Povremeno "propadne" kočnica- Golf 2

Povremeno "propadne" kočnica- Golf 2

Član
rucnu sam skoro stelo , tako da na 1 zubu hvata , kratak sam s vremenom moracu sve pregledat , a auto mi se ne ostavlja kod majstora k'o sto rece ovaj buraz gore nit znam sta je zamjenio , nit dal je zamjenio . Al i prosli put ne bi ostavio da nije me zadesilo onako kako jest al' Boze moj . sve se da sredit samo vremena :D
 
Dosteluj rucnu ne na rucki nego dole na dobosu mehanizmu i nek ti majstor blindira petokocioni cilindar (postavi u opciju da radi)
 
Dosteluj rucnu ne na rucki nego dole na dobosu mehanizmu i nek ti majstor blindira petokocioni cilindar (postavi u opciju da radi)
Zašto blokirati regulator kočione sile, ako radi?
Ručna se, koliko znam, šteluje samo na mehanizmu ručice koju potežeš, a to za štelovanje na dobošima, ne znam :confused: ne ispravljam te već samo nisam čuo za to. A tačno je to da će nožna da ima manji hod ukoliko ručna hvata prije, nije drastična razlika ali ipak postoji.
 
Član
Dosteluj rucnu ne na rucki nego dole na dobosu mehanizmu i nek ti majstor blindira petokocioni cilindar (postavi u opciju da radi)
a sta ti je taj "petokocioni cilindar" gdje se nalazi on ..prvi put cujem zato?? Ako mislis na onaj klin sto je zakacen na oprugu sto primice pakne dobosima kako se one troše...to sam nastimao tako da sam pakne primakao tek toliko da ne blokiraju kocnice..znaci nemal maksimalno... rucnu sam nastimao tako da hvata vec na dva zuba ..al ako je ono bas povuces mozes mozda na 4 zuba je navuci
 
a sta ti je taj "petokocioni cilindar" gdje se nalazi on ..prvi put cujem zato?? Ako mislis na onaj klin sto je zakacen na oprugu sto primice pakne dobosima kako se one troše...to sam nastimao tako da sam pakne primakao tek toliko da ne blokiraju kocnice..znaci nemal maksimalno... rucnu sam nastimao tako da hvata vec na dva zuba ..al ako je ono bas povuces mozes mozda na 4 zuba je navuci
Na zadnjem dijelu kočione instalacije, reguliše silu kočenja prema zadnjim točkovima u odnosu na opterećenje zadnjeg dijela jer je fizički-polugom vezan na zadnji most.
To vrijedi za vozila koja to imaju.
 
Zašto blokirati regulator kočione sile, ako radi?
Ručna se, koliko znam, šteluje samo na mehanizmu ručice koju potežeš, a to za štelovanje na dobošima, ne znam :confused: ne ispravljam te već samo nisam čuo za to. A tačno je to da će nožna da ima manji hod ukoliko ručna hvata prije, nije drastična razlika ali ipak postoji.
Kod starijih auta 100% regulator ili ti ga petokočioni cilindar ne radi kako bi trebo zbog toga se on nastima ko da ga i nema da se ne kupuju druga kociona crijeva koja se kacaju na njega
A sam autor teme ti je objasnio kako se kod golfa stelaju pakne a sajle se stelaju na rucki od rucne, kajla kod golfova kod nekih drugih imas saraf itd svakakvih modela za stelovanje
 
Član
Hmm u mene u dizela kocnica otvrdne ponekad..cuje se istiskanje zraka..kocioni cilindar je jako los to vec znam ali zanima me nesto drugo...U prvoj brzini kad ga pustim niz strmo da koci motorom auto se krene da zalijece i sam sebi doda gas i naravno poleti naprijed...stisnem kvacilo papucica gasa propadne dolje i auto samo ostane zaglavljenog gasa na par sekundi i vrati se u normalu...kad se papucica gasa vrati u normalu i ima normalan ler zvuk mogu jos cenat dva da je vratim nogom unatrag a zvuk ostane isti...Slicna situacija je i u drugoj brzini...treca i cetvrta nista...Ali samo se desava kad idem niz strmo kad motor treba da koci..Sajla od gasa??
 
Član
Hmm u mene u dizela kocnica otvrdne ponekad..cuje se istiskanje zraka..kocioni cilindar je jako los to vec znam ali zanima me nesto drugo...U prvoj brzini kad ga pustim niz strmo da koci motorom auto se krene da zalijece i sam sebi doda gas i naravno poleti naprijed...stisnem kvacilo papucica gasa propadne dolje i auto samo ostane zaglavljenog gasa na par sekundi i vrati se u normalu...kad se papucica gasa vrati u normalu i ima normalan ler zvuk mogu jos cenat dva da je vratim nogom unatrag a zvuk ostane isti...Slicna situacija je i u drugoj brzini...treca i cetvrta nista...Ali samo se desava kad idem niz strmo kad motor treba da koci..Sajla od gasa??
skini sajlu i probaj je rukom povuci ako zapinje razradi je malo uljem i vrati pa probaj..pogledaj i papucicu gasa mozda i ona zapinje
 
Član
Sajla pregledana kompletna..sve uredu nigdje nista ne steka...papucica gasa se ponasa normalno...tocan odaziv gasa ima....Kad u prvoj brini dodam gas i krenem da ubrzavam negdje napola auto se bas "proguli" na zvuku i naglo ubrza...sve se desava samo u prvoj brzini...piihj hahha
 
Član
Sajla pregledana kompletna..sve uredu nigdje nista ne steka...papucica gasa se ponasa normalno...tocan odaziv gasa ima....Kad u prvoj brini dodam gas i krenem da ubrzavam negdje napola auto se bas "proguli" na zvuku i naglo ubrza...sve se desava samo u prvoj brzini...piihj hahha
:confused: zanimljivo..mozda ti negdje kakvog falš zraka ili goriva dobije..ne razumijem se plaho u dizele ;)
 
Član
eeh drustvo napokon zavrsi i ja s kocnicama :D

Zamjenjeno :
- glavni kocioni
- Pakne ( mogle su moje jos posluziti , al' kad se vec naslo vremena zamjenio sam i njih )
- 2 x sajla rucne
ii dobosi , jer moji su bas bili losi . tako da sad kocnica se " neda taci " .

Hvala svima na savjetima . LP
 
Član
eeh drustvo napokon zavrsi i ja s kocnicama :D

Zamjenjeno :
- glavni kocioni
- Pakne ( mogle su moje jos posluziti , al' kad se vec naslo vremena zamjenio sam i njih )
- 2 x sajla rucne
ii dobosi , jer moji su bas bili losi . tako da sad kocnica se " neda taci " .

Hvala svima na savjetima . LP
ako si kupio nove dobose nemoj previse stezat sarafe tocka jer ce ti prolaufat navoj...i ja sam kupio nove 60 KM oba i k.. nevaljaju..sve sam rupe ponovo morao razbusit i narezat za deblji saraf (od golfa 4-ke)...sretno sa kocnicama i da te posluze...sredio sam i ja svoje ...kod mene je bio samo gl. kocioni otisao...sad deru guzove :D :D
 
Top