pri glasnoj muzici trepere farovi i osvjetljenje (volvo v40)

pri glasnoj muzici trepere farovi i osvjetljenje (volvo v40)

BHT Ovisnik
dakle vec sam otvarao davno ovu temu za jettu,bio je napojni kabal 10mm2,sada sam u volva stavio nov set kablova od 25mm2 "san remo" mislim da se set zove,80km,clan marko_v mi rece da je dobar set,izgleda mi ovako kvalitetno i cinc i sve,al ne bitno... uglavnom kada je dobar bass u pjesmi kad pojacam na 20/40 vec treperi,sto vise pojacam normalno to trepri pravo :D
od muzike imam alpine cde 120rr HU,pioneer 306c woofer i pojacalo je jetsound dvokanalno oko 400+ RMS u bridgeu,i ostalo alpine ozvucenje direkt na HU,u jetti ste rekli da uzmem deblji kabal,evo sada jesam,opet isti problem,AKU je original volvo,kako se toga mogu rijesiti jer me ispizdi navecer,pojacam vise treperi... jel ima fajde od ovih tkz. kondenzatora sto se prodaju po piku 60-100km,sta da ucinim:icon_confused:
 
Član
vjerovatno nemoze akumulator da daje struje dovoljno, pa pojacalo vuce vecinu struje, pa ti se o odrazi na svjetla i ostale potrosace, uzmi kondenzator u svakom slucaju i ako nebude do ovog problema, vjeruj mi dosta znaci.... mozes naci dobar kondenzator od 2f za 100km
 
BHT Ovisnik
da,to sam mislio davno i na jetti uraditi s kondenzatorom,ali su mi rekli ovi clanovi sto se bakcu oko db draga i akustike da su ovi kondenzatori sto se prodaju za tu lovu vise ajmo reci za ukrasa,da ne rade svoju svrhu
 
Član
ti neces na drag tako da ce ti kond. nesto ubalziti to sve ali kvalitetan kond.
isto malo pregledaj radi kontrole kablove na akku , minuse sa šasije , sa motora/getribe , ako imas cime izmjeri koliko puni alt. i njegove kablove
 
Član
e upravo provjeri i alternator, to mozes provjeriti na dva nacina koja ja znam, vidi koliko daje on maximalni napon, izmjeri ako je prwevise nizak znaci nevalja, ili ako nemas instrumenta, upalis auto, upalis svjetala, skines klemu sa akumulatora i ako svejtla oslabe znaci da nevalja alternator.....


a sto se tice kondenzatora jbg proberi neki kvalitetniji, pomoce ti u velikoj mjeri ipak su to veliki kapaciteti....
 
BHT Ovisnik
neki dan sam isao zbog klime nesto o elektricara znam da je sve provjeravao da je ured,da aku puni odlicno,na jetti isto to sam radio,plus je dobar,minus je na također dobar,spojio sam ga stopicom na zadnji pojas za šasiju,neznam ziv sta bi mu,vidit cu kondenzatore,al bojim se da ne uzmem ga dzabe da mi ne vrsi svoju funkciju

inace slusam club,techno,dance i to ,tako da sao bass i udara :S
 
Član
bracika sto se tice mase i ja sam je bio kopcao na na pojas, slaba je to masa po meni, pa sam kopcao na sasiju itd... najbolje je po meni dovesti minus sa pojacala na minus akumulatora i rahat si.... skroz druga muzika, tvrdji bass itd....
 
BHT Ovisnik
huh,nemam kuda provuci to,koju sam muku mucio samo da ovo provučem,kad je to sve dihtovano,nema kuda proci da se ne podigne tepih i sl.,cinc i napon su taman upali , sad da minus dovucem tesko pravo
 
Član
Vjerovatno je do mase provjeri i onu glavnu sto ide na aku i tu od pojacala ostruci lak gdje ti je masa da ide direktno na lim ..

Ako imas jos uvijek taj kabal od 10mm provuce njega direktno za masu sa aku a spoji i onu sto imas u gepeku ;)

Kolko ampera je taj ti aku ?

A kondezator bi trebao pomoci m nada bolje jaci aku uzet al prvo odradi ovo sa masom pa vidi ;)
 
BHT Ovisnik
pogledam kasnije koliko je ampera aku,znam da je original sto dođe tvornicki u njemu,a masa je direkt na šasiji ispod pojasa,ispod sjedišta

a onaj od 10mm nemam,kako sam se u ponoc odlucio da cu voziti jettu sutra dan na pijacu i samo izvadim pojacalo,woofer i HU,ostavim kabal u njoj,a ionako ne bih bas mogao ga provuci :S
 
Član
jbg ja mislim da to moras uraditi, ili ako nemozes vec tako probaj uzeti bar dvije mase, npr jednu sa sasije a drugu sa zadnjeg pojasa, i sve dobro ocisti, da bude sto bolja masa.... ove dvije u cvor i na pojacalo
 
BHT Ovisnik
to mi je prijatelj u calibri isto radio,setup mu slican mom,samo slabije pojacalo,dok sam imao i ja slabije pojacalo nije bilo nekih problema,al i ovo sam jedva nasao odakle cu uzeti masu :D ,ono direkt dira šasiju,sa turpijom sam ocistio bio i zasarafio,malo cu jos razgledati odakle se moze iz gepekta,da je jetta lako bih,al ovdje nigdje lufta nemogu naci
 
Top