Preporuka fotoaparata do 500KM/ polovan

Preporuka fotoaparata do 500KM/ polovan

Član
Gledam ti specifikacije tog Nikona i za to sto ti slikas mislim da ti je sasvim dovoljan, ima i ekspozociju do 15 sekundi, sta ces bolje od toga.

Zasto bi uzimao DSRL uopste? :icon_biggrin:

A deyina slika je slika neba na dugoj ekspoziciji, to sto izgleda kao ringispil su zvijezde, planeta se okrece ko je zaboravio :D
 

IGY

Član
VR6Boki je napisao(la):
Gledam ti specifikacije tog Nikona i za to sto ti slikas mislim da ti je sasvim dovoljan, ima i ekspozociju do 15 sekundi, sta ces bolje od toga.

Zasto bi uzimao DSRL uopste? :icon_biggrin:

A deyina slika je slika neba na dugoj ekspoziciji, to sto izgleda kao ringispil su zvijezde, planeta se okrece ko je zaboravio :D

:cool::cool::cool:



btw deyo ne znam sto toliko forsiras taj 20D kad ce ga recimo novi 600D pojesti za dorucak

on je bio dobar u svoje vrijeme, no to vrijeme ga je pregazilo, kao sto Boki rece treba izabrati jednu marku i nju voziti, ja sam recimo krenuo sa 1000D i kupovao objektive, sad sam na 550D ali imam sirok spektar objektiva koji su skuplji od samog tijela, tijelo se trosi, do godine ce novo itd

znaci ako se mislis ozbiljnije baviti fotografijom ganjaj brend, sony nije los, ali tesko je naci polovan objektiv za njega, novi su preskupi, a objektiv ako radi radi nema neko pravilo kad ce crknuti, naravno da je kako treba rukovano sa njim i nemas brige
 
Početnik
Sto se tice teme, uglavnom je sve receno. Samo da dodam jos jedan vazan detalj, a to je RAW format. Za tu lovu ti je najbolje uzeti Canon EOS 400D. ;)
 

IGY

Član
zkuzman je napisao(la):
Sto se tice teme, uglavnom je sve receno. Samo da dodam jos jedan vazan detalj, a to je RAW format. Za tu lovu ti je najbolje uzeti Canon EOS 400D. ;)

350D, 400D, 450D, 1000D svi su manje vise isti
izdvojio bi 450 kao best bay ;)

a vidi ako hoces mozes pokusati uzeti samo tijelo, da ti neko spusti cifru i da uzmes samo tijelo, a ja ti imam 18-55 IS II nov, meni je dosao kao kit uz 550D ali kako imam druge objektive ne koristim ga nikako, tako da mozemo se dogovoriti za neku ok cijenu ;)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
A deyina slika je slika neba na dugoj ekspoziciji, to sto izgleda kao ringispil su zvijezde, planeta se okrece ko je zaboravio :D

:lol::lol::lol:
prosu me ko zadnjeg levata...nista,sad cekamo da bude vedro :lol:
 
Član
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/qTVfFmENgPU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Top