Pretičete li na punoj liniji???

Pretičete li na punoj liniji???

Preticete li na punoj liniji?


  • Total voters
    120
Po Brckom i okolici u opste ne pratim te linije, samo gdje se moze gas i ozezi:). Vec kad idem dalje, onda pazljivije i to najvise zbog policije, svugdje se ususkaju pa vrebaju, ne mozes ih ni primjetiti:). Mada u vecini slucajeva gazim punu, to jest vec negdje pred kraj pune krenem preticati, ne cekam strogo isprekidanu:)

p.s. sta je ovo samo ovi BMW-isti gaze punu uvijek!

A sto se tice krivina, tu redovno sjecem punu:). Od mog rodjaka drug isao kroz HR, to jest, od autoputa prema Gunji, i nigdje nikoga i malo u krvini nagazi punu, kad hop iskoci onaj sa motorcicem i zaustavi ga! I poceo se lik pravdati et kao nigdje nikoga vam tam, kaze njemu policajac, aj sad ti zamisli da je umjesto te pune bio zid sta bi bilo s tebe, kaze aj ti zamisli da ti mene nisi ni vidjeo ni zaustavio, i ovaj ni a ni b, puce ga po novcaniku i to dobro, ne sjecam se tacno, ima 5,6 godina!:lol::lol::lol:
 
Član
na vecini putnih pravaca i nema obiljezenih linija dal su isprekidane ili pune,,,a ako mogu koga preci i predjem :cool:
 
Član
Limpi je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
a hebiga ako je nizbrdo sto da ne hahahhaha :D

aya i go*no se nizbrdo kotrlja, a tek nesto na tockovima :D

sto se tice preticanja, na punoj jedino ako neko bas pegla, traktori i sl. i to ako je pregledno te da sa svojom konjicom mogu krenut "sigurno"

:lol: :lol: :lol: :lol: nemoj o svojem autu pricat
 
Ja pretičem često, i na punoj i na "praznoj" liniji :D

Iako mi ne treba puno pravca za to :D ipak ne radim to po svaku cijenu :icon_smile:
 
Član
Najbolje bi bilo ukinuti ta pravila sa punim linijama, kao sto trizex napisa, da to fakat budu sugestije. Najgore te pune linije po zakonu i za motore vaze, a motoristi mogu na 80% punih prestizati. Eto samo koliko su "optimalno" iscrtane, nacrtane za najsporije aute, a svi ih se moraju pridrzavati.
 
Član
Zna se gdje se moze , radi presporih

uvacen 2-3 puta posto je caddy od firme sav isaran vide me sa 2 km daljine , i posto je sluzbeno auto , malo im i 100 KM prokletstvo im izaslo na usi
 
Član
Ne postoje linije ... postoji samo zdrav razum. Gdje se moze proci, gazim da je i minsko polje, a gdje ne moze, ne idem taman da je "crta-tacka" linija ... :D
 
Član
Na znakove ograničenja brzine i te linije po cesti ne obraćam pažnju osim kad znam da "kerovi" stoje, onda se pridržavam. Po punoj nema eksera, tako da pretičem gdje god i kad god mogu, a najviše volim obići kolonu i riješim se muke na otovrenom putu da se ne vučem iza čađavog Golfa 2 ili nekog šlepera. Ko poštuje, neka poštuje, a ja ako imam pregled i povoljnu priliku, iskoristim je uvijek.
 

LSD

Član
ja vecinom postovao i cuvao se pune...i krenem na isprekidanoj i sustgne me lik na mojih 80km/h i njegovih 21m traga kocenja i opet ja kriv,,,da napomenem da sam krenuo odma cim je isprekidana pocela :cool::cool:

tako da od sad preticm gdje god mogu....cak i sa desne strane...kroz poetlju kroz raskrsnicu...po boku...svakako :D
 
Top