Pozdrav Atiker LPG

Pozdrav Atiker LPG

Član
pa kazes nisi zadovoljan tomasetom, a covjek je napiso da prodaju samo svoje proizvode
Ma da vidim koliko ne oderao majstor. Ja sam tonaseto platio 200km a mislim da je plafon 100km.

Nego mene zanima sledece imam stag q box plus imam hana dizne i tomaseto isparivac. Obd je prikljucen i isa 3 mod je ukljucen. Koji pritisak je idealan da podesim na isparivacu? Sada je pritisak kad je postignuta radna temp 1.18 do 1.20. Ujutro kad je hladan pokazuje da je 1.50
Navodim iz stag softvera parametre.
Takodje ne zanima vremena ubrizgavanja u ms. Kod mene motor kad je hladan ima ubeizgavanje oko 5ms kad se ugrije to je oko 4.3ms. Vremena plina odstupaju za 1.5ms vise nego benzinske.
Primjetio sam kad dignem pritisak na 1.25 da se vremena skoro poravnaju. Al kad je hladan onda pritisak je oko 1.70.

Sta mi je tu raditi da bi to bilo idealno?
Hvala
 
Član
Ma da vidim koliko ne oderao majstor. Ja sam tonaseto platio 200km a mislim da je plafon 100km.

Nego mene zanima sledece imam stag q box plus imam hana dizne i tomaseto isparivac. Obd je prikljucen i isa 3 mod je ukljucen. Koji pritisak je idealan da podesim na isparivacu? Sada je pritisak kad je postignuta radna temp 1.18 do 1.20. Ujutro kad je hladan pokazuje da je 1.50
Navodim iz stag softvera parametre.
Takodje ne zanima vremena ubrizgavanja u ms. Kod mene motor kad je hladan ima ubeizgavanje oko 5ms kad se ugrije to je oko 4.3ms. Vremena plina odstupaju za 1.5ms vise nego benzinske.
Primjetio sam kad dignem pritisak na 1.25 da se vremena skoro poravnaju. Al kad je hladan onda pritisak je oko 1.70.

Sta mi je tu raditi da bi to bilo idealno?
Hvala
Radni pritisak plina treba da bude od 1,15 do 1,20, pritisak koji ti imas 1.50 ili 1.70 dok je hladan je uredno jer auto nije na plinu i ne trosi se plin zato je taj pritisak a kad se aktivira plin mora biti od 1,15 do 1,20.

Vrijeme ubrizgavanja mora biti vece kada je hladno auto to je tkz. saug koji odraduje svoj posao a kada se auto ugrije to vrijeme ubrizgavanja mora da padne, vrijeme ubrizgavanja plina je srazmjerno vremenu ubrizgavanja benzina i mora da odstupa minimalno +1ms. Vremena benzina i plina ako se poklapaju nije uredan pritisak, mapa, velicina dizni itd itd.

Savjet:
Auto ako radi na benzinu na 3 ms mora ostati tako i kada prede na plin, ukoliko se vrijeme ubrizgavanja benzina mijenja kada prebaci na plin onda je potrebno dizati ili spustati mapu na pojedinim dijelovima. Ukoliko vrijeme ubrizgavanja raste to znaci da je auto na plinu siromasno i moze dovesti do izgaranja usisnih ventila, ukoliko opada znaci da je smjesa bogata i auto se zna tušiti sto dovodi do slabije jacine vozila i povecane potrosnje.
 
Član
Koliko kosta Super SR08 isparivac s ugradnjom i mapiranjem na VW Jetta 1.8T 132KW
Isparivac SR08 Super ne postoji postoji samo SR08 koji radi do 110KW, u tvom slucaju imamo isparivac SR06 koji je 130 KW a imamo takode SR06 Super od 220KW i 300KW

Cijene
SR08 59,90 KM
SR06 88,00 KM
SR06 Super 220 KW 99,00 KM
SR06 Super 300 KW 140,00 KM
 
Član
U vozilo sa tacno 100kw, jel ista boje se pokazalo ugraditi taj SR06, tj jaci?
Za auta sa 4 cilindra preko 100 kw ili tacno 100 kw imamo SR07 100KW ili SR07 Super 130 KW.

Primjer,

U auto jacine 140 kw mozete ugraditi isparivac od 100 kw nece auto gubiti na snazi znatno ali ako auto forsiras malo duzi period desi se da isparivac nemoze ugrijat tu trazenu kolicinu plina i dolazi do smrzavanja isparivaca, auto pocne da trokira trza ili eventualno se ugasi. Dakle moc isparavanja tj. trazene kolicine plina je bitna a auto na snazi nece gubiti. A ako se ubaci isparivac od 100 KW na auto koje je znatno vece snage recimo 250 KW, plinski sistem ce izbacivati javljajuci da nema kolicine plina kao da je prazna boca. Moram dodat da auta preko 100 KW moraju imati dovodnu cije fi 8 za razliku od slabih auta kojima se dovodi cijev fi 6 presjeka.
 
Član
Tacnije me interesuje na audi a6 3.2 v6 4x4 pogon.
Malo sam istrazivao i nisam mogao naci, potreban je odgovarajuci sistem ili sta vec.? Pa me zanima da li je neko imao susret sa tim motorima da ima ugradje. Lpg
 
Član
Tacnije me interesuje na audi a6 3.2 v6 4x4 pogon.
Malo sam istrazivao i nisam mogao naci, potreban je odgovarajuci sistem ili sta vec.? Pa me zanima da li je neko imao susret sa tim motorima da ima ugradje. Lpg
Ma moze to, ali je dosta skuplja ugradnja u benzince sa direktnim ubrizgavanjem, kakav je tvoj audi.

Uz to uvijek (oko 10%) benzina se mijesa sa plinom, sto povecava kostanje/potrosnju, odnosno smanjuje isplativost tog sistema

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Rodjak mi po jako povoljnoj ccijeni nudi audi. 3.2 v6 2005 godiste. Pa mene interesuje cijena ugradnje i da li moze. Ali sam razmisljao i o bmw e60 525i ili 530i koliko je u njega isplativa ugradnja ?
 
Top