Problem Guma...

Problem Guma...

Član
Znaci prosle godine sam uzo nove 4 sportiva gume.....i danas imam sta da vidim prednja suvozaceva sva ispucala s vanjske strane....na 3-4 mjesta ....sta bi mogo biti uzork....spura nije jer sam je izvuko kad sam ih stavio proljetos ...
 
Super Moderator
gdje ti je stajala preko zime? vrlo lako moguce fabricka greska. imas li garanciju?
 
Član
Stajala je u garazi....nije bilo do prije mjesec dana....danas slucajno dok sam mazo gume da sjaje vidim na 3-4 mjesta ispucala sva.....a garancije istekla u maju
 
Član
0813.....ma nova guma.....sutra trebam za Sarajevo i ne znam smijem li se upustit u tu avanturu s ovakvom gumom?
 
Član
Jel moguce da je do flege da je ona isjekla ?

Moram otic do vulkanizera da mi je skine da vidim na sto lici iznutra...
 
Član
Ovo meni lici na ivicnjak ili ostecenje gume, ovo nije nastalo samo od sebe jer na trecoj slici se vidi kao da je cesano od nesto... Ja mislim da ti oni ovo nece priznati kao reklamaciju iako je nastalo samo od sebe, oni ce tvrditi da je to natalo udarima, rupama ili cesanjem od ivicnjak...
 
Član
nije to strasno a bogami nije cojku ni svejedno kad krknes 500 km za gume i ona za godinu ispuca, al hajde sta ces ostalo ti je samo da se molis da i ove 3 ne pocnu pucat i da se te pukotine ne pocnu sirit
 
Član
Ovo meni lici na ivicnjak ili ostecenje gume, ovo nije nastalo samo od sebe jer na trecoj slici se vidi kao da je cesano od nesto... Ja mislim da ti oni ovo nece priznati kao reklamaciju iako je nastalo samo od sebe, oni ce tvrditi da je to natalo udarima, rupama ili cesanjem od ivicnjak...


Sve tri slike su posebno ostecenje na drugim mjestima....znaci ima tri ostecenja na tri razlicita mjesta.....zaceso nisam sigurno....guma se bukvalano sama pocela raspadat
 
Član
nije to strasno a bogami nije cojku ni svejedno kad krknes 500 km za gume i ona za godinu ispuca, al hajde sta ces ostalo ti je samo da se molis da i ove 3 ne pocnu pucat i da se te pukotine ne pocnu sirit

Na ostalim sad za sad nema nista....a ova ce se sigurno raspast samo je pitanje vremena kad ....makar da oce izdrzat ovu sezonu.....sto je najgore imam strah kad vozim pri vecim brzinama ....nista najbolje naci kaki polovnu za prvu pomoc
 
Član
Reklamiraj tamo gdje si je uzeo, pa nek se oni bakcu i razlisljaju zasto je ispucala, vjerovatno zato sto je tamo neka 15-a klasa... koji ti broj stoji na gumi, mora stojati E4 u krugu (ovo je primjer). Vidi pa javi koji broj stoji jer
E1, E2,E3 i E4 je prva klasa gume
E5,E6,E7 i E8 je druga klasa
E9,E10,E11 i E12 treca klasa
itd itd...
Vidi koja je kod tebe klasa i ako je neka tamo E27 itd znaces zasto je ispucala :p
 
Top