Preporuke za "ženski" auto

Preporuke za "ženski" auto

Član
Pozdrav drustvo... planiram da kupim neki autic za suprugu da se uci. Budzet je do 2000 KM max. Uvjet je da je registrovan bar do kraja godine. Gledao sam malo cijene po piku i u tu cifru mi ulaze ford ka, renault twingo, opel corsa i fiat punto mk1. Motori su pretezno 1.2 i 1.3 benzin.
Ima li jos neko neki prijedlog sta bi mogao pogledati da je u tom cjenovnom rangu, a mozete pisati i neka svoja misljenja o ovim gore navedenim autima...
 
Sve su to auti od cca 20 godina tako da je jedina ispravna stvar koju možeš uraditi provjeriti stvarno stanje pojedinog od tih auta bez obzira o kom se modelu radilo.
Ja sam nekada vozio Punta 55 (1.1) i mogu reći sa je taj motor u rangu sa onim Golfa mk2 ili Mercedesa 190 ili Toyote Corole po izdržljivosti i torturi koju je prolazio.
To je bio moj slučaj ali bez obzira na to ne mogu reći da li je baš svaki Punto za preporuku. Prijatelj ima jedno od svojih vozila Twinga 1.2 iz 2000. godine. Imao je problem sa elektronikom (upravljanje klime, display i instrumenti) ostalo bez problema. Ka i Corsa su mi nepoznati.
 
Član
Moj ti je prijedlog, nađi najispravniji jer su to sve ista stara odrpana vozila. Onaj sa najmanje ulaganja je najisplativiji ako nije za duže staze. O greškama, manama, cijenama održavanja, servisa, kurca, palca, možemo do sutra, ali to su sve već mazge pregažene i moja prva rečenica ti je šta je najbolje. Ko misli da griješim, neka da argument. Ćao, zdra'o.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Cijena na piku nije mjerilo vrijednosti auta, to svi znamo. Znam samo da u ovaj cjenovni rang upada svašta i najbolje uzeti šta je u najboljem stanju, da nemaš ulaganja ako misliš taj auto koristiti na kraće staze.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Imao sam istu dilemu i budzet...pa sam pregledao jedno 15-ak Punta (1 i 2), 4 Twinga, 8 Corsi, 3 Fieste, i generalni zakljucak je da su sva ta auta "trula, korozirala" prilicno, "iskuckana" jos prilicnije, i svako do njih je prilicno tehnicki i konstrukciono nesigurno, da pustim svojoj zeni da se vozi i da vozi nase dijete u tom autu....Kupio sam na kraju te potrage,kad sam i njih pogledao par komada, Clio 1 (1997 godiste 1.4 sa ICE opremom, koga bi se postidjeli i Golfovi 4 zbog opreme koju je imao i ukupnog utiska), pa posle pola godine Clio 2 1.2 (2001 godiste), jer sam zakljucio da je po MOM MISLjENJU, u toj klasi vozila Clio bar stepenicu vise, od navedenih,a nadje se po koji primjerak da se uklopi u taj budzet ili bar priblizno. SRECNO.
 
Član
Jasno je da za 2000 ne mozes naci auto da je tip top tako da i ne ocekujem previse ali sigurno necu dati pare na nesto sto je kao sto @lemi2903 kaze da je mehanicki a i konstrukciski lose. Do sad sam pogledao par twinga jer su mi oni bili prvi izbor ali ni jedan nije za mene. Gledao sam i jednog forda ka ali je takodje pun rupa i korozije i jos sam gledao jednog punta sa 1.2 motorom i moram priznati da mi se on najvise svidio ali je prodavac nekakav ters pa jos nisam 100% nacisto
 
Top