Problem fabia, gasi se.. str. 3

Problem fabia, gasi se.. str. 3

Član
Ovako, problem je obicno kada je hladnije i motor tek upaljen... dakle izlazim iz garaze, ostavim u leru dok zakljucavam garage, obrtaji propadaju, sekunda mu fali da se ugasi, ono bas "cudno" radi, ko da stucka, digne/spusti ... isto da ne podigne onaj saug... dam mu malo gasa i skonta da treba i digne obrtaje na nesto iznad 1000rpm...

a sta mi se danas desilo, temperatura motora skoro do pola, idem prema semaforu, kvacilo da u manju brzinu, izgubi skroz obratje, upali se lampica od akumalatora, kao da se ugasilo auto i ostalo na kontaktu... ali nakon neke 3 sekunde samo se vrati na normalu :icon_rolleyes:

znam da ovaj motor nije miran u leru... ali ovo malo previse oscilira... jel moguce da se nesto zapraljalo, maf, klapna ili sta vec :icon_question: ionako sutra idem majstoru na mali servis, ali eto da ne zna ko do cega bi ovo moglo biti pa da napomenem :icon_question:
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

znaci da napomen tog leptirana da ocisti, *hwala tibko dushica si* :D :D
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

Mozda je i do goriva, meni se to desava kad naspem lose gorivo. Cim se potrosi il uspem novo, prestane...
 
RE: Obrtaji "padaju"

ocisti ler klapnu, ne mozes pogrijesiti, malo wd-40 spreja,
cetkica, krpica, po potrebi sitni vodobrusni, rezultat se odma osjeti
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

Dodaj malo gasa limpii ba..Nece puno potrosit :D i nece opadat obrtaji ahah :D
 
RE: Obrtaji "padaju"

meni se to isto desilo zbog loseg goriva. nasuo novo, promijenio filter goriva i dobar poslije
 
RE: Obrtaji "padaju"

meni se desilo na golfu,uzmes sprejcic za hladno ciscenje masnoce i ocistis leptircic sa cetkicom fino,pustis malo da odradi i onda opet sve dok se ne razbistri gas(dok ne prestane stucanje)..to je problem kod tih motora sto mu je cjevcica za odparavanja ulja sprovedena do usisa i cesto se zaprlja...ne brigaj...
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

ja svoju cistio 3 puta u 8 godina, a evo pocela i meni stucat....pujjjj....to nek ceka 12i mjesec ionako moram nosac mjenjaca mjenjat, popustio od silnih sila :D
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

napomenem onda da mi to ocisti ;) ionako nikad se to nije cistilo, a i to moze do goriva :icon_mad: da sam nasuo na almyu ma odmah bi znao da je do goriva :lol: inace, uvijek sipam ep ili ina, oni su nekako "najmanje zlo" od svih ostalih ovdje
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

izgleda da je rijesen problem... ociscen leptir- dozen-klapna, nastiman ponovo na dijagnostici i radi ko sat :icon_smile:
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

skoda steta, a fijat krs :D malo se bilo uprljalo auto, losi tamponi pa procurilo, a godine i kilometri je stizu :lol: ali samo :123: :icon_exclaim:
hvala svima na pomoci ;)
 
Član
RE: Obrtaji "padaju"

Smijem li ja u ovu temo isto pitanje posto vidim da je problem uspjesno rijesen!?

Samo za MERCEDES CLK 2000. god ... 200 kompressor

Naime kad upalim hladno auto obritaji padnu jedanput ili dvaput i umire se ... a onda skoro prilikom svakog stajanja kad pritisnem kvacilo obrtaji padnu takodje jednom, dvaput i opet se umire.
Neki mi majstori rekose kao kod mercedesa je to boljka zbog nekog kocionog djavla koji pravi vakum, kao dok se ne zagrije, ali ja jbt zapalim iz Banjaluke u Beograd i stanem u Bg na semaforu i obrtaji padnu ???
 
Top