Povremeno "propadne" kočnica- Golf 2

Povremeno "propadne" kočnica- Golf 2

Član
Pozz drustvo...imam problem koji se javlja povremeno..U voznji mi se zna desiti da kad zakocim propadne kocnica gotovo do poda i ne uhvati punim kapacitetom nego otprilike 70 % i tad mi auto kao da samo ubrza znaci osjetim kao da sam motor dadne sebi gasa.ne sad da se dizu obrtaji nego auto jednostavno krene naprijed..Inače kocnice su mi ekstra zadnji dobosi i pakne zamijenjeni,prednje disk plocice nove.nema nigdje zraka sve ozraceno, nigdje mi ne pusta ulje i sl..Jel do glavog kočionog cilindra ili je problem u servu ili mozda u vakumu sa usisne grane..
Ako je neko imao nesto slicno nek kaze kakvu pametnu sta bi mogo biti.. Kočnica kad propadne ucvika covjek :eek:
ako sta znaci motor je 1.6 Benz EZ 55 KW
 
Član
Pozz drustvo...imam problem koji se javlja povremeno..U voznji mi se zna desiti da kad zakocim propadne kocnica gotovo do poda i ne uhvati punim kapacitetom nego otprilike 70 % i tad mi auto kao da samo ubrza znaci osjetim kao da sam motor dadne sebi gasa.ne sad da se dizu obrtaji nego auto jednostavno krene naprijed..Inače kocnice su mi ekstra zadnji dobosi i pakne zamijenjeni,prednje disk plocice nove.nema nigdje zraka sve ozraceno, nigdje mi ne pusta ulje i sl..Jel do glavog kočionog cilindra ili je problem u servu ili mozda u vakumu sa usisne grane..
Ako je neko imao nesto slicno nek kaze kakvu pametnu sta bi mogo biti.. Kočnica kad propadne ucvika covjek :eek:
ako sta znaci motor je 1.6 Benz EZ 55 KW
Tako je meni bilo kod astre.

Odvojila/odlijepila se kociona plocica od nosaca. I nekad malo ipadne iz lezista kljesta, pa papucica prije hvata, pa kad upadne u leziste papucica malo propadne...

Provjeri to, jedino moras skinuti plocice da vidis...
 
Član
Tako je meni bilo kod astre.

Odvojila/odlijepila se kociona plocica od nosaca. I nekad malo ipadne iz lezista kljesta, pa papucica prije hvata, pa kad upadne u leziste papucica malo propadne...

Provjeri to, jedino moras skinuti plocice da vidis...
Pogledat cu to sutra mada su mi plocice prednje skoro nove nema im mozda tri cetiri mjeseca .. tek se razradile ;) ...
mene kopka to sto auto krene kad kocnica propadne kao da zrak neki dodatni dobije u motor zato i kontam da ima neke veze sa vakumom iz serva :confused:
 
Član
Pogledat cu to sutra mada su mi plocice prednje skoro nove nema im mozda tri cetiri mjeseca .. tek se razradile ;) ...
mene kopka to sto auto krene kad kocnica propadne kao da zrak neki dodatni dobije u motor zato i kontam da ima neke veze sa vakumom iz serva :confused:
Isto mi je bilo. I nikad nebi vjerovai da je to, dok nisam vidio svojim ocima
 
Pozz drustvo...imam problem koji se javlja povremeno..U voznji mi se zna desiti da kad zakocim propadne kocnica gotovo do poda i ne uhvati punim kapacitetom nego otprilike 70 % i tad mi auto kao da samo ubrza znaci osjetim kao da sam motor dadne sebi gasa.ne sad da se dizu obrtaji nego auto jednostavno krene naprijed..Inače kocnice su mi ekstra zadnji dobosi i pakne zamijenjeni,prednje disk plocice nove.nema nigdje zraka sve ozraceno, nigdje mi ne pusta ulje i sl..Jel do glavog kočionog cilindra ili je problem u servu ili mozda u vakumu sa usisne grane..
Ako je neko imao nesto slicno nek kaze kakvu pametnu sta bi mogo biti.. Kočnica kad propadne ucvika covjek :eek:
ako sta znaci motor je 1.6 Benz EZ 55 KW
Imao istu frku s Yugom, ima i servo-pojačavač ali on nije bio problem već glavni kočioni cilindar ( promjenili gumice na njemu ) i od tada sve ok
Kod kolege prije mjesec, otprilike, bio isti problem na Jetti 2
Nije htio reparirati cilindar već kupio novi i riješio problem!
 
Član
I meni je prva pretpostavka bila da bi mogao biti cilindar..pokusat cu i ja reparirat ovaj svoj ako se vec mogu kupit gumice da dzaba ne bacam 35 KM na novi cilindar..uglavnom sutra sve detaljno i polako ,,javim ako rijesim problem
 
Član
kad smo vec kod kocnica kdo mene se desava da hvata samo prednji lijevi tocak , i to na samom dnu papucice . Ozracim kocnice budu ko " mina " al to traje 2-3 dana i opet ista stvar , skoro sam otjerao majstoru kao mjenjao je glavni kocioni ulje bla bla bla , al opet ista stvar , opet mi se isto desava :S
 
kad smo vec kod kocnica kdo mene se desava da hvata samo prednji lijevi tocak , i to na samom dnu papucice . Ozracim kocnice budu ko " mina " al to traje 2-3 dana i opet ista stvar , skoro sam otjerao majstoru kao mjenjao je glavni kocioni ulje bla bla bla , al opet ista stvar , opet mi se isto desava :S
Čuj, kao mjenjano je, pa il' jest il' nije?
Ne kontam ove likove koji ostave auto kod majstora i odu, pa ne zna ni šta je rađeno ni šta je mjenjano ( ne mislim samo na tebe, jer ne znam da li si postupio tako ). Pa ako svaki put uspiješ ozračiti sistem, onda negdje postoji ' slobodan ' prolaz zraku u sistem ?
Gubi li sistem ulje ?
 
Član
mjenjao jest , a auto sam mu morao ostavit jer sam na posao isao tad , i na jednom na kocnicu ona do dna i sasvim lagano osjetis da koci , i uvratim se kod tog majstora inace ga poznajem , ostavio auto . I kad sam zavrsio sve s poslom uvratio se i pokazao mi je da je mjenjao kocioni , i mislim da je jedan cilindar zadnji . i nakon par sedmica opet mi se desava isto . Nakon tog uzmem opet 2 zadnja cilindra zamjenim to i promjenio ulje u sistemu . Nakon 3-4 dana vozenj , opet ista stvar . Ulja ne gubi nigdje ima ga dovoljno , eh moram opet uskoro probat glavni kocioni promjenit , vidjet dal je do njeg .
 
Član
mjenjao jest , a auto sam mu morao ostavit jer sam na posao isao tad , i na jednom na kocnicu ona do dna i sasvim lagano osjetis da koci , i uvratim se kod tog majstora inace ga poznajem , ostavio auto . I kad sam zavrsio sve s poslom uvratio se i pokazao mi je da je mjenjao kocioni , i mislim da je jedan cilindar zadnji . i nakon par sedmica opet mi se desava isto . Nakon tog uzmem opet 2 zadnja cilindra zamjenim to i promjenio ulje u sistemu . Nakon 3-4 dana vozenj , opet ista stvar . Ulja ne gubi nigdje ima ga dovoljno , eh moram opet uskoro probat glavni kocioni promjenit , vidjet dal je do njeg .
nezz druze koliko si strucan i koliko vremena imas slobodnog..ali uzmi brate i pregledaj to sam sebi..
sta ti je pozadi dobosi ili diskovi....ako su dobosi skini ih i pregledaj curi li ulje ispod onih gumica na cilindru pogledaj jesu li ti klinovi oni za stelovanja razmaka nastimani mozda su ti pakne daleko od stijenke dobosa..pregledaj vodove mozda negdje ima mikro rupica i izbacuje ti ulje i uvlaci zrak
naprijed isto sve pregledaj vodove,plocice, klijesta,klip(ima li hrdje ispod gumice)
i ako je sve utvrdis da je ispravno onda nadji nekoga nek ti pomogne i ozraci sve cetiri tocka...i ako ti se opet to ponovi onda nema bit sta drugo nego glavni kocioni...ili ti je ubacio polovan koji nije bio dobar ili novi sa greskom nekom i ti kontas zamijenio si ga nije do njega a one tebe hebe u zdrav mozak...evo ja sam nabavio sebi polovan za 20 KM skinut sa auta koji je do juce bio na cesti nisam imao kad danas zamijenit ali sutra aBd ..pozz
 
Član
Nisam bas s vremenom , a ubacio je polovan jer je prica kako je bolji " polovan " nego nov , jer ga svi prave pa nije kvalitet i tako da sam nasijeo na tu pricu . Hvala pa se cujemo uskoro kad zavrsim sve javim u cemu je problem . pozz
 
Drug odvrni cep na boci od ulja izvadi sitku iz nje i špricom s dna boce napuni špricu i pogledaj boju kocionog ulja treba da bude malo žućkasta ako je mutno ulje mjenjaj ulje izcisti sav sistem napuni novo ulje ako se opet pojavi isti problem negine ti mjenjanje glavnog kocionog mada te malo moze zezat petokočioni cilindar
 
Član
Imao istu frku s Yugom, ima i servo-pojačavač ali on nije bio problem već glavni kočioni cilindar ( promjenili gumice na njemu ) i od tada sve ok
Kod kolege prije mjesec, otprilike, bio isti problem na Jetti 2
Nije htio reparirati cilindar već kupio novi i riješio problem!
druze zamijenio sam kocioni i sve ozracio..koči dobro ali mi papucica kocnice ide dubokoi nekako mi nije to to
 
Top