prelazak granice sa TRAJNO registrovanim autom jeli moguce ili ne

prelazak granice sa TRAJNO registrovanim autom jeli moguce ili ne

Član
Izvinjavam se osnivacu teme na upadu, ali kad smo vec o prelasku granice, da upitam: npr idem SAM u Njemacku sa autom, vlasnik auta moj otac, vozac auta ja, da li mogu bez problema proci granicu sa autom na njegovo ime, a on nije prisutan u autu? Da li ce mi praviti problem ? Naravno sva dokumentacija od auta se podrazumijeva. Hvala unaprijed.
 
Član
Naravno da možeš. Ja sam obišao pola EU s "tuđim" autima i nikad nisam imao ni najmanju neugodnost prilikom toga. Na odmet ti nebi bila punomoć od starog.
 
Član
Ja sam isao sa rodjakovim autom, al sam izvadio medjunarodnu punomoc u bihamku (20ak KM), nisam se htio zezati i rizikovati bez nje. Ako budes isao da je vadis, zapisi negdje br pasosa, trebat ce ti.
 
Član
Pa to onda mozes i u opstini, besplatno. Ovo je bihamkova i pise medjunarodna punomoc. Doduse jeste poskupa, al te niko ne zeza, i vazi do isteka registracije.
 
Član
Izvinjavam se osnivacu teme na upadu, ali kad smo vec o prelasku granice, da upitam: npr idem SAM u Njemacku sa autom, vlasnik auta moj otac, vozac auta ja, da li mogu bez problema proci granicu sa autom na njegovo ime, a on nije prisutan u autu? Da li ce mi praviti problem ? Naravno sva dokumentacija od auta se podrazumijeva. Hvala unaprijed.
Naravno da mozes.
 
Član
Mozes i bez punomoci, provjereno vise puta.Vazno je samo da si drzavljanin drzave u kojoj je registrovano auto i mozes na kraj svijeta s njim.
 
Top