Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Član
ovo je odlicno, bas mi je drago da su sedmice opremljene nasim presvlakama, bitno je da radnici rade, i da se nesto razvija u ovoj nasoj dragoj bosni, abd da bude vise ovih postrojenja, jer bez proizvodnje nema ni drzave.. i mislim da je to pirstojna plata, jer koliko skole toliko muzike..
 
Njemacka tezi ka tome da svoju industriju, pogotovo "tesku" izmjesti u neke okolne zemlje, da bi smanjili zagadjenje svoje zemlje a i jeftina radna snaga. Pa nisu sigurno primili bugare i rumune sto im se svidjaju, nego sto imaju koristi. Cekaju oni da se kod nas ubije privreda totalno, da nam zivotni standard i prosjecne plate jos vise opadnu, e onda ce nas primiti u roku od mjesec dana, izgradice fabrike, postrojenja, i radicemo ko kinezu, pola marke po satu sa gas maskom koju cemo morati nositi 0-24:lol::lol:

Fino je ovo procitati da su ljudi zaposleni, da rade, bolje je i 600 nego nista, ali kad potjeras, od tih 600 sta ti ostane, plati racune, rate... tacno ti daju da imas dovoljno da prozivis mjesec, treba ti dugo vremena da bi ustedio i priustio sebi nesto. A inace kod nas vlada onaj neobjasnjivi fenomen, da se sa prosjecnom platom odplate bar dvije rate kredite, plate svi troskoiv, izdrzava dvoje, troje djece, i jos se ima i za godisnjeg odmora :lol:
 
Član
nego de mi recite možel se nekako izvući iz fabrike jedan komplet ošugavila mi se sjedišta a mislim da bi štof od sedmice dobro sjeo???:lol:
 
Član
neznam zasto se prica o plati, zar nebi trebalo o presvlakama, mada ovdje sta god krene da se radi, ma nevalja ovo ono, boljee je i raditi za sicu, da mozes prezivjeti a ne lezati kuci, kome se nesvidja nek i neradi, a neces raditi dok neogladnis, ako si super strucnjak dobices i dobru platu...;)
 
Član
U Preventu u Visokom vec 10 godina rade za VW presvlake, doduse sad se radi samo koza dok Zenica i Gorazde rade tekstil! I koza se radi za citavu grupaciju VW od Passata, Tiguana, Tuarega, do Audi-ja i ostalih!
 
Administrator
Jebemu trunje, šta to fali što se kod nas šije. Neka se šije. Eee 1000 ljudi zaposleno, pa znaš li ti šta je to, a sve jedan čovjek drži. Mala plata - bolje ikakva nego nikakva. Od te plate sigurno živi cca 3000 ljudi i to uopšte nije loše. Bolje da šiju za 500-600 KM nego da sjede kod kuće i ništa ne ulazi u džep, a valja platiti troškove.

Meni je vala drago što se kod nas radi, a plata kolika tolika je. Kao što neko napisa, ovdje vjerovatno rade oni koji su završili trogodišnju školu ili možda neki viši kurs za krojača. Šta vi mislite da oni trebaju da imaju 1000-1500 KM platu, pa nisu profesori ili šta već jbg. Ovo zadnje što sam rekao mislim u odnosu na naš standard. Što se mene tiče ja bi volio da svi imaju plate i 5000 ali naš standard je takav da visokoškolovana osoba ili nema posla ili ako ima plate su jadne s obzirom da su završili fakultet i imaju zvanje nekog npr. inzinjera.
 
Član
ima i firma u Žepču rade sjedala za golfa,audi q7,A5 prijatelj mi radi u toj firmi i ima platu 450km
 
Član
u gz je plata oko 500 ko ostane prekovremeno probije norm isl moze sa toplim nagurat oko 600. radi se 10h sa tim ko putuje iz foce ispadne mu da radi oko 12h. dosta je vec napustalo jer se puno radi.
 
Član
jeste malo za te radne sate ali da nije starnac dosao nebi ni tih 500 imali , ako je zaposleno 1000 radnika onda racunas da se od toga sigurno 2000 glava hrani
bem ti kinu vise neka vide da je kod nas snaga dosta kvalitetnija mada se to zna , jos smo mi takvim proizvodjacima pred pragom
a sto je snaga jeftina nisu oni krivi nego mi koji se neznamo izmedju sebe sloziti, nije stranac kriv sto su proizvodi u prodavnici skuplji od nasih primanja

nadam se da ce sa ovim otvoriti neka vrata da dode jos proizvodnje kod nas
 
Član
neka neka, samo nek se radi. I u mom gradu je pocelo sa otvaranjem novih firmi. Sada u januaru krece sa radom firma koja ce proizvoditi neke velike turbine i ne znam ni ja sta sve, cirka 450 radnika u konacnici, a isto tako i firma u kojoj ja radim prelazi u zavidovice, proizvodit cemo toroidne transformatore. Jedini na podruciju BiH, a i sire, koliko znam samo u Srbiji ima firma koja se bavi istom djelatnoscu, bilo kako bilo bolje da stranci dolaze, nek se radi koliko toliko. dok druge zemlje padaju u krizu BiH se mozda i okoristi, koliko toliko, nek taj napaceni narod dodje sebi:cool:
 
Član
Ili ne shvatate ili ne želite da shvatite.:icon_confused:

Ljudi, stranci dolaze jer im naša banda dozvoljava da nas izrabljuju. Strancu nije mnogo ni 1000KM dati platu radniku, jer u inostranstvu MORA dati i duplo, ali naša govna im dozvoljavaju da nas izrabljuju za 400, 500KM i da radiš kao crnac.
Meni lično je drago što se nešto radi i kod nas i što će svijet vidjeti da imamo potencijal, ali ne treba im dozvoljavati da nas toliko omalovažavaju i podcjenjuju, to je poenta priče.
 
Član
Vlasnik Preventa nije neki stranac nego je nas covjek! Prvo je firma bila u Njemackoj, pa se preselila u Sloveniju da bi na kraju dosla u Bosnu! Imaju jos fabrike u Rumuniji, Rusiji, Moroku itd... u zemljama gdje je radna snaga najjeftinija!
 
Administrator
OggyBoy je napisao(la):
Ili ne shvatate ili ne želite da shvatite.:icon_confused:

Ljudi, stranci dolaze jer im naša banda dozvoljava da nas izrabljuju. Strancu nije mnogo ni 1000KM dati platu radniku, jer u inostranstvu MORA dati i duplo, ali naša govna im dozvoljavaju da nas izrabljuju za 400, 500KM i da radiš kao crnac.
Meni lično je drago što se nešto radi i kod nas i što će svijet vidjeti da imamo potencijal, ali ne treba im dozvoljavati da nas toliko omalovažavaju i podcjenjuju, to je poenta priče.

Neko je dao ljudima priliku za posao i zaposlio toliki broj ljudi. Ako su svi prijavljeni, onda on ne daje samo radniku 500 KM već na to plaća i dodatne troškove penziono, socijalno ili šta već. Tako da su i to lijepe pare opet na tu količinu.

Vama, nekima, bi izgleda bilo bolje da ta 1000 ljudi ne radi nego da ima ikakvu platu.

Evo covjek ima toliko posla i toliko ljudi. Pa najveci domaci trgovacki lanac u BiH Bingo ima zaposlenih puno vise nego taj jedan prevent, i ljudi kazu plata nije neka. A opet se veliki broj ljudi koji su bez posla bore da udju u jedan Bingo i da dobiju tu posao, jer nemaju gdje drugo raditi. A danas nije lako doći i zaposliti se u jedan Bingo kao što je to nekad bilo.
 
Top