Privremeni uvoz?

Privremeni uvoz?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
dado307 je napisao(la):
http://www.jelicauto.com/rabljena/vozila/bmw_864.htm

citaj napomenu, citiram: "auto je na privremenim bh tablama, mogucnost kupnje na povlasticu itd..."

kako ce ovo na povlasticu uvest
povlastica je do 30 000 koliko ja znam a tesko da ce ovo auto manje od 30 000 procijenit
jedino na povratnicku moze
 
Član
dado307 je napisao(la):
http://www.jelicauto.com/rabljena/vozila/bmw_864.htm

citaj napomenu, citiram: "auto je na privremenim bh tablama, mogucnost kupnje na povlasticu itd..."

Koju povlasticu ?? Ne pise carinsku. ko zna sta jelic muti i sta je njemu povlastica :lol:

I opet jelic auto je pravno lice a ne fizicko. Normalno je da autosaloni uvoze auta i privremeno ih carine i skladiste. Pa nece za svako vozilo placati punu carinu i porez pa cekati hoceli se prodati. Postoje carinska skladista razlicitih namjena i tipova tako da imaju posebna za automobile koji su pod odredjenom carinskom kontrolom gdje vozila stoje dok se ne prodaju ili vrate natrag u zamlju porijekla. Tek tada se rjesavaju kompletni papiri i carine u slucaju da su se prodala.

Kod ovog BMW-a moze biti da je neki leasing koji je zapljenjen pa se nudi mogucnost kupnje po povoljnim uvjetima drugom kupcu.


Jos da se nadovezem na allroad -a : na povlasticu mozes uvesti auto vrijednosti do 30 000KM te imas zabranu otudjenja hmm mislim 3 ili 5 godina i naravno nemozes ponovo uvesti na povlasticu dok ti god traje zabrana otudjenja prethodnouvezenog auta. Da bi ostvario povlasticu na uvoz zadnji pu kada sam gledao bilo je 80% invalidnosti.
 
Član
allroad je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
http://www.jelicauto.com/rabljena/vozila/bmw_864.htm

citaj napomenu, citiram: "auto je na privremenim bh tablama, mogucnost kupnje na povlasticu itd..."

kako ce ovo na povlasticu uvest
povlastica je do 30 000 koliko ja znam a tesko da ce ovo auto manje od 30 000 procijenit
jedino na povratnicku moze

sta ja znam allroad, nisam ja pisao :cool:
 
Super Moderator
m50b25 je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
http://www.jelicauto.com/rabljena/vozila/bmw_864.htm

citaj napomenu, citiram: "auto je na privremenim bh tablama, mogucnost kupnje na povlasticu itd..."

Koju povlasticu ?? Ne pise carinsku. ko zna sta jelic muti i sta je njemu povlastica :lol:

I opet jelic auto je pravno lice a ne fizicko. Normalno je da autosaloni uvoze auta i privremeno ih carine i skladiste. Pa nece za svako vozilo placati punu carinu i porez pa cekati hoceli se prodati. Postoje carinska skladista razlicitih namjena i tipova tako da imaju posebna za automobile koji su pod odredjenom carinskom kontrolom gdje vozila stoje dok se ne prodaju ili vrate natrag u zamlju porijekla. Tek tada se rjesavaju kompletni papiri i carine u slucaju da su se prodala.

Kod ovog BMW-a moze biti da je neki leasing koji je zapljenjen pa se nudi mogucnost kupnje po povoljnim uvjetima drugom kupcu.


Jos da se nadovezem na allroad -a : na povlasticu mozes uvesti auto vrijednosti do 30 000KM te imas zabranu otudjenja hmm mislim 3 ili 5 godina i naravno nemozes ponovo uvesti na povlasticu dok ti god traje zabrana otudjenja prethodnouvezenog auta. Da bi ostvario povlasticu na uvoz zadnji pu kada sam gledao bilo je 80% invalidnosti.

ma znam druze za povlasticu i mi smo par puta kupili povlasticu da nam ne placamo carinu i porez i evo sad ford mi je na povlastcici jos godinu cini mi se tako da je povlastica 3 godine i ne mozes ga prepisat na sebe
a ima ona povratnica povlastica na nju mozes auto skuplje uvest znaci nije bitno koliko kosta i zabrana prepisa traje samo godinu dana ;)
 
Član
Povratnica je druga stvar. Dakle ako BIH drzavljanin radi u D i zivi tamo 5 godina, te se nakon toga odluci vratiti u BiH ima pravo uvesti auto kao svoju imovinu koju je stekao ziveci u D nevezano za godiste proizvodnje isl..

U glavnom kuzimo se svi. Drzavu zaj*at nemozes barem ne legalno, a ako drzava skuzi da ju je netko zaj*ao bome ce da mu j*e sve po spisku :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top