Problem Golf IV TDI , neki zvukovi

Problem Golf IV TDI , neki zvukovi

MTR

Član
Evo jutros sjeo u auto upalim normala sve , kad nakon 15-ak sekundi rada podje nesto da trese ( cudan zvuk ) , motor se stresa ali ne gubi obrtaje , ima snimak dole malo prije sam ga usnimio ,jasno se cuje u prekidima taj zvuk kao da dodiruje nesto , uglavnom kad pritisnem kvacilo nema zvuka , jel imao ko vakih'problema , auto je 2001 god , 1,9 od 81 kW

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BO6LZcYcfuM[/video]
 
Član
Novi set kvacila i nece trest. Lamela, korpa ili zamajac najvjerojatnije, po mom misljenju. A ima ovdje strucnih ljudi, pa nek se jave.
 

MTR

Član
nista ne trese u voznji sve normala , vuce cupa , cim stanem ( raskrsnica npr. ) odma trese , mozda se nisam izrazio dobro , ne trese nego kao da struze nesto , ne znam jesi li primjetio na snimku taj zvuk
 
Član
hmm.. kao sto Merrro rece il nesto drugo, ovako napamet nemoze ti niko nista reci ono tacno, svi mozemo nagadjati. Nego, kad imas vremena na poliranje sad se zadaj i "izpoliraj" nesto od gore navedenog :)
Salim se, ozbiljno... skidaj jedno po jedno pa sta Bog da
 

MTR

Član
ha bog te mazo sad zvao u Buba auto Vitez , sve komplet zamajac+lamela+korpa+druk lezaj = 1700 KM , ne gine mi Ilma Tesanj hahahahha
 
Član
To ne da je preskupo.. nego ogulise kozu
Sad cu ja frenda zvati da pitam koliko je para.. on je meni nasao za 1200 sa zamajcem. ja sam na Bori mjenjao sve osim zamajca..
Jel znas da za taj motor imas dva razlicita seta, znam da je jednom lamela 215 a drugom mislim 228 il tako nesto :)
Imas tecdoc i upotrebi mastu :D
 
Član
gledaj ti ovih dizel cijena seta kvacila :)

kaze VW ekonomican :)

a dobro jbg mallo se ja salim ali hoces plivajuci zamajac hoces ESP TCS i zajebancije,izvoli plati
 
ako ti swe prilikom paljenja i gasenja auta na kraju cuje nesto kao "HRRRK" onda je zamajac za zamjene...to je meni majstor kazao..
ako nije to onda je pacov ponovo ozivio :D
 
Član
druk lezaj vjerovatno i kod mene se isto cuje lagano kucka kao da zakaca za nesto al ne ovoliko ni blizu pa je vjerovatno to to...kod mene se to cuje samo dok je hladan motor cim se malo ugrije nista se ne cuje jel dok se ulje podigne ili sta vec al tako mi stoji godinu dana i nista jos nije otislo vuce perfektno i sve radi kako treba...
 

MTR

Član
GTi_Freak je napisao(la):
100% zamajac odplivao svoje

da , majstor pregledao i potvrdio da je on otpjevao svoje , na Ilmi 300 KM polovnjaca, jer mi se ne daje vise a sutra je odma montaza ;)
 
Top