Problem-motor

Problem-motor

Član
Rijec je o golfu mk3 Tdi 66kw na kompjuteru je pokazao da ne rade druga i treca dizna,uzeo druge i opet isto..Sav motor se trese isto kad kod benzinca ne radi jedna svjecica..pocne da dimi i izbacuje dim na cep od ulja..ne izbacuje ulje nego dim.Pali normalno,vuce isto tako samo se trese i taj dim me buni...problem je kod jarana nije moj golf.
 
Član
Drug , stari moj je vozo Golfa isto izbacivo dim na cepu od ulja , isto kao kod tebe.. sta mu je pomoglo radio servis motora.. sve izmjenjo
 
Član
Drug , stari moj je vozo Golfa isto izbacivo dim na cepu od ulja , isto kao kod tebe.. sta mu je pomoglo radio servis motora.. sve izmjenjo
Ma ovaj golf mi je od jarana i kako ga je uzeo imao je problem oko vuce prelazak u safe mode..namjenjao se ventila maf senzora i na kraju bilo crijevo od turbine probjeno nije htio da vuce il u pola puta izgubi gas i sad evo opet problemi da je bogdom uzeo onaj od 55kw prakticniji je..:D
 
Rijec je o golfu mk3 Tdi 66kw na kompjuteru je pokazao da ne rade druga i treca dizna,uzeo druge i opet isto..Sav motor se trese isto kad kod benzinca ne radi jedna svjecica..pocne da dimi i izbacuje dim na cep od ulja..ne izbacuje ulje nego dim.Pali normalno,vuce isto tako samo se trese i taj dim me buni...problem je kod jarana nije moj golf.
Ako se uspostavi da je do bosh pumpe , imam ja za taj motor od 66kw.
Gotov dzaba ;)
(garancija na ispravnost)
 
Član
Rijec je o golfu mk3 Tdi 66kw na kompjuteru je pokazao da ne rade druga i treca dizna,uzeo druge i opet isto..Sav motor se trese isto kad kod benzinca ne radi jedna svjecica..pocne da dimi i izbacuje dim na cep od ulja..ne izbacuje ulje nego dim.Pali normalno,vuce isto tako samo se trese i taj dim me buni...problem je kod jarana nije moj golf.
Kako bi dim mogao doci do ulja i imas odgovor ? :D
 
Član
Kako bi dim mogao doci do ulja i imas odgovor ? :D
I ja se pitam tako on kaze nisam bio tu kad se to desilo a vjerovatno da nije doslo do zacepljenja ispusnog kanala mozda je i do kompresije sta,kaze da je mjenjao filtere sve i sto se tice goriva uredu je..da li je moguce da zbog grijaca se zatrese ako vergla pa upali ipak je bio i minus...jednostavno kad upali kaze trese se auto i izlazi dosta dima na auspuh pa i na cep od ulja.
 
Član
Ma ovaj golf mi je od jarana i kako ga je uzeo imao je problem oko vuce prelazak u safe mode..namjenjao se ventila maf senzora i na kraju bilo crijevo od turbine probjeno nije htio da vuce il u pola puta izgubi gas i sad evo opet problemi da je bogdom uzeo onaj od 55kw prakticniji je..:D

Kakvo crjevo od turbine ? Mozes li malo tacnije jer i mene zeza turbina i safe mode
 
Član
Kakvo crjevo od turbine ? Mozes li malo tacnije jer i mene zeza turbina i safe mode
Ne znam tacno mogu ga pitati inace nisam expert za to..znam da je mjenjao maf senzor,egr i opet nista,i kad je dosao kuci izgleda da su mu neka crijeva popucala i tu gubilo zrak a i neko je obrnuo ta crijeva izgleda..tako da se nadavao para a jednostavan problem bio kupio novo crijevo i sve normalno.
 
Član
Ajd vidi sa njim pa da mi možeš tacnu informaciju dati , po mogucnosti sliku jer nisam expert :p . A isto mi auto ide u safe mode , cim prede 3500 obrtaja odma ugasi turbinu i onda uopste nema nikakve snage auto dok ga ne ugasim pa upalim .
 
Top