Prekoračenje brzine šta sad?

Prekoračenje brzine šta sad?

Pozdrav.
Sinoć sam vraćajući se iz Bihaća naletio na radar pri brzini od 80/90km/h, a ograničenje je 40 km/h.
Nije bila nikakva nasilnička vožnja i slično, otvorena cesta, kasni sati, nigdje nikog i odjednom blicnu po meni hah.
Još na to sve još uvijek spadam pod početnik, a vrijeme slikanja je bilo 23:20...
Zanima me šta sad, kolika je kazna je po ovim izmjenama zakona.
Kad će stići kazna, dal bi bilo bolje da otac kaže da je on vozio, auto je na njemu ?
Koliko se dobija onih kaznenih bodova, na koliko se oduzima vožka dozvola, a ako kažem da sam ja vozio da li će mi je oduzeti pa da moram sve ispočetka polagati jer pročitao sam negdje da početnici kad skupe 4 kaznena boda oduzima im se vozačka i "briše" ??
 
Gledam nešto na bihamk stranici "Zakon_o_bezbjednosti_saobracaja", nigdje ne piše da je kazna za prekoračenje brzine preko 30km/h od 400 do 1000km, nego piše da je od 100 do 300km, je li to možda ovaj novi zakon nije još stupio na snagu ?
 
Član
Nije jos stupio na snagu, vjerovatno 100KM i mjesec zabrane pa prijavi na nekoga ko ne vozi da je vozio ako ti znaci puno ta zabrana
 
Žalosno je što naša država nakon 40+ godina postojanja interneta nema internet stranicu sa svim zakonima nego o tome moramo čitati na klixu i ostalim portalima. Dok si početnik ne smiješ voziti od 00:00 do 05:00, a što se tiče brzine 40km/h vecinom je tu škola, i u normalnoj državi bi značilo oduzimanje vozačke dozvole. Kod nas ne znam kako ces proci, zelim ti srecu.

Poslano z mojega SM-N910C z uporabo Tapatalk
 
I ja mislim da nije, pročitao sam na dosta portala ovakav tekst:
Izmjene zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja, "koje su trenutno u parlamentarnoj proceduri i čekaju javnu raspravu", predviđaju rigorozne kazne za bahate vozače.

Na toj dionici puta nema škole niti čega sličnog, ima svega 15ak kuća, ali šta ćeš, ograničenje na 40km/h spada odmah i ako je i prije i poslije tog mjesta ograničenje 70 km/h...
Interesuje me hoću li napuniti ta 4 kaznena boda s kojim bi moja vozačka bila poništena, koliko vidim 2 boda su za prekoračenje brzine, a ne znam koliko je za vožnju poslije 23h jer sam početnik.
 
Nije jos usvojen zakon za voznju poslije 23h,dobit ces kaznu oduzimanje vozacke i kaznene bodove zbog prekoracenja brzine.
 
Nije jos usvojen zakon za voznju poslije 23h,dobit ces kaznu oduzimanje vozacke i kaznene bodove zbog prekoracenja brzine.
Hmm, kako to, ja sam u testovima učio da je početnicima zabranjeno voziti poslije 23h, možda su to bili neki stariji testovi, ne znam.
Uglavnom hvala tebi i svima koji ostave još koji odgovor u vezi ovog, jako mi je bitno to, jer sad zasad sigurno znam da mi se vozačka oduzima na mjesec dana, a ne znam koliko kaznenih bodova ću dobiti i kolika je trenutno kazna za toliko prekoračenje brzine, volio bih da se još neko uključi u ovu raspravu da znam na čemu sam. :(
Edit: Pronašao sam da se za ovo prekoračenje brzine određuju 2 kaznena boda, a sa 4 se mogu pozdraviti sa vožačkom dozvolom, hvala bogu pa imamo ovu bihamkovu stranicu. ;)
 
Poslednja izmena:
Član
druze meni je prije sedam dana dosla kazna,naletio nekad u 6 mjesecu u bakicima na radar i tek neki dan dosla,ogranicenje 60 bilo,meni ocitalo 100km/h,dobio 100KM kazne,dva kaznena i mjesec dana oduzimanja vozacke,s tim da sam odmah uplatio u pola kaznu,a vozacku mozes dati od oca i reci da je on upravljao vozilom,ako tebi vec treba.
 
druze meni je prije sedam dana dosla kazna,naletio nekad u 6 mjesecu u bakicima na radar i tek neki dan dosla,ogranicenje 60 bilo,meni ocitalo 100km/h,dobio 100KM kazne,dva kaznena i mjesec dana oduzimanja vozacke,s tim da sam odmah uplatio u pola kaznu,a vozacku mozes dati od oca i reci da je on upravljao vozilom,ako tebi vec treba.
Aha, hvala ti na odogovoru.
Meni je najveća nedoumica to što sam početnik, pa ne znam možda kazne budu rigoroznije za mene, nego recimo za tebe koji vjerovatno to nisi, što se plaćanja tiče, platit ću, svjestan sam šta sam uradio i moram to platiti, ali kontam da mi nebi nabili kakvu zabranu ili nešto kao uvjetnu u saobraćaju da ako počinim još koji prekršaj ponište mi vozačku dozvolu i to... :facepalm:
 
Poslednja izmena:
Ne mozes reci da je stari vozio (pokusao sam isto), otisao dole, pokazali sliku ja za volanom :D ispao budala, 100km kazne i 2 kaznena boda.
 
Za ovo pocetnik posle 23h ne sme da vozi je glupost, i sam sam pocetnik pa su me 1000x zaustavljali posle 23h i nikad ništa. A ne znam sad ako je preko 80 vozio si znači duplo vise od ogranicenja sto ja mislim spada u agresivnu vožnju. Sad nadam se da grešim.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Za ovo pocetnik posle 23h ne sme da vozi je glupost, i sam sam pocetnik pa su me 1000x zaustavljali posle 23h i nikad ništa. A ne znam sad ako je preko 80 vozio si znači duplo vise od ogranicenja sto ja mislim spada u agresivnu vožnju. Sad nadam se da grešim.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Aha, ma imao sam vjerovatno oko 90, jbg nisam znao da je tu radar i kasno je bilo kad je blicnuo, nadam se samo da neće biti tako. Pročitao sam sve zakone u vezi tih prekoračenja brzine i nigdje se ne spominje agresivna vožnja i to, a ako i to budu pisali, još ja početnik, nema me nigdje. :eek:
 
Druga je ufatio ramer ogranicenje 50 on 120 isao kazna 3 meseca bez vozačke i 600km kazna.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top