Pozdrav - tek početnik

Pozdrav - tek početnik

Član
Da sam na tvome mjestu, isao bi odma na turbo motor, sve je u zavisnosti od novaca, tj. tvog budzeta, 1.8T sa 200tinjak konja u MK1 je haos sigurno, vise nego dovoljno :) Kako god, sa srecom u projektu i da nam ga aBd nekad prestavis ovdje :)
LP (Y)
 
Član
Pa da upitam kad ima već različitih mišljenja, i kad je već dieselman01 spomenuo cijene, odokativno koliko bi me koštalo ubacivanje 1.8t sa potrebni ostatkom (šta god to sve bilo) a koliko recimo taj 1.9tdi?

Budžet mi i nije baš mal, ali svakako što više od planiranog ostane, biće nakon kompletiranja veća turneja sa istim golfom :)
 
Član
Skonto sam da je odlucio benzin , i eto bolje mu je taj , a ja uopste nisam ljubitelj benzinaca i ako se ja pitam ja bi isto tdi-a.
On nek odluci.
A anese , sta mislis koje bi bilo jeftinije da ubaci , 1.8t sa svim pottebnim ili 1.9 tdi sa svim potrebnim ? :)
1.9tdi iz trice puno lakse i jeftinije nego 1.8t. Cijena zavisi od toga koliko povoljno nadjes motor i koliko jeftinog elekticara/mehanicara nadjes.
 
1.9tdi iz trice puno lakse i jeftinije nego 1.8t. Cijena zavisi od toga koliko povoljno nadjes motor i koliko jeftinog elekticara/mehanicara nadjes.
Imas 66kw i kao moj 81kw
ali za 1.8 t bi trebalo potrazit tdi PD bar 96kw ako ne onaj od 110kw
(neka realnost)
Ima i opcija od mk 2 gti 82 ili 85 kw koloko vec.
To bi mogo negdje dzaba dobit , on njemu dizela ovaj njemu benzinjaru. :)
To je naj jeftinije :D
mada ovaj od 81kw iz mk3 bi bio dovoljan. Varijabilna turbina plivajuci zamajac , gt trapovi , prednji ventilirajuci diskovi , pozadi isto diskovi . Tu si u pravu
 
Član
Pretpostavljam da ne planiras da tog keca vozis svakodnevno, vec je to auto za kruzanje vikendom...
Postujem ja dizele i njihovu stedljivost i obrtni momenat, ali benzin je benzin. Slobodno ubaci benzinca. :)
 
Član
I moj glas ti je za tdi motor ako vec hoces da sa njim ides na duze relacije opustenom voznjom, jer sta ce ti npr 1.8t ako ces ti njega svaki put polako voziti i samo za uzivanciju koristiti, ako ga neces cepati. a ako ga mislis cepati onako, po nekad, to moze i tdi ;) moj prijedlog AFN 81kw iz trojke ili PD tdi iz cetvorke, 85-96kw je sasvim ok za to sto ti hoces, a i ako ti nekad zafali snage uvijek mozes cipovat i idemo dalje, samo ostavi dzek za dijagnostiku tokom ugradnje :D
 
Član
Gdje nadjoste da mu predlazete cetvorkin TDI PD?!
Sve treba promijeniti da se taj motor ubaci, od keca ostane samo skoljka.
I naravno niko ne spominje cijenu tog poduhvata, koja daleko premasuje 2500 KM...

Evo sta je neki dan ubacio brat mog havera. :)
Pa ako te zanima 1.8T mogu ti iz prve ruke reci sta trebas uraditi na Golfu i koliko izadje para...
1509032_504075263104576_810898124116172975_n (1).jpg
 
Član
Gdje nadjoste da mu predlazete cetvorkin TDI PD?!
Sve treba promijeniti da se taj motor ubaci, od keca ostane samo skoljka.
I naravno niko ne spominje cijenu tog poduhvata, koja daleko premasuje 2500 KM...

Evo sta je neki dan ubacio brat mog havera. :)
Pa ako te zanima 1.8T mogu ti iz prve ruke reci sta trebas uraditi na Golfu i koliko izadje para...
Pogledajte prilog 58449
Eh to mi treba, ako bi mogao malo detaljnije bio bi mnogo zahvalan. :)
 
Član
Gdje nadjoste da mu predlazete cetvorkin TDI PD?!
Sve treba promijeniti da se taj motor ubaci, od keca ostane samo skoljka.
I naravno niko ne spominje cijenu tog poduhvata, koja daleko premasuje 2500 KM...

Evo sta je neki dan ubacio brat mog havera. :)
Pa ako te zanima 1.8T mogu ti iz prve ruke reci sta trebas uraditi na Golfu i koliko izadje para...

Pa ovo je samo nabacen motor na nosace pravi posao nije ni poceo :)
 
Top