Ako ti dobro pali na benzin i nema problema prilikom prebacivanja na plin onda ne vidim razlog zasto da cackas i palis na plin, jedino ako hoces da ti usteda bude maksimalna to je druga stvar.
 
Član
Pa htio sam reči da nije bez razloga kod sekventa podešeno da se na benzin pali , ali po običaju mi u Bosni smo pametniji od čitavog svijeta , kao i za pojas i kacigu i mnoge druge "normalne" stvari.
Ne govorim konkretno za tebe , jer smo mi uopšteno takvi , kolega kod mene je C klasu 2 godine vozio bez kapi benzina (riknula pumpa) i to je njemu bilo ok , a svako paljenje su detonacije bile (hebo ratno stanje)

Na plin se ne pali zbog slabije energetske vrijednosti plina , presiromašne smjese i povratnih detonacija , tako da ja tu ne bih ništa čačkao ako auto normalno vozi na plin , nego sipneš cenera benzina i to ti je dovoljno za paljenje 20-tak dana...
 
Član
Palis na beznin svako jutro, drzis minut-dva, prebacis na neutralno da pocucla gorivo i kada pocne da se davi prebacis na plin.
Tako se voze karburatorski gasni sistemi.
Na autu postoji neka neispravnost, to je definitivno, jer ako vani nije minus, auto mora moci da sastavi i na gas. Kada otklonis kvar, moj ti je savjet da se pridrzavas gore navedenog.
Sto se tice kvara, otidji kod Dejana (300 m prije Terex pumpe-lijevo) pa probaj.
 
Član
I ja koliko znam da bilo koji sistem LPG se obavezno treba paliti na BEnz pa onda prebaciti ne LPG bilo rucno ili automatski, e sad mozda moze na 2 paljenju kod tvog sistema odma na LPG to neznam ?
 
Član
ljudi moji jasno je meni sve sta govorite,ali ja za tri godine nisam nikad palio na benzinu,palio vazda na plinu normalno,i sad odjednom nece,mijenjao sam membrane na isparivacu prije 8 mjeseci kod darke,filter mijenjao prije mjesec dana,i kad nisu membrane bile ok palio extra,a imam i ja tri polozaja,1 palis benzin 0 palis benzin i autom prebaci na plin,stim sto kad tako palim moras verglati dugo,jer benzina povuce jako jako mali,cini mi se reda radi, i 2 polozaj samo plin....
 
Član
Filter se zna zaprljati i polije 10 dana ako naspes los plin, tak oda to treba prekontroslisati!
Kod tebe je vakum plin i ti mozes i zimi na -10 paliti na plin! benzin mozes izvaditi sve komotno :D;)
 
Član
pa znam zato vas i pitam sta je problem,jednom mi otisao onaj mali relej otisao kod darke zamijenio nov 10 KM mi uzeo,pa zbog toga sada pitam kako da rijesim to palenje....vidjet cu danas jel filter prljav....ugl moram nest rijesiti
 
Član
evo mene opet isto sranje da prostite,zamijenjen filter,membrane darko gledao kaze ne treba mijenjati,pogledao svjecice,kaze kao da su nove,i njih ne treba mijenjati,medjutim meni opet slabo pali,vergla duuuugo,na benzinu radi i pali super,na plinu radi isto tako bez problema,prebacivanje isto,sve frcera za deset samo me j... to palenje drama,nastimao sam da pali na benzin i dodam gas prebaci na plin,to ujutro kad je hladno pali super,cim se ugrije nece da upali....sta da radim,ima da ga zapalim :)
 
Top