Problem - ne pali turbinu

Problem - ne pali turbinu

Član
Eh ovako, zamolio bih samo iskusne koji bi mogli pomoci, naime u pitanju je Audi A4 2001g 1.8T 150ks cipovan :p
Desava se nekada samo nekada da hajmo reci "ne pali turbinu" i ide kao atmosferski motor sa 130ks znaci nema nikakvim turborupa ni njutnmetara ne cujem turbo nikako tj pritisak na blow off-u i to zna trajati po par dana i onda opet najednom mu dodje sve normalno ide :icon_mad:
 
Član
RE: pfff nervira me

U subotu radim log pa saljem mapu za Zagreb da se pregleda, ali reko da nije kakva glupost da se ne zezam dalje.
 
Magnet ventil za turbo pritisak. ja mislim da je na tvom od boscha. ako imas od nekoga pozajmi jedan takav i probaj..

Ovi magnet ventili kad pocnu da zezaju tako zna da pritisak nekad da radi a nekad da neradi.. naravno usput pregledaj sve vakum cijevcice.. ako one vuku zrak negdje onda i magnet ventil nezna jel treba da zatvroi ili otvori wastegate ventil i rezultat je da nedobijes pritisak u motor zato sto izduvni gasovi nevrte turbinu vec idu direkt u auspuh.

ps: ako budes radio diagnostiku nece ti pokazati diagnostika da ovaj magnet ventil neradi.
 
Član
GaRGa je napisao(la):
nabijas obrtaje al nema snage ?

Da normalno i ravnomjerno nabija obrtaje ali nema turba :icon_sad:

Tarik_Kadic je napisao(la):
Magnet ventil za turbo pritisak. ja mislim da je na tvom od boscha. ako imas od nekoga pozajmi jedan takav i probaj..

Ovi magnet ventili kad pocnu da zezaju tako zna da pritisak nekad da radi a nekad da neradi.. naravno usput pregledaj sve vakum cijevcice.. ako one vuku zrak negdje onda i magnet ventil nezna jel treba da zatvroi ili otvori wastegate ventil i rezultat je da nedobijes pritisak u motor zato sto izduvni gasovi nevrte turbinu vec idu direkt u auspuh.

ps: ako budes radio diagnostiku nece ti pokazati diagnostika da ovaj magnet ventil neradi.

Da i ja mislim da je neki ventil jer nema logike da je crijevo jer onda ne bi radilo nikako, juce parkirao auto sve ok radi i krenem poslije opet i nece da ide, promjenjivo pravo, a ne znam kako da provjerim crijeva mislim ne vjerujem da pusta igdje.
Provjerio sam N75 ventil uzeo struju sa akumulatora i puhao radi e sada ne znam dali je mozda oslabio ili sta, a ima o onaj drugi ventil mesingani i on "cvokoće" kada ga spojim.

Pff neki kazu da nije MAF senzor???

Hvala u svakom slucaju sto pomazete ;)
 
Član
Nisam riješio problem opet se isto dešava nepredvidivo :icon_cry: diagnostika ne govori nista :icon_question:
 
Top