Problem, cincecvi mozda?

Problem, cincecvi mozda?

Probo sam sve, spojio amp opet i cacko po tim filterima i svemu sto ima nazad, al nista se ne dogadja, tweeteri i dalje ni glasa.

Sad cu probat od druga i cinceve zamijenit pa cemo vidjet.
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
hehehehe zlaja zlaja, ak ne znas nije sramota pitati ;) samo stavi na full, sve smanji na min, spoji izlaze sa pojacala na skretnice (ulaz) i onda lagano pojacavaj gain i igraj se sa filterima, :cool::cool::cool:

Nisam nikada reko da je sramota pitat :D Sramota bi bila da sam Erolu spalio šta ;) Činčevi su užaš, remote na njima je tanak ko dlaka :lol: imaš top pojačalo, zvuk bi trebao biti top! Ipak Radioactive serija :icon_biggrin: Ja sam to pojačalo probo na 100RMS-a GZ sisteme i ne valja na FULL-u, bolje je na HIGH, ali spustiš malo frekvenciju, negdje na 3/4..
 
napisao je erol da je spojio i da radi na playeru sve, ali na pojacalu ga nesto jebe:icon_confused:


jbg, neka proba sa chinchevima, mada je vjerovatnoca mala sto ne znaci da nisu,,,,
 
Član
Al ste napravili komplikaciju nevjerovatno.

Ako radi sve kad je povezano na plejer, znaci bez pojacala, onda su skretnice i zvucnici a i plejer ispravni.

Cinc iz plejera u pojacalo na kom je sve iskljuceno, svaki filter i smanjeno pojacanje, izlaz s pojacala na input na skretnicama.

Onda provjeris na plejeru LPF za cinceve, ili mozda SUB kako li se zove ako ne rade tviteri, na mnogim plejerima na cinceve ide samo SUB po pravilu, to treba iskljuciti da pusti cijeli opseg signala na cinceve.

I onda kad sve proradi na pojacalu stavis HPF na 60-80 koliko vec mogu zvucnici i zavrsio si.

Ne vidim nista komplikovano tu ?

Ako i tako ne proradi ne valja pojacalo, ne moze cinc da pusti samo niske tonove jebiga, koliko god da ne valja, ja sam drzao FIS cinceve i sve je radilo kako treba.
 
da, moze biti i do HU preouta, o kojem se HU radi? ako ima neke opcije treba pregledat da nije LPF, al lako moze biti i to.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
da, moze biti i do HU preouta, o kojem se HU radi? ako ima neke opcije treba pregledat da nije LPF, al lako moze biti i to.

Ne da moze nego ...

Sony mp3 usb ima negdje u temi mrzi me sad kopati, ima sto posto da se ukljuci SUB izlaz ili LPF ili tako nesto + LPF na skretnici + losi cincevi i eto ruznog basa koji on opisuje.

Kad to iskljuci mozda ce opet bit malo ruzniji zvuk zbog tih cinceva ali ce raditi sve.

Ali opet kazem i kod mene su kineski cincevi radili bez vecih problema :)
 
Član
Ja sam gledao, bio mu je pojačan level za SUB na plejeru, mislim da je tu problem, treba EQ pogledati i te postavke ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Ja sam gledao, bio mu je pojačan level za SUB na plejeru, mislim da je tu problem, treba EQ pogledati i te postavke ;)

Resetovat sve na fabricki poiskljucivati sve i onda polako to se uvjek tako radi al ajd :)
 
Član
menjic je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
Ja sam gledao, bio mu je pojačan level za SUB na plejeru, mislim da je tu problem, treba EQ pogledati i te postavke ;)

Resetovat sve na fabricki poiskljucivati sve i onda polako to se uvjek tako radi al ajd :)

Vjerovatno je neki bassboost ili neko od tih sranja aktivirano i krči. Samo ne znam zašto se nije resetovao, skidali smo klemu od plusa...
 
Član
Ma ne vjerujem da je do chincheva cim ide signal i wooferi rade moraju i tweeteri svirati barem malo :icon_rolleyes:
I ja sam uzimao one najjeftinije chincheve po radnjama su 10-12 KM na arizoni 4 KM :D pa radi sve OK i sa njima
 
kao sto menjic kaze, postoje jeftinije verzije HUa koji imaju samo 1 par preouta i na njih obicno pusta samo low freq za sub, neki imaju opciju da se izabere jel ide full ili rez low, a neki pustaju samo low, sony najcesce.
 
Član
Ma nije kod njega bas taj krs sony, ima da se bira ja mislim samo sto je on lijeno stvorenje pa nije jos ni procitao a kamoli probao a mi se ovde raspisali sta je kako je da li je :D:D:D
 
Hehe, procitao sam, al sam bio van kuce od subote, evo i sad preko mobitela natipkavam. Nego kako ba da ja to ukljucim/iskljucim na plejeru, jel u opcijama negdje il se na poledjini plejera sta ceprka?
Jebo ja sebe ako mi sony krsh moze samo low frek reproducirat na cinceve i nista drugo, tacno cu ga zapalit, pu sony.
Zaboravio sam rec da se cuju malo i sta znam srednji tonovi, odnosno cuje se kroz kikere i malo glasa/vokala al je neki dubok, ko kroz maglu taj vokal, mada tviteri su mrtvi skroz naskroz
 

IGY

Član
pa to je onda jasno ko dan da player ne isporucuje visoke tonove
malo po opcijama procackaj mozes li izlaze za amp korigovati sa niskih na visoke, ako ne polij ga benzinom jbte sloni :lol:
 
Top