Problem fabia, gasi se.. str. 3

Problem fabia, gasi se.. str. 3

IGY

Član
RE: Obrtaji "padaju"- stallion vas pita, str.2

i ja imam isti problem kod sebe na seatu, znaci sa skoro svakim stajanjem padnu malo i vrate se u normalu, auto normalno vuce, u leru radi besprekorno bez greske, samo ovo znaci skoro svako stajanje odose i vrate se

pa eto ako ko zna uzrok nek piskara
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"- stallion vas pita, str.2

IGY je napisao(la):
i ja imam isti problem kod sebe na seatu, znaci sa skoro svakim stajanjem padnu malo i vrate se u normalu, auto normalno vuce, u leru radi besprekorno bez greske, samo ovo znaci skoro svako stajanje odose i vrate se

pa eto ako ko zna uzrok nek piskara

Kod tebe se zna rasklimati leptir na osovinici gasa, to se jednostavno pričvrsti i miran si. :icon_biggrin:
 
RE: Obrtaji "padaju"- stallion vas pita, str.2

Bilo u mene na golfu...znaci kad upalim auto dok je hladan na prva dva do tri stiskanja kvacila propadnu obrtaji i to dobro...skinuo sam motoric lera,ona osovina se bila rasklapala pa sam ga zamijenuo...malo ocistio klapne na usisnoj i sad je sve 5.
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"- stallion vas pita, str.2

ok kad vec svi pitaju, da i ja pitam ..

jako slican problem.. golf 3 1,6 benzin
obrtaji padaju onako pocesto, al nema neceg po cemu bi bilo karakteristicno. i kad je hladno i kad je toplo, zagrijan il ne zagrijan, nekad padaju, nekad radi ko sat
mijenjana je leptirasta zaklopka, to pokazalo na dijagnostici, al nakon toga, navodno svi parametri su ok, al obrtaji i dalje ne miruju
nakon zamjene na dijagnostici nema ni jedne jedine greske, al ovo se i dalje desava (u Nipexu radio)

neki kazu da je do dizne jedne, al opet ne mogu ko maksim po diviziji, pa mijenjat sve sto neko kaze

jel imao neko slican problem, il zna do cega je, da pomogne ;)
 
Legend
RE: Obrtaji "padaju"- stallion vas pita, str.2

kupite dizel ahha :)
sry na offtopicu, ali vam je svima isti/slican problem bar iz iskustva koje sam ja imao po servisima..

u 80% slucajeva je zrak / vacuum, znaci od senzora zraka, filtera , klapne.. jedno od toga jeste, pa provjerite i to je to..
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

stallion je napisao(la):
Smijem li ja u ovu temo isto pitanje posto vidim da je problem uspjesno rijesen!?

Samo za MERCEDES CLK 2000. god ... 200 kompressor

Naime kad upalim hladno auto obritaji padnu jedanput ili dvaput i umire se ... a onda skoro prilikom svakog stajanja kad pritisnem kvacilo obrtaji padnu takodje jednom, dvaput i opet se umire.
Neki mi majstori rekose kao kod mercedesa je to boljka zbog nekog kocionog djavla koji pravi vakum, kao dok se ne zagrije, ali ja jbt zapalim iz Banjaluke u Beograd i stanem u Bg na semaforu i obrtaji padnu ???

Negdje ti vuce zrak gdje treba da bude vakum pogledaj malo crijeva ili cak pojacivac kocnice( Kocioni sevo).Isto ti je kad otvoris poklopac gdje se ulje sipa padnu obrtaji pa se opet vrate.
 
Član
RE: Problem fabia, gasi se.. str. 2

zadnja dva dana pocelo se gasit auto... evo danas tri puta se ugasi... iz cista mira, ne trzne nista, samo ga "prebaci" na kontakt... ikakve ideje do cega moze biti, sutra cu ionako majstoru se uvrtatit, al eto da pitam i ovdje...
 
ako ti je ler sam povecan kad ga tek upalis i onda se malo normalizuje pa onda ugasi mogao bi biti senzor temperature motora da ti laz kompjuteru koju kolicinu goriva treba isporucit i gasi se

to je meni bio problem

jos nesto u i mene taj neki 1.4 :D
 
Početnik
..i u mene isto hepek na Corsi...dakle dok je hladna kad kocim,optereti je i padnu obrtaji..i sam da vam kazem da nisam ni pokusavo napravit,vec neki dan namjerno pumpao kocnicu nebil se ugasila :D
 
Član
evo opet se maloprije se ugasio, na nizbrdici, lagano kocnicu i ugasi se... pa opet pri ulasku u garazu, ulazim lagano, na pola puta se samo ugasi... nista nema da "trzne", ili mu obrtaji propadnu kao sto je bilo prije nego se leptir ocistio, kulturno se samo ugasi...
 
Član
elektricar je napisao(la):
kad si ocistio leptir jesi upisao opet fabricke podatke od istog ????

jesam, napisano je na prethodnoj stranici, ciscenje i stimanje na dijagnostici... eto od pocetka 12-tog mjeseca(kad je ocisceno) radilo je sve normalno, a od jucer pocelo se gasit i zezat...
 
Limpi je napisao(la):
elektricar je napisao(la):
kad si ocistio leptir jesi upisao opet fabricke podatke od istog ????

jesam, napisano je na prethodnoj stranici, ciscenje i stimanje na dijagnostici...

tj . adaptaciju uradio, kad si to sve udradio jel ti drzao obrtaje malo vise od normalnog ????
mozda sad da ti nije spalo neko crijevo ili nesto nisi dobro vratio, jesi opet gledao na dijagnostici ima li gresaka :icon_question:
 
Član
to se meni desavalo prije godinu mozda, to da se ugasi iz cista mira, na pravcu, brdu, nebitno ..
na dijagnostici pokazalo da je otisla elektronika leptiraste zaklopke, koja je nakon toga zamijenjena .. i od tad se ne gasi al motor radi nepravilno, variraju obrtaji a dijagnostika sad nista ne pokazuje ..

i uzaludno jos uvijek idem od majstora do majstora i niko ne zna sta je ..
nego jedan kaze otisle dizne, drugi kaze nesto drugo .. a nisu po 10KM dijelovi pa da sve mijenjam
 
Član
ma nisam ja nista radio, u servisu su, samo sam gledao, hehe, ociscena klapna, pa pusteno da odradi i nastimana na kompu upravo radi obrtaja, da ih ne drzi "gore"... i od tada ne prdi u leru, mirno stoji kazaljka i obrtaji normala, ako je toplo ne dize ih, ako je hladnije digne... ne vidim da se ista otkacilo... al eto od jucer se pocelo gasit po gradu, ulazim na raskrsnicu, kocnica, kvacilo da presaltam ugasen i tako to...

ujutro cu do majstora, al eto da vidim da se ko nije susretao sa slicnim problemom, pa da se "brze" uoci i otkloni ;)

i da, otisao malo do lasve i nazad, nista ne gasi se, radi ide normalno... samo u gradskoj voznji se gasi.,.
 
Top