Problem prvo paljenje

Problem prvo paljenje

Član
vec drugo jutro mi se desava ista stvar kod prvog paljenja na golfu 2 1.6 dizel,znaci vergla ali nece da upali,na guranje upali i poslije pali bez verglanja,znaci na zub sastavi,to mi se desilo i jucer i dana,znaci prvo paljenje je problem,vergla,dimi na auspuh ali nece da sastavi
 
Član
Grijači :icon_confused:

i stavi nepovratni ventil za naftu, između filtera nafte i bosch pumpe :cool:
 
Član
i ja sam sumnjao na grijace ali nisu,jedino pokusat sa tim nepovratnim ventilom,ali cudno mi je do prije dva dana palio normalno i poslije velikih minusa,jucer i danas nece
 
Član
provjeri ti opet grijace, zna on brzo stradat, takodje moguce je da je relej od grijaca vrisnuo, kakv dim bude kad ga ujutro upalis na guranje
 
Član
provjeri ti sutra prvo grijace, ako svi rade i ako dolazi napon do njih predji onda na filter nafte, odvrni cep ispod njega mozda ima taloga, ako si ga skoro mijenjao i ako je on ok onda stavi nepovratni ventil nadovod goriva izmedju filtera i bosch pumpe, i to bi bilo to, ako auto ima dobar aku onda mora da pali
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
provjeri ti sutra prvo grijace, ako svi rade i ako dolazi napon do njih predji onda na filter nafte, odvrni cep ispod njega mozda ima taloga, ako si ga skoro mijenjao i ako je on ok onda stavi nepovratni ventil nadovod goriva izmedju filtera i bosch pumpe, i to bi bilo to, ako auto ima dobar aku onda mora da pali
--ako budes mjenjao nepovratni ventil gledaj da bude ''vec-deblji'' ja dok sa ima golfa imao sma ventil i zimi je bio problem jer je znalo da zaledi bas na ventilu



adams je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
provjeri ti sutra prvo grijace, ako svi rade i ako dolazi napon do njih predji onda na filter nafte, odvrni cep ispod njega mozda ima taloga, ako si ga skoro mijenjao i ako je on ok onda stavi nepovratni ventil nadovod goriva izmedju filtera i bosch pumpe, i to bi bilo to, ako auto ima dobar aku onda mora da pali
--ako budes mjenjao nepovratni ventil gledaj da bude ''veci-deblji'' ja dok sa ima golfa imao sam ventil i zimi je bio problem jer je znalo da zaledi bas na ventilu
 
Član
i jutros isto,provjerio grijace ispravni svi,zamijenuo sam filter i stavio sam nepovratni pa cemo vidjeti sutra kakvo je stanje
 
Član
kako si provjeravao grijace, jesi skidao onaj lim sto povezuje sva 4 griajca?!

kod mene bila takva situacija indenticna, prvo paljenje vergla po 30 sekundi a posle pali, sve u redu, bio u pitanju grijac!
 
Član
skidao sam limice,kod mene vergla i izverglam citav aku.spojim na kablove i samo verlga nece da upali,a na guranje odmah upali,poslije prvog paljenja pali na zub,sto mi je malo cudno
 
Član
vrjerovatno ti je do grijaca i ako si provjerio da su ispravni da rade moze bit do osiguraca on je od 20 ampera...evo ja it oznacit na slici i vidjet ces crna kutijica skines poglopac i vidis jel citav osiguracc..
261japz.jpg

mene je tako zezalo pregledam grijace ispravni a kod prog paljenja nece da upali baca bijel dim kad vergla sto znaci da grijaci nisu ugrijali samo na guranje i poslje pali normalno na zub sto kazes...;);)
 
Top