Potrosnja vašeg vozila

Potrosnja vašeg vozila

BHT Ovisnik
Nakon skoro 2mj. prvi put da testiram potrosnju. Od cepa do cepa Peugeot 406 coupe 3.0 V6 plina kombinirane trosi 12L.
Znaci bas kombinirana,pola grada,pola magistrale,sto ujutro odem na posao 5 dana 2km od kuce,ni ne ugrije se,onda ovamo kao sto rekoh pola pola,normalna voznja,bas ga nikada ne patim,prestizem, volim malo stisnuti da ga cujem, i potrosnja 12L, sto sam jaaako zadovoljan, volvo je istog rezima trosio oko 13L. Kada imao vremena testirati cu i otvorenu da vidim koliko uzima,a grada neznam nit me zanima,po gradu se ne vozam osim sto odem na fax i sl, al da zivim u gradu i vozam auto smao po gradu nisam pa ni neznam, u tom slucaju bih svakako vozao biciklo :D
 
Član
1.9TDI AHU 66kw , od kad je kod mene (4 godine) drži prosjek od 6,1-6,7LIT , većinom gradske vožnje (koliko se po Gradišci može nazvati:D) uglavnom kratke relacije i skoro uvijek hladan (do posla 4km i nazad) i bez nekog prevelikog kalkulisanja sa gasom.
Otvorene vožnje uz poštivanje saobraćajnih propisa prosjek pada ispod 5LIT , evo baš sam zadnje 3 sedmice svaki dan poslom putovao za Banja Luku , imao sam plaćene troškove autobuske karte (13KM za oba pravca) a pošto se u manje para za 100km svaki dan može uklopiti vožnja autom , izbora nije bilo , brže i udobnije je definitivno, jedino što u autu ne mogu odspavati:D
Uz maksimalno defanzivan stil i konstantnu vožnju od 80-90kn/h na praznom autoputu nakon 1892 kilometra (možda od toga samo 100km gradske vožnje) potrošio sam 79,35 Litara goriva , što ispada nekakav prosjek od 4,2 Litre.
Najveća zabilježena potrošnja mi je bila na istoj dionici (Gradiška-Banja Luka) ali uz konstantni tempo +170km/h preko 10,5 Litara
Definitivno prezadovoljan potrošnjom , posebno u odnosno na prethodno vozilo (Picasso 1.6 benzin) koji jeste bio lađa u odnosu na Seata ali prosjek nikad nije išao ispod 9,5 litara...
 
Član
Testirao prije 10-ak dana svog Mercedesa 190 2.0 D . Znači sipalo pun, prešao 242 km i opet sipao pun. Potrošio 14,04 litra. Nekih do 100 km, sigurno ne više sam prešao magistralom, ostalih 142 km je većinom bilo brdo i makadam ili kratke asfaltirane relacije ne duže od 5 km. U komadu sam odvezao max 40 km. Kada ovih 14,04 litra sračunam sa 242 km ispadne da u prosjeku na 100 km troši 5,8 litara. Tako da sam zadovoljan :)
 
Član
natenkan pun rezervar golf 4 iz Kaknja u Bijeljinu uz jos neke obilaske i nazad oko 500 km.
Vratio se kuci nasuo na Brkic Petrolu 48.30 KM nije moglo više stati.

Potrošnja na bordu 4.8 L

Vozilo se umjereno uz pokoja preticanja stim da sam iz bijeljine do kaknja stigao za 3 ipo sata malo jace
 
Član
Apal Buggy 1300 boxer motor 1967 god - prosjek 11-14 litara - ja
Audi A6 Avant 1.9TDI 81kw 1999 god - prosjek 6-7 litara - otac
Ford Mondeo 2.0 TDCi 2005 god - prosjek 7-8 litara - ja
VW Passat 1.9 TDI 66kw 1997 god - prosjek 5,5-6 litara - sestra
BMW 318d 2004 god - prosjek 5-6,5 litara - žena
Fiat Punto 1.9d 44kw - 4-5 litara - majka
 
Član
Jarane vise i moj Suzuki SV650 trosi nego ijedno drugo u kuci osim buggya naravno. Njemu ne 7 do 9 litara prosjek uvijek bio
 
Član
BMW E46 M47blok 100kw 136 ks
ZImi od 8 do 10, (11l na velikom minusu i ful gradska po Sarajevu)
Ljeti oko 7l
Na otvorenom ljeti moze i 6l..
Na bordu pokazuje 7.5 prosjek.
 
Član
Moj Polo evo treca godina kod mene nasuo jednom cenera na hifi i nikad potrosit,vise trosi tekucine za brisace
 
Član
A sada kupujem kocku prije 4 dana i vozim je iz Tuzle do Capljine. U Tuzli naspem pun do cepa plina, vozim i ne stedim ga do Ina postaje na ulazu u Mostar sto izadje 239,8 kilometara. 5 brzinu ke vidio samo na autocesti. opet sipam do cepa i ne moze vise od 23,63KM stat. Po jednostavnoj racunici to izadje 11,6 l/100km. Motor je m20b25, sestak sa 125kw. Loko voznje 80ak km na benzin pojela je 14 litara benzina. Strahota
 
BHT Ovisnik
A sada kupujem kocku prije 4 dana i vozim je iz Tuzle do Capljine. U Tuzli naspem pun do cepa plina, vozim i ne stedim ga do Ina postaje na ulazu u Mostar sto izadje 239,8 kilometara. 5 brzinu ke vidio samo na autocesti. opet sipam do cepa i ne moze vise od 23,63KM stat. Po jednostavnoj racunici to izadje 11,6 l/100km. Motor je m20b25, sestak sa 125kw. Loko voznje 80ak km na benzin pojela je 14 litara benzina. Strahota
Nemoj tu sipat, najveca krađa plina, stane mi vise litara nego sto je velik rezervoar hahah :D Inace sam prije izbjegavao ali sada sipam na Culi, najjeftiniji i jako dobar, samo oni i Hifa. Cisto eto da znas :D
 
Top