Problem, cincecvi mozda?

Problem, cincecvi mozda?

Elem, prvo da kazem o cem se radi.
alpine type G sistemi

alpine.si/fileadmin/images/MainNavigation/Products/Product_pics/14_Speakers/04_TypeG_Speakers/SPG17CS/productpic_SPG17CS_01.jpg

do juce su mi bili spojeni na plejer i juce mi Zlaja dovuko GZ dvokanalno pojacalo.
E sad imam problem, kako god da spojim zvuk je za k, punp je bolje bilo kad je na plejer bilo spojeno.

Ako spojim:

tweeter na skretnicu, woofer na skretnicu, input sa skretnice na izlaz na pojacalu za odredjeni zvucnik, upalim plejer i samo wooferi rade, tweeteri su mrtvi.

Ako spojim:

tweeter na skretnicu, woofer na pojacalo, a input sa skretnice na izlaz na plejeru, upalim plejer i dobijem neki odvratan zvuk prejakog bassa koji krci, a tweeteri se takodje cuju, al isto neki krceci zvuk.

Znaci zakljucak je moj do sad bio da su skretnice uredu jer kad su zvucnixi spojeni samo na plejer rade odlicno. Zvucnici su takodje u redu, izlazi sa pojacala isto. Jedino pretpostavljam da je problem u cincevima koji su inace pijacarski i kostali me ne sjecam se, 10ak km

pomagajte!
 
da ti nisu upaljeni kakvi filteri na pojacalu????

u sustini samo bi trebao zamjeniti input na skretnicama i umjesto playera dovesti izlaz sa pojacala, nastimati gain i filtere (ako ih ima) i ne bi trebalo biti nikakvih problema,,,,

e sad, ako pojacalo ima filtere za low, onda je i logicno da ce ti samo bass raditi a twiteri nista,,,, znaci pojacalo mora davati isti signal kao i player, samo pojacan naravno :D
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
da ti nisu upaljeni kakvi filteri na pojacalu????

u sustini samo bi trebao zamjeniti input na skretnicama i umjesto playera dovesti izlaz sa pojacala, nastimati gain i filtere (ako ih ima) i ne bi trebalo biti nikakvih problema,,,,

e sad, ako pojacalo ima filtere za low, onda je i logicno da ce ti samo bass raditi a twiteri nista,,,, znaci pojacalo mora davati isti signal kao i player, samo pojacan naravno :D

Stavio sam na HIGH filter i frekvencije ne skroz na visoke, negdje na 180HZ... znači WOOF to jest 16ke su spojene na pojačalo, na skretnicama ima input, to je izlaz sa kastofona i tweet to je izlaz za tweetere... tako da su tweeteri spojeni na kastofon, a samo 16ke na pojačalo...
 
Juce Zlaja nakon sto si otisao gledao sam kako si spojio i ti si spojio woofere direktno na pojacalo, a tweeteru su bilis pojeni na skretnicama koje su input dobijale sa plejera, sto mislim da ne bi trebalo da bude tako.
Pa sam spojio i tweet i woofer na skretnicu i doveo input sa skretnice na pojacalo, ali kao sto rekoh samo wooferi su radili, tweeteri nista.

Moram jedino pregledat te filtere il se dovest do Srebrenika pa Zlaju i Adnana zvat.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Juce Zlaja nakon sto si otisao gledao sam kako si spojio i ti si spojio woofere direktno na pojacalo, a tweeteru su bilis pojeni na skretnicama koje su input dobijale sa plejera, sto mislim da ne bi trebalo da bude tako.
Pa sam spojio i tweet i woofer na skretnicu i doveo input sa skretnice na pojacalo, ali kao sto rekoh samo wooferi su radili, tweeteri nista.

Moram jedino pregledat te filtere il se dovest do Srebrenika pa Zlaju i Adnana zvat.

zato sam ja spojio da su ti tweteri na plejeru, a kikovi na pojačalu.. Moguće je da si spalio twetere pa krče..
 
procitao vec sve, problem je do podesavanja pojacala negdje 99%, a reci mi koliko tweeteri trpe kada su paralelno vezani zvucniku od 80W rms :D:D:D

i naravno pazi da + i - budu kako treba spojeni, mada ne sumnjam da su ;)
 
Član
Ma sve to na pojacalo kakav player kod mene tweeteri direk na pojacalu na 80 W rms bez skretnica pa opet nisu crkli :icon_smile: na pojacalu samo nastimano da sviraju svoju frekvenciju :D

Neki od filtera je iskljucen na pojacalu pa ne sviraju tweeteri nema sta drugo biti nisi ih mogo sprziti ;)
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
pa jedino HPF na 80hz, al prvo nastimat da svira ok.

HIGH FULL I LOW... Moja greška za spajanje, nisam znao kako sa skretnicima, nisam bio siguran i zato sam spojio u safe mode :lol: Bolje tako nego se praviti pametan, ako nisi siguran...
 
hehehehe zlaja zlaja, ak ne znas nije sramota pitati ;) samo stavi na full, sve smanji na min, spoji izlaze sa pojacala na skretnice (ulaz) i onda lagano pojacavaj gain i igraj se sa filterima, :cool::cool::cool:
 
Top