Privremeni uvoz?

Privremeni uvoz?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nesto sam nacuo da se moze auto privremeno uvesti i registrovati ovdje na nase table. Jel ko cuo za tako nesto i jel zna ista detaljnije?
 
Član
Na privremeni uvoz se ne placa carina i porez, samo sto moras vratiti auto odakle si ga uvezao za godinu ili dvije. Postoji to sigurno, ima jedno registrovano auto, drug ce se raspitati kako to ide... Mislio sam da neko mozda zna, pa da podjeli iskustvo sa nama.
 
Član
Valjda je fazon da neko kupi auto vani, ko zivi vani, registruje ga ovdje i ti ga vozis na punomoc. Kad istekne taj period onda ga moras vratiti nazad, pa ga tamo prodati, ili naci jos jednog stranca, prepisati sa ovog prvog, na ovog drugog i opet registrovati kao i prvi put, samo promjenis punomoc i milina...
 
Član
sad tek sumnjam u to,previse je to komplikovano da bi to smislili ovi nasi papci,ali eto,ako kazes da si nacuo onda mozda i jeste istina,provjeri ti to detaljno,pa da vidimo sta cemo s tim ako se moze:cool:
 
Član
Sina je napisao(la):
Valjda je fazon da neko kupi auto vani, ko zivi vani, registruje ga ovdje i ti ga vozis na punomoc. Kad istekne taj period onda ga moras vratiti nazad, pa ga tamo prodati, ili naci jos jednog stranca, prepisati sa ovog prvog, na ovog drugog i opet registrovati kao i prvi put, samo promjenis punomoc i milina...

pa zar nije onda jednostavnije izvaditi punomoc i vozati ga na stranim tablama :icon_rolleyes:
 
Član
marko_v je napisao(la):
Sina je napisao(la):
Valjda je fazon da neko kupi auto vani, ko zivi vani, registruje ga ovdje i ti ga vozis na punomoc. Kad istekne taj period onda ga moras vratiti nazad, pa ga tamo prodati, ili naci jos jednog stranca, prepisati sa ovog prvog, na ovog drugog i opet registrovati kao i prvi put, samo promjenis punomoc i milina...

pa zar nije onda jednostavnije izvaditi punomoc i vozati ga na stranim tablama :icon_rolleyes:

To nije legalno, i sve ovisi od raspolozenja policajca u tom slucaju....
 

MTR

Član
Pa ljudi moji nije ni drzava toliko glupa kad treba pare uzet , ja stvarno ne znam kako je sad oko tih privremenih uvoza , prije je bilo na cijenu auta das sva davanja kao depozit u banci , vozas dva tri mjeseca i oni ti onda otkinu cifru sa depozita za to vrijeme koje je proveo u BiH
 
Član
Nije glupa drzava, ali toga za sada nema, kad postane masovna pojava, sigurno ce se uvesti neka nova pravila. Ovo je uvedeno za neke stvari koje dolaze ovdje kod nas na doradu, pa se vracaju u maticnu zemlju kao gotov proizvod, pa su neki poceli na taj fazon dovoziti auta.
Uglavnom to moze, samo moram vidjeti kako i u cemu je kvaka. Ja sam uspio preci granicu sa autom stranih tabli, bez punomoci, bez drzavljanstva te zemlje, tako da sve zavisi od covjeka koji te zaustavi...
 
Ako sam svatio dobro, ispravite me ako nisam! Tako bi se omogucio uvoz starijeg auta od 7 godina u trajanju od 1 god i onda nazad odakle je dosao! Sad porez i carina ako se uplati, jel' se kasnije vraca dio ili?

Sto se tice vozanja stranih tablica, postoji "rupa u zakonu" pa se moze odredjeno vrijeme vozati sa nasom vozackom, to sam ja ganjao par mjeseci dok nisam sve saznao, jer ja to planiram cim ustedim jos para sebi :D... A plus, barem meni puno je interesantnije pojavit se sa stranim tablama hehe :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top