Pravljenje opruga?

Pravljenje opruga?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovako prije par godina jedan je frend slomio spirale na gewindama i negdje u bosni ih je pravio nanovo,znaci poslao dvije spirale sto je imao zdrave za uzorak i oni mu napravili iste takve dvije a on nema pojma gdje je to radeno niti ista pa me zanim dali netko slucajno zna gdje[/align] bi to moglo biti i koja tvornica?njemu ostalo u sjecanju Tuzla ili Zenica ali nije siguran pa bio bi zahvalan ako netko slucajno zna da mi kaze koju informaciju.
 
Član
molim te mozes li mi reci kaoko se zove firma,jedan frend mi cesto ide gore pa da mi ponese ovu sto ja imam i da vidi koliko bi mi love to bili da znam jeli mi se isplati,ovaj frend sto je to radio sjeca se samo da su ga dosle 80KM sve opruge za prednje gewinde i kratke i duge a meni trebaju samo duze pa se nadam da nece biti puno love.
 
Član
ne znam ni ja kako se zove firma al znam da je ublizini gradacca i ja se stalno kanim otici trebam oprugice za wastgate al mi se ne da.Sacekaj dok se gradacacani jave moraj znati sve tacne podatke.Pa kad zavrsis javi na pm posto te je izaslo jer i mene zanima cjena.;)

Firma
OPRUGE - KRAJNOVIĆ D.O.O.
Opis
PROIZVODNJA OPRUGA
Djelatnost
PROIZVODNJA
Adresa

MIONICA - KRČEVINA GRADAČAC 76250
Kontakt informacije

Tel/fax 855-310
E-mail ok_mirza@bih.net.ba
Evo druze pa kad zavrsis javi cjenu imam i ja nesto u planu praviti. ;)
 
Član
ok.hvala ti,neznam sad bas hoce li to biti skoro,ja cu frendu prodati gewinde pa sam ovo za njega provjeravao ali cim i ako ista bude javim ti ja.a sto ti sad mogu reci je da mi je ovaj frend govorio sto je vec pravio da su mu spirale bile kao i orginal i ja cak znam da su te gewinde prodane dalje i normalno se vozilo na njima sad jeli to radeno tu to ti neznam.hvala ti na informaciji jos jednom
 
Član
ma ako se zna sta treba da se napravi tu nema fulanja materijal se uzme isti debljina ista ,razmaci spirale i to je to nema da nevalja.Puno se mi lozimo na neke marke mozda bi nam bolje bilo da ih tu pravimo.Meni su 2 puta pucale apex-ove opruge i sad su mi neke jamex i za sad su ok drze duze od godinu dana a mislim da sam ih tamo savijo da bi sigurno duze drzale od apex-ovih:lol:
 
Član
Cisto onako informativno, raspolaze li neko cenom tih pravljenih opruga... nesto bar okvirno...:icon_question:
Ja imam dva auta sto bih voleo da snabdem ;)
 
Član
ja sam pisao vec gore,ako znas kaako izgledaju spirale na gewindama,znaci dode po dvije jedna kraca i jedna duza i ovaj moj frend je pravio sve za prednji kraj i koliko se sjeca da ga je doslo 80KM ali nije siguran.
pravit nego sta,za golfa 2 bar nije problem ima ih kod nas pravljenih samo sto su imali spirale vec,jos samo rjesiti za pravljenje spirala i na posao.
 
Početnik
ma ja sta znaju glupe svabe sta suopruge kad se ovde radi bolje, puno...

toplu vodu treba izmisljat da bi se napravila toplija..

a inace znacajke opruge su broj navoja i debljina sipke i nista vise...

pa nije bukov kloc da je to samo bitno
 
Član
niko nije ni rekao da je isto :)
ali 4 opruge za 160,i kladim se da od obicnih amortizera mogu napraviti stelujuce i eto gewindi ;)
 
Član
sta sad bi to tebalo biti smijesno?
po ljubuskom se na gewindama vozaju vec 6-7 god sto ja znam na golfovima i orginal pase ulozak od golfa keca i svakome kome su propisale njih je stavio i nikakvih problema nije imao,a ako nikad niste imali pusku amortizera od golfa 2 u ruci uzmite i odite do tokara pa ga pitajte da skine onaj orginalni dio di spirala legne i nareze navoj na cijelu duzinu,ja cu vam skinut i pokazat dvoje pravljene gewinde sa naljepljenom naljepnicom i nitko nece ni po cemu skuzit da su pravljene,a na ovim pravljenim oprugama sto je frend radio je se vozilo dvije god kod njega onda je prodano auto i jos vozeno i kasnije prodane gewinde i vjerujem da se i dan danas vozi na njma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top