Pranje sjedista

Pranje sjedista

Član
Pozzz svima, interesuje me kako da operem sjedista posto sam uze neka nova koja su jako zaprljana, takodje kupio sam pjenu ABRO za ciscenje ali jos uvijek nisam probao, pa dali to djeluje, ima li neko nekakav savjet i sl. sva pomoc dobro dosla :D
 
Član
Ma odnesi negdje na dubinsko 30-40 km max samo za siceve i to je to. Isto toliko ces potrosit truda i ti sranja za pranje a slabo ces ista napravit. Napravit nesto hoces ali nije to to
 
Član
ja sam svoja cistio s tom pjenom, povrsinske mrlje ce skinuti , ali ostalo tesko, ona je vise da se osvjezi sjediste, tesko da ga moze bukvalno oprat
ako ne planiras nosit na dubinsko onda ti je moj savjet da u vodu uspes vanish za tepihe, napravis dosta pjene a zatim tu pjenu nekom spuzvicom utrljas u sjedista, ostavis nekoliko minuta, a onda usisas fino, vjerujem da ces dobro dobro ocistit tako
mozes to pokusati vise puta, zamorno jeste ali djeluje
 
Član
u marketima i slicno mozes naci REX-u flasici s prskalicom(kao ono az staklo) po meni bolje pere nego ma-fra, ili sonax sprej-pjena 8-10 km... koristio i jedno i drugo... najbolje da koristis onu mikrofiber krpu ..naprskas ostavis 3-5 minuta i odna istrlajs.. odnosno pazi da se en osusi puno, mozes i sa malo vlaznom krpom to odraditi...ili ako iasm nekog od prijatelja ko ima parni cistac pooonabolje rjesenje i najjefikasine i po dzepu i ovako :)
 
Član
Evoo raja danas sam cistio sjedista sa pjenom Sonax zadovoljan sam evo koja slika...

424344_3582122591588_1228909920_33798894_1853632176_n.jpg


429970_3582095230904_1228909920_33798877_1189122575_n.jpg


431509_3582088110726_1228909920_33798873_1807621029_n.jpg
 
Član
Franki je napisao(la):
Ma odnesi negdje na dubinsko 30-40 km max samo za siceve i to je to. Isto toliko ces potrosit truda i ti sranja za pranje a slabo ces ista napravit. Napravit nesto hoces ali nije to to

Nećeš sa običnim usisivačem moći izvući duboku prljavštinu. Uradi jednom kako treba i samo održavaj i potrajaće ;)
 
Član
Aaa bog sami zna jel se ovo ikad pralo, pokusacu sto bolje ocistiti sa pjenom/sprejem ako ne uspijem ne gine mi dubinsko, pitanje za sve, dali se moze naci isti materijal kod nekog sto radi presvlacenja, jer bi zelio da odrzim ovaj originalni materijal u zivotu, a da ostecenja popravim ??
 
Član
IvkoG2 je napisao(la):
Aaa bog sami zna jel se ovo ikad pralo, pokusacu sto bolje ocistiti sa pjenom/sprejem ako ne uspijem ne gine mi dubinsko, pitanje za sve, dali se moze naci isti materijal kod nekog sto radi presvlacenja, jer bi zelio da odrzim ovaj originalni materijal u zivotu, a da ostecenja popravim ??

Dubinsko je ništa naspram:

karcher-pressure-washer-parts.jpg


Jest da će trebati dosta vremena za sušenje po ovom vremenu, ali je jedini način da se opere kako valja. Isprobano lično na nekoliko setova sjedišta i rezultati su nevjerovatni. Naravno, pripašće ti muka kad vidiš boju prljavštine iz sjedišta za koja misliš da su čista. Dok god ne krene izlaziti skroz čista voda, NE ODUSTAJ. Naravno, sve u kombinaciji sa nekim šamponom, pjenom,..., dobar rezultat, odnosno, najbolji rezultat zagarantovan!!!;)
 
Član
IvkoG2 je napisao(la):
Koliko je potrebno da se ona spuzva osusi ??

Po ovom vremenu treba dosta. Ja sam prao ljeti, sušio na Suncu i za dan, dva suva budu. Ako su ti jedini sicevi, pozajmi od nekog prednja sjedišta dok se ova suše ako ti treba auto i ako nemaš rezervna, trebaće nekoliko dana da se osuši, ali mislim da ne bi trebao prati dok ne ugrije da možeš ostaviti na Suncu koji dan. Vjeruj mi, i da odneseš na dubinsko i poslije toga da probaš ovu metodu, upucao bi se da vidiš za šta si dao pare, a opet prljava. Nevjerovatno koliko prljavštine ima u sjedištima, a dubinsko je ništa.
 
Član
Dubinsko (ekstrakciono) pranje je sasvim solidno (da ne kazem odlicno) i sasvim korektno odradi posao. Ne bih zeleo da nekog savetujem da radi sa masinama sa visokim pritiskom, posto vidim da je vec predlozeno, ubedjen sam da je to losije resenje. Pa ne mozes po tekstilu sa 100 bar-a, pa kako god da odradis.







obicno sediste ne moze biti ovako zaprljano :)
ostane vlazno, ali sto je najbitnije, brze ce se osutiti nego bilo kakva druga vrsta pranja (osim pranja sa suvom penom- za koje ni ne znam kako radi - ali ima naziv suvo, pa eto...)

u kucnoj varijanti se moze sve to raditi kao pranje tepiha ili kauca i sl. i nece biti nikakvih vidljivih nedostataka, ali ce se ustedeti odredjena kolicina novca - a izgubiti samo slobodno vreme - sto je opet najjeftinije :)
 
Član
Ako su ti jedini sicevi, pozajmi od nekog prednja sjedišta dok se ova suše ako ti treba auto i ako nemaš rezervna, trebaće nekoliko dana da se osuši, ali mislim da ne bi trebao prati dok ne ugrije da možeš ostaviti na Suncu koji dan.
[/quote]

Tko to ima rezervna sjedišta za auto, što me nasmija :cool:
nego, jel tko pokušao sa onim čistačima na paru?
 
BHT Ovisnik
OggyBoy je napisao(la):
IvkoG2 je napisao(la):
Dubinsko je ništa naspram:

karcher-pressure-washer-parts.jpg

imam ja oggy mnogo vecu i jacu mrcinu,te i onaj slabiji ali nikada ni sebi nismo s njim prali,40-50km kosta dubinsko pranje i izvuce vise nego sto ces se s ovim napatiti da operes,provjereno,dubinsko sve izvuce iz njega i miran si,jos ti ocisti i tepihe u autu i tapecirunge;)
 
Član
Dubinsko pranje daleko je najbolje a i najbrže.
Žao mi jedino kaj sam to probao tek kad sam prodavao auto,pa sam ga čovjeku lijepo sredio,a ja sam se 4 godine vozio s prljavim sjedalima.:icon_rolleyes:
 
Top