Problem Golf IV TDI , neki zvukovi

Problem Golf IV TDI , neki zvukovi

Član
Fin je dizel dok troši 5 litara. Kada dođu ovakvi kvarovi onda poželiš v6 benzinca:D

Možeš staviti obični ako ne planiraš zadržati auto za sebe;)
 
Član
Da, da plivajuci zamajac 99% klasicna mana kod turbo dizel motora...
Razlika izmedju plutajuceg i obicnog jest, sto kod obicnog na lameli imas opruge na tzv "srcu lamele" i ona upija vibracije, dok kod plutajuceg seta, dodje opruga na zamajcu te zamajac upija sve vibracije nastale, a na lameli ne...
 
Član
Što se tiče upotrebe, s plivajućim ne dobivaš ništa. Smišljeni su da deru narod s cijenama. Smanjuju vibracije, omogućuju bezbolniji prijenos ogromnog momenta na modernim motorima. bla bla... Tehnički, možeš staviti i obični, no tada ti pati mijenjač, radilica--->motor ;)

Inače idu na novim dizelima, no sadašnja moda je da se ugrađuju i na dosta novih benzinaca.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Što se tiče upotrebe, s plivajućim ne dobivaš ništa. Smišljeni su da deru narod s cijenama. Smanjuju vibracije, omogućuju bezbolniji prijenos ogromnog momenta na modernim motorima. bla bla... Tehnički, možeš staviti i obični, no tada ti pati mijenjač, radilica--->motor ;)

Inače idu na novim dizelima, no sadašnja moda je da se ugrađuju i na dosta novih benzinaca.
Ma zela ne pati nista, iako djelomicno "pati" bitno je da "NOVCANIK" ne pati :D Jer je klasicni dosta jeftiniji :D
 
Član
Naravno, kao trenutno rješenje je okej. Dugoročno novčanik može više patiti.

Ma ko ga yebe, stavljaj obični:D
 
ma ja stavis obicni, ako ces ga prodavati, tako je meni neko uvalio,
a moze biti do seta kvacila, druk lezaj ili u mom slucaju je bio zubcanik prve brzine
znaci kad pustis kvacilo pocne takav zvuk, rijesenje ti je novi set koji je oko 1200 km,
ako opet budes imao prpoblema odma mjenjac rastavljaj
 

MTR

Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ma ja stavis obicni, ako ces ga prodavati, tako je meni neko uvalio,
a moze biti do seta kvacila, druk lezaj ili u mom slucaju je bio zubcanik prve brzine
znaci kad pustis kvacilo pocne takav zvuk, rijesenje ti je novi set koji je oko 1200 km,
ako opet budes imao prpoblema odma mjenjac rastavljaj

uh jbt sto me nasikira , ide zamjena danas , nasao na Ilmi polovan za 300 KM , pa cemo vidjet kako ce se ponasat
 
Top