Poplava!!!

Poplava!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sanchez sigurno ti je ovo sto ti je napiso golvr6 nakupi se lisca i svacega ispod prednje sajbe i zcepe se rupe kroz koje voda treba da otice i onda preko ventilacije ulazi voda u auto trebas redovno cistiti taj prostor i meni je to isto bilo a ja sam to rijesi na drugi nacin uzmes onu narandjastu mrezu za fasade i otkines komad i naljepis na unutrasnju stranu haube se su one resetke de se voda sliva kod brisaca i ofarbas mrezu u boji koju oces i nemoze ti upadat lisce i ostalo probaj nista te ne kosta pozz;)
 
Član
Ja se sada vracam iz grada i osjetim da mi po desnoj nozi kaplje voda, stanem, zavucem se i skinem onu zastitnu plastiku od malog hladnjaka kad tamo negdje oko njega vidim mokro! Zamijnim patosnice da vidim tacno koiko ce kapati i iscuriti i vozao se, vozao i ni kapi :icon_eek:
Isti sam slucaj imao prosle godine, isto tako kapalo i ja sutra kod majstora i ni kapi nigdje, zagrijavali auto, palili grijanje i nista!
Al za svaki slucaj nasuo sam onog praha za zacepljavanje hladnjaka malo :icon_smile:
 
Član
Danas sam prvo zrakom pa zatim i vodom(vapom)propuhao one odvode ispod brisača.Na oko nisam vidio da je nešto zakrčilo put odvoda niti je voda curila u kabinu.Sada ostaje da se vidi,dali će opet plivati ili ne.Ako opet bude po starom,onda sam u velikim problemima:icon_question:
 
Član
O ne....došla kiša,s njome opet poplava:icon_mad:
Iako sam sve odvode pročistio,danas opet pliva,Doduše,sada ne u cijeloj kabini,samo na mjestu suvozača,naprijed.
Dakle,nije odvod ispod plastike brisača,nije mali hladnjak,nemam šiber...šta je?
Dali postoje na podvozju neki čepovi ili nešto slično...
 
sanchez je napisao(la):
O ne....došla kiša,s njome opet poplava:icon_mad:
Iako sam sve odvode pročistio,danas opet pliva,Doduše,sada ne u cijeloj kabini,samo na mjestu suvozača,naprijed.
Dakle,nije odvod ispod plastike brisača,nije mali hladnjak,nemam šiber...šta je?
Dali postoje na podvozju neki čepovi ili nešto slično...

Druze otisao ti mali unutrasnji hladnjak,imam osjecaj
da izbjegavas da njega provjeris,valjda mislis nesto pokusati
sa ciscenjem tog lisca,95% da ti je mali hladnjak otisao...
 
da ali covjek kaze da mu je taj problem samo kad je kisa,znaci nije mali hladnjak.
drag ja sam imao taj problem poplave,al je meni ulazilo ispod haube kroz sastav unutrasnjeg blatobrana i sasije,mala rupica jedva da sam je uocio kad sam sav unutrasnji dio rastavio.zacepio,kobitovao i rjesio problem,
e sad neznam kod tebe je novije auto,najbolje kad bude kisa sjedi u auto i na kisu cekaj slusaj,gledaj gdje ce se sta pojaviti.pozz
 
Član
Dobri moj stari kec...kud ga razbi:icon_cry:
taj je mogao i roniti:icon_smile:
Sutra posljednji zadatak prije kompletnog rastavljanja.Skinuću onu plastiku unutar blatobrana...ako tu nebude rješenje...onda ključ u ruke i dio po dio,do lima.
 
Član
Imas onaj prah u boji sto se sipa u hladnjak kad nemozes da skontas gdej curi pa naspi malo za svaki slucaj u hladnjak pa vidi da li curi, kad naspes ugrij auto i ostavi auto da radi u leru i sa upaljenim grijanjem jedno 10-15 min i ako ti ej do malog hladnjaka ili negdje sto se tice te vode pokazece ti se put odakle je doslo ;)
Al posto kazes da je to samo kad je kisa probaj nesto sa tim prahom, pokusaj posuti malo tamo ispod brisaca ili gdje vec sumnjas da ti moze odatle ulaziti voda i mozda se pomijesa sa vodom i zajedno udje do tvog poda i eto ga ostace trag kuda je usla voda!
Nada se da si skontao sta sam htio reci :icon_smile:;)
 
sjećam se ja tvoje dvice plave gti i tvog keca žutog kojeg si lakiro i nikad mi nije bilo jasno nakon dva dobra vw da uzmeš opela nadam se da ćeš što prije rješit problem s ulaskom vode
 
Član
Neznam ni ja šta mi bi:icon_redface:
Evo rastavlja se polako.Pragovi su puni zemlje i sitnih kamenčića...možda je i to bio razlog.Vidićemo
 
Ako mu pusta vodu u kabinu samo kad kisa pada onda tesko da je mali hladnjak jer bi mu pustao vodu svaki put kad upali grijanje a ne samo kad pada kisa. Vjerovatno su ti odvodi zacepljeni i ulazi preko filtera za kabinu. Skini sve oko brisaca i dobro ocisti, propusi kompresorom i procisti odgovarajucom sajlom (jer se mulj tako sabije da mu pritisak iz slaufa nista ne moze) a zatim skini kasetu (6 torx sarafa) i izvadi filter kabine i vidi ima li tragova vode oko njega.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top