Problem Guma...

Problem Guma...

Član
E bas cu to sutra pogledat...ako nije prva klasa onda bi i mogo vrsit reklamaciju.....jer sam ih placo koda su prva klasa :D
 
Član
Ali evo bas sada gledam za gume i vecina guma je prestala tako da oznacava klasu gume nego sada su to prebacili na drugi nacin sada...U EU se vise to ne koristi tako da ti to bas i nece koristiti o_O ovo je znacilo davno prije ali evo sada bas gledam ne znaci vise za klasu gume...
 
Član
nabacii je samoo pozadi, tj. zamjeni prednju i zadnjuu i gasss imaoo sam i ja tako dosta putaa nijee nista bilo... samo su kod mene bilee starijee gumeee, cudi me na toj skoro novoj da jee tako... al uglavnom nemass sta dzaba skidati i gledati iznutra ti je dobra jer da je i iznutra ispucalaaa izduvala bii :)
 
Član
Ma nista sutra cu najverovatnije otci kupit drugu....nebi da se zezam s gumama radi 150 marka.... samo onda dje da je stavim pozadi ili napred posto ce biti veca sara.....ocel ako bude napred vuci auto malo il nece uticati na voznju?

Dimenzija je 205/50 17
 
Član
izmjeri kolike su sare ako ima razlikee bas vidi prebaci i sa druge strane prednju/zadnju zamjeni i to je to..
 
Super Moderator
Sto je najgore to i ''profesionalni'' vulkanizeri tako govore. Ja nedavno rodjaku zbavio neke gume i odem s njim na montiranje, nove gume sve 4 i govorim mu reko ove dvije stavi naprijed ove dvije nazad (zbog DOT-ova da se znam snac iduce godine kad ih budem montiro jer ja tako pamtim gume ne saram po njima) kad on skoci na mene pa ne moze tako na ovoj je bolji balans ona mora naprijed ova gdje losiji balans nju cu nazad vako nako :/
 
Član
Reklamiraj tamo gdje si je uzeo, pa nek se oni bakcu i razlisljaju zasto je ispucala, vjerovatno zato sto je tamo neka 15-a klasa... koji ti broj stoji na gumi, mora stojati E4 u krugu (ovo je primjer). Vidi pa javi koji broj stoji jer
E1, E2,E3 i E4 je prva klasa gume
E5,E6,E7 i E8 je druga klasa
E9,E10,E11 i E12 treca klasa
itd itd...
Vidi koja je kod tebe klasa i ako je neka tamo E27 itd znaces zasto je ispucala :p

Još kad bi ovo bilo istina, onda bi valjalo.

http://www.vujacic-company.me/oznake-na-gumama/bukvar-guma_7/

E 10.............. Evropski homologacioni broj (broj označava zemlju u kojoj je izvršena homologacija). Na pr. E1, E2, E3, E4, E5 itd. Veoma je važno istaći da ovaj broj ne označava gradaciju po kvalitetu, već samo broj zemlje evropske unije u kojoj je homologacija izvršena.
 
Top