Pravilnik 402.ba

Pravilnik 402.ba

Zaslužuje posebnu temu i ako moze da se istakne...unaprijed hvala moderatorima....
Pravilnik za utrke ubrzanja od sada mozete pogledati na www.402.ba

- Šampionat/otvoreno prvenstvo BiH Pogledajte pravilnike za utrke koje će biti vožene subotom i koje se boduju
za Šampionat BiH i Otvoreno Prvenstvo BiH. Pravilnici za utrke ubranja nalaze se od tačke 31. do tačke 38.

Za pregled pravilnika kliknite: http://bihamk.ba/sport/pravilnici.html
 
samo da napomenem da se novi pravilnik odnosi samo na trke koje se boduju za ŠBiH/OP BiH a da se drugi dan vozi po proslogodisnjem pravilniku sa malim izmjenama..

upoznajte se dobro sa novim pravilnikom ukoliko zelite nastupati na trkama ŠBiH / OP BiH

pozz

:123: :123:
 
Član
ja sam procitao i sve mi jasno.imam samo dva podpitanja dali sam razumio sve
.protivpozarni sistem za motor samo ispod klase 11.5....
rezervoar goriva fizicki odvojen od motora..znaci moj je u kabini iz vozacevih leda..i stim odvojen od motora


ostalo sve super.
mislim da sad svi imaju skoro podjednake sanse da pobijede pogotovo u amaterskim klasama.
vrijedi procitati detaljno pravilnik.
pozz
 
... motor i rezervoar goriva moraju biti fizicki odvojeni od vozačkog prostora ....

znači da ukoliko je rezervoar u kabini mora biti ogradjen od prostora vozaca kako je opisano u pravilniku...

pozz
 
Član
Zanima me za klasu A1, jel to isto kao dosadašnja klasa 16+ ili je sada 15.7+ ? Vidim da je zabranjen nitro u A1/A2, hoce li se to poštovati i proveravati na startu?

I jedna konstatacija ako u klasama 15 i 16, tj A1 i A2 po novom, učestvuje po 30 i više auta(što je realno). Znači jedna klasa donese 30 x 30 = 900€ u nagradni fond, zajedno 1800€. A kako sam dobro pročitao prva nagrada u A1 će biti 50€, a u A2 100, zar ne mislite da je to premalo? Slažem se da brže klase trebaju dobijati veće nagrade na račun ovih sporijih ali ne baš u ovoj meri. Od tih 1800 mogla se bar četvrtina odvojiti na ove 2 klase. Iznosim moje mišljenje samo, mene to neće sprečiti da vozim jer ne vozim za nagradu koju je jako teško osvojiti od 30+ auta, ali je malo lepše kad je ta nagrada bar nešto i mislim da je bolje tako privlačiti nove vozače, a ne reći im da oni tu dolaze isključivo da bi finansirali nagrade bržim takmičarima.
 
Član
Mali isjecak iz pravilnika

Gume na takmičarskom automobilu ne smiju biti protektirane. Od ovoga pravila izuzete su protektirane
gume sa trkaćim specifikacijama i certifikatima (npr. ‘Fedima’).

Sejo, jel ovo neko gledao sta ima na svom autu pa po tome pravio pravilnik sta moze sta ne moze ili... ?
Malo cudno izgleda da se u pravilniku od zabrane izuzme tacno odredjena marka guma....
 
Član
edo_16v je napisao(la):
:icon_biggrin:

pise npr

Cudo jedno sta mali veznik poput "npr" moze uciniti tj, diskretno prilagoditi pravilnik da ide u korist pojedincima :lol:

I ti se ne javljaj, ti ako hos da vozis sa tom skalamerijom od Ibize, morat ces imat kavez (isti ko onaj za lavove u pionirskoj :D) i full odjecu i opremu kao sto mora imati klasa P1,2,3....
Ako nista, bit ces obucen ko pravi trkac bez obzira sto nemas kuveta da vozis vremena ko P1,2,3 :D

BTW, sugestija postavljacu teme, pravilnici na 402.ba su jos uvijek od prosle godine. Novi i ispravni pravilnici (valjda bi trebali bit) su na zvanicnoj stranici BIHAMK-a
 
@dellas
ove nagrade vaze samo za subotu.. u nedjelju ide svima isto, klase po sekundama..
cilj ovoga je nagraditi takmicare koji zele da se bave utrkama kao sportom i koji po pravilniku moraju vise uloziti u sebe/auta da bi imali pravo nastupa.. ipak, onima koji zele sa svojim svakodnevnim autom iskoristiti priliku i u sigurnim uslovima stisnuti to je omoguceno ovim A1/A2 klasama..
one su na sekunde, kao i ranije samo sto je granica malo niza i zbog sistema takmicenja nije moguce nastaviti u sljedecoj klasi ako se probije u voznjama top 8..
nedjeljom je sve kao sto je do sada bilo..

@esso
veliki broj vozaca vani vozi na 'fedimama' i uvijek je bilo jesu to protekt ili trkace gume.. zbog certifikata i specifikacija koje fedima gume imaju (nisu jedine, ima jos marki) odlucili smo se dozvoliti njihovu upotrebu.. igrom slucaja ja sam jedan od prvih koji je te gume koristio iz BiH, ali nema nikakve veze sa mnom..
cak stovise, novi auto koji spremam bit ce na hoosier gumama, jer tu mi ni 100 fedima ne moze pomoci da krenem ;)

zvanicni pravlnici su na stranici BIHAMK-a, i jeste malo nespretan naziv teme.. bolje bi bilo pravilnici za Sampionat/Otvoreno Prvenstvo BiH..
ipak, na 402.ba ima dosta korisnih informacija i bit ce azurirane redovno u narednim danima tako da taj zvanicni site sampionata svakako treba pratiti..

@ dzin16v
isto kao dellas..
nagrade za A1 i A2 subotom su simbolicne.. tu se vise radi o mogucnosti da se vozi nego o mogucnosti za nagradu.. ko vozi radi nagrade ima nedjelju gdje je svima ista nagrada, a ko vozi radi sebe, a ne zeli ucestvovati kao takmicar u sampionatu sa licencom moze voziti ove klase i subotom..
to je bilo neko kompromisno rjesenje koje moze zadovoljiti vecinu..

generalno radimo na tome da obezbijedimo pojacani nagradni fond za takmicare u SBiH/OP BiH sto bi onda otvorilo mogucnost da se pojaca i nagradni fond za amatere subotom..

PS:
uskoro nove obavijesti sa tacnim lokacijama svih staza za sezonu 2013...

:123: :123:
pozz
 
Član
mene ovo malo buni i po meni nema bas logike da rezervoar mora biti limom odvojen od vozaca......cjevi su pokrivene da se ne vide i u slucaju pucanja nemogu ugroziti vozaca.rezervoar nije pravljen vec kupljen orginal i koristo se na brdskim trkama isto kao kod mene otvoren i ne pregraden.kako bihamk to odobrava a ovde ne...
al ok ako se pravilnik mora postovati onda je tako

silverstar je napisao(la):
... motor i rezervoar goriva moraju biti fizicki odvojeni od vozačkog prostora ....

znači da ukoliko je rezervoar u kabini mora biti ogradjen od prostora vozaca kako je opisano u pravilniku...

pozz
 
Top