prelaz preko granice

prelaz preko granice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
interesuje me zna li iko sljedece: auto sam kupio u 2mj. i napravio sam kupoprodajni ugovor i nisam ga jos prepisao dakle auto je jos na covjeku od kojeg sam kupio..uz njega sam dobio i zeleni karton od tog covjeka..za koji dan bi trebao amidju voziti u hrvatsku i zaraditi dobrih para sto ga odvucem pa me interesuje mogu li da idem s svojim autom..sta mi treba jer sam davno napravio kupoprodajni ugovor,trebam li ja napraviti zeleni karton na svoje ime,jeli moguce da ovako odem preko granice a auto mislim prepisati tek kad isteknu tablice..hvala svima na pomoci..pozz
 
Član
Samo odradi punomoc ili medjunarodnu punomoc... Brat je isao s mojim autom na more sa nasom punomoci i prosao bez ikakvih problema.
 

Eko

Član
Nemozes preci samo tako granicu, mora ti covjek dati punomoc.. a najlakse bi ti bilo da prevedes auto na sebe i rijesis se svih tih zajebancija.. to ti je 45 km
 

IGY

Član
medzunarodna punomoc i rijesen si problema
a prevod te dodze oko 50 km pa se ja nebi uopste zajebavao sa tim
 
Član
Zovi HR carinu, objasni problem pa nek ti tacno kazu kako i sta. To ti nije tesko, dvije minute posla, bolje nego da ti mi dajemo ovdje neke polu-provjerene informacije. Ja sam isao sa svojim autom u HR dva puta ovaj mjesec, jednom mi na ulazu u HR trazili saobracajnu, a drugi put me dva puta zaustavljala redovna kontrola i kontrolisali papire po 5 minuta. Vjerujem kad bi te takvi zaustavili, ako sve nije bas legalno, da bi te mogli i peglati. I ne zaboravi naljepiti, ako nemas, onu BiH - medjunarodnu oznaku na auto. Meni su samo ljubazno rekli da je nemam kad su me u HR zaustavili, kazu nije problem. No da je naisao kakav neraspolozen policajac, mogao me za to dobro ispeglati...
 
Član
IGY je napisao(la):
medzunarodna punomoc i rijesen si problema
a prevod te dodze oko 50 km pa se ja nebi uopste zajebavao sa tim

Da, a medjunarodna punomoc je 30 KM. Tako mu se vise isplati prevesti auto, sad je jedino pitanje koliko ce vremena trebati da mu izdaju novu saobracajnu. A punomoc se izda za nekih 5 minuta, u Bihamku to mozes uraditi...
 
Član
ako trebam punomoc onda mi daleko ici u visoko traziti covjeka sto mi je prodao da napravimo punomoc..pa zar nije kupoprodajni ugovor nesto kao i punomoc..samo mi kako sam cuo treba zeleni karton na moje ime..reko da provjerim pa svaka pomoc mi je potrebna..a auto necu prepisivati dok ne isteknu table a i svakako ce brzo to mi je samo veci trosak jer je druga opstina-kanton itd itd itd
 
Član
onda sve propada..ja sam mislio da je kupoprodajni ugovor isti djavo kao i punomoc al ocito da nije..nemogu preko granice,nema para sto bi se zaradilo a i neda mi se ganjati po visokom i osiguranjima sad kad cu morati i kad mi isteknu table za mjesec i po..
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ja sam nedavno kod prevoda auta cekao na saobracajnu skoro dvije sedmice..

ja u ponedjeljak preveo svoje auto na dedu, predo papire u mup u ponedjeljak, vec u utorak bila gotova saobracajna...
to ti zavisi od mjesta stanovanja. i tvog i njegovog. ak ne moras mjenjat tablice, onda ce ti biti brzo gotovo - za dan, ako moras onda se vec ceka po sedmicu-dvije. al ako imas stelu i to bude gotovo za dan...
 

Eko

Član
Hmmm... mozes posuditi auto od nekog jarana iz tvog grada, i odete zavrsite punomoc brzo... to ti je ja mislim najbrze rjesenje.
 
Početnik
ja vozim na medjunarodnu punomoc, jer je auto registrirano na brata (long story)... doduse, napravili smo je samo tek kad sam ga kupila (na njegovo ime), nikad je nisam produzila i niko, ni na jednoj granici (sto balkan, sto vani) je nije posebno zagledao, osim kod ulaska u crnu goru na scepan polju... jedna jedina granica gdje su me peglali! ali, svakako vidim da ti kasno dolazi ova informacija, pa nema veze
 
emir_89 je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
ja sam nedavno kod prevoda auta cekao na saobracajnu skoro dvije sedmice..

ja u ponedjeljak preveo svoje auto na dedu, predo papire u mup u ponedjeljak, vec u utorak bila gotova saobracajna...
to ti zavisi od mjesta stanovanja. i tvog i njegovog. ak ne moras mjenjat tablice, onda ce ti biti brzo gotovo - za dan, ako moras onda se vec ceka po sedmicu-dvije. al ako imas stelu i to bude gotovo za dan...

pa da..iz razliciti smo opcina bili..zato sam i naveo ovaj svoj primjer, jer je i kod njeg ista situacija..
a normala, i tablice su druge dosle
 
elmir je napisao(la):
onda sve propada..ja sam mislio da je kupoprodajni ugovor isti djavo kao i punomoc al ocito da nije..nemogu preko granice,nema para sto bi se zaradilo a i neda mi se ganjati po visokom i osiguranjima sad kad cu morati i kad mi isteknu table za mjesec i po..



kupoprodajni ugovor je jaci od punomoci i nemas nikakvih problema da prelazih granicu s njim, samo da nije stariji od 6 mjeseci

ja radim na granici pa ti to mogu potvrditi 100%
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top