Potrosnja na leru, 1.9 tdi pd arl

Potrosnja na leru, 1.9 tdi pd arl

Legend
Kod mene je to bio u neku ruku problem i prije chipa, auto je imalo bogatu smjesu..
Provjerit cu taj senzor svakako, pa vidjeti sta i kako.. Taj senzor nema veze sa pokazivanjem temperature na satu ?

Planirao sam da provjerim i mapu svakako, trebam neke blage korekcije radit

Bitno je da znam odakle krenut, prvo software ili hardware :D
 
Super Moderator
Cim se promjeni mapa BC nije tacan ali se moze uradit da bude (tako sam ja cuo od Srdjana SM)

mozda kod nekih auta rijetkih. ja koji god auto sam imo i recimo prije cipa kad u trecoj pun gas dam i izvlacim do kraja pisalo je bubam 23 litra trenutna potrosnja a poslije cipa pisalo bi 29 recimo i board po tome pravi prosjecnu potrosnju tako da ne vidim zasto ne bi pokazo tacno :)
 
Legend
noke zna se desiti da bord ne prikazuje tacno, da bi to provjerio prikopcaj na vcds i udji u ove opcije Motor, blok 08, blok 15 i u trcem prozoru stoji, tu ces tacno vidjeti koliko je, i upravu si treba da bude od 0.6 do 0.8, to samo treba podesiti dozu goriva to se mehanicki podesi, i da zaboravih napomenuti to zna da se digne malo vise i radi remapa jer se njim poveca doza goriva ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Noke imam ti neke podatke kada ga spojiš na dijagnostiku,ali prvo provjeri Group 001 (injected quantity).
Tu mora biti :Engine RPM:870-950
Injected quantity:2.2-9.0 mg/H.
Ovo su ti neki default parametri na kojima bi motor trebao raditi kao i smješa goriva i zraka.
 
Član
2.2 do 9.0 je ukupno ubrizgana potrosnja.U leru bi trebala biti od 3,xx do 4,xx ako je sve ok.Ispod 3 nemoze raditi kako treba a preko 4,5 povecava potrosnju.Pogledaj senzor temp motora(neko je vec naveo)i pogledaj stanje EGR-a i usisne grane.
Desava se na svakom TDI PD da zbog EGR-a toliko granu zacepi da nedostatak zraka namiruje gorivom.Znao sam skinut granu i na usisu rupa da mogu dvije cigare stat.
 
Član
2.2 do 9.0 je ukupno ubrizgana potrosnja.U leru bi trebala biti od 3,xx do 4,xx ako je sve ok.Ispod 3 nemoze raditi kako treba a preko 4,5 povecava potrosnju.Pogledaj senzor temp motora(neko je vec naveo)i pogledaj stanje EGR-a i usisne grane.
Desava se na svakom TDI PD da zbog EGR-a toliko granu zacepi da nedostatak zraka namiruje gorivom.Znao sam skinut granu i na usisu rupa da mogu dvije cigare stat.

Nije ukupno nego od 2.2-9.0 sve ispod ili iznad ove vrijednosti miješa više zrak odnosno gorivo.
 
Član
Moj ARL na leru ima potrosnju 1.2 dok je hladan
I dalje kad se zagrihe recimo cca od 70 do 90 na leruje od 0.6-0.8 l/h
Auto je mapiran i ima bogatiju smjesu neg oem
Al cinimise da i prije mapiranja je bila ista potrosnja
 
Član
Najgore sto nema majstora za ove motore. Rijetki su i nisu se majstori toliko susretali sa njima.
A kakva je razlika u motoru ATD 75kw ili ovaj ARL 110kw
Motor ko motor su isti
Jos samo da se nadovezem covjek koji mi je cipo auto reko je da je cipo nesto preko protocnika
Jer veli da ako nije preko protocnika onda on daje vise goriva neg sto treba
 
Član
f1d7a5193b5d74de4cd23f9dbfb39eb9.jpg


Vanjska temperatura -0.5
Temperatura rashladnog sistema 70C
 
Legend
Znam ja koliko treba biti.. Pitanje je sto moj pokazuje i trosi toliko.. A to je radio i prije chipa
 
Član
Nije ukupno nego od 2.2-9.0 sve ispod ili iznad ove vrijednosti miješa više zrak odnosno gorivo.

Jest.Samo ima jedna sitnica.Tdi koji pokazuje vrijednost 9.0 trosi preko 12 litara(licno iskustvo) i po meni nije uredu.Doduse nekom to nesmeta.
Jtd-a sad radim i pokazuje 8.5 i vidi cuda hladan nece nikako da pali.Sutra mjenjam dizne.
Navedena vrijednost je tolerancija sto neznaci da je uredu.Nominalna vrijednost izmjerena u leru ako je sve ok bi trebala biti od 3.xx do 4.xx.
 
Član
Da pitam i ja ovdje, interesuje me ako neko zna koliko na bordu treba da pokazuje trenutnu potrosnju na leru, kad su pogaseni svi potrosaci i na radnoj temperaturi.
Konkretno kod mene pokazuje 0.4 l/h i par ljudi mi kaze da je to premalo i da treba da stoji 0.5-0.6 l/h.
Da cujem i vas ovdje
 
Član
Da pitam i ja ovdje, interesuje me ako neko zna koliko na bordu treba da pokazuje trenutnu potrosnju na leru, kad su pogaseni svi potrosaci i na radnoj temperaturi.
Konkretno kod mene pokazuje 0.4 l/h i par ljudi mi kaze da je to premalo i da treba da stoji 0.5-0.6 l/h.
Da cujem i vas ovdje
Deci gore dole... To su samo parametri koji su pohranjeni u procesoru i nisu vezani motorom, ako je ista radjeno sa ECU-om, chip ili nesto slicno, moze biti da je zbog toga. Board comp se moze podesiti da na leru stoji 5L ili 0,2L/h, a moze se i da ti u voznji trenutna ne prelazi 5L ni na punom gasu...
 
Top