prelazak granice sa TRAJNO registrovanim autom jeli moguce ili ne

prelazak granice sa TRAJNO registrovanim autom jeli moguce ili ne

Član
imam auto koje je trajno reg. i cuo sam da se sa njim ne moze preci granica BIH pa me zanima jel neko sa TRAJNO reg. autom prelazio granicu i sta je sve potrebno ako je moguce preci. pozz
 
Ja ne znam tacno ali nesto mi je logicno da ne mozes preci , jer koliko znam vani Oldtimeri imaju posebna pravila nije kao kod nas da uzmes i vozas i kao registrovao si ga trajno , kod njih sa tim autima mozes samo ici na manifestacije tog tipa (Oldtimeri) ili u koloni ili ako ides sam na slepi pa mi je logicno da se ne mozes vozati po drzavama koje imaju to pravilo
 
Putovanja.ba
Administrator
Mislim da nema to veze, jedno je registracija a jedno osiguranje, mislim da moras imati polisu i zeleni karton, i da bi onda trebao preci bez problema. Barem je meni tako logično.
 
Član
imam polisu osiguranj a juce sam u bihamku izvadio zeleni karton i rekli su mi da mogu normalno prec granicu samo da polisa osiguranja nije istekla a policija mi je rekla da ne mogu prci granicu pa sad ne znam kome da vjerujem :D
 
Član
Ti ako imas zeleni karton i policu osiguranja vazeću na kraj svijeta mozes ici
Naravno imam polisu do treceg mjeseca vazi a zeleni karton juce izvadio u bihamku i rekli su mi oni da mogu sasvim normalno preci granicu kao i svako drugo vozilo ja sam mislio samo do srbije i crne gore nigdje vise ako se mogne preci
 
Član
Kad se svi šprdaju, da se i ja priključim.

Treba ti saobraćajna dozvola, zeleni karton i da je auto ispravno, da nije razbijeno, udareno, propalo, puši, klepeće i sl. To da li je i kako registrovano ne interesuje organe druge države...to da možeš ići samo na manifestacije oldtimera ili da ti treba članstvo u oldtimer klubu su gluposti, nivo priče žena na pijaci ili kod frizera...bez uvrede.
 
Član
Kad se svi šprdaju, da se i ja priključim.



Treba ti saobraćajna dozvola, zeleni karton i da je auto ispravno, da nije razbijeno, udareno, propalo, puši, klepeće i sl. To da li je i kako registrovano ne interesuje organe druge države...to da možeš ići samo na manifestacije oldtimera ili da ti treba članstvo u oldtimer klubu su gluposti, nivo priče žena na pijaci ili kod frizera...bez uvrede.
Pa dobro brate to se podrazumijeva da je auto ispravno i sve ostalo a auto je golf 2 al je ocuvan nije propo farba fabricka garaziran sve ispravno radi sebe pa tek onda radi policije haha bit ce i slike auta ovih dana jer mi je trenutno mob u kvaru. Naj bolje bi bilo kad bi se javio neko ko je licno iso sa trajno reg autom preko granice al je logicno da treba zeleni karton polisa i to je to samo me brine jer su mi u polici rekli da ne mogu prec granicu a u BIHAMK-u su mi rekli da mogu sasvim normalno a policija mi je rekla da ne mogu ni zeleni karton dobiti za to vozilo a bihamk mi je izdao zeleni karton za isto :meh:
 
Član
Šta god ti neko kaže mora imati uporište u nekom zakonu ili zakonskom aktu....ne znam ko ti je to rekao u policiji, ali sljedeći put ih zamoli da ti navedu na osnovu čega to tvrde. I kakve veze ima naša policija sa graničnom službom drugih država?
 
Član
I to sto kazes nigdje u zakonu to ne pise a ni oni nemaju nikakvo obrazlozenje sto ne mogu preci iduce sedmice cu ici blizu granice crne gore pa cu maksuz otic da vidim moguli preci pozz i hvala na utjesnim rijecima :finger:
 
Top