ponasanje vozaca skutera u saobracaju?!

ponasanje vozaca skutera u saobracaju?!

Član
Nemam svoj motor ali kad ponekad uzmem od nekoga i uglavnom normala vozim ali zadesi se i malo glupiranja jbg povuče..A kad sam u autu samo psujem ovima na motorima :D Saobraćajna kultura za 99% motorista/skuteraša ne postoji ! Kad ste vidjeli zadnji put da neko na motoru normalno stane u kolonu na semaforu a ne provlači se naprijed? Ne provlače se uglavnom oni koji se još to nisu uštelili...Onda uljetanje ispred auta,još ako si se zamislio,pojačao muziku ili sl. onda dođe do nezgodne situacije.Kad ljudi skontaju da zbog sebe trebaju nositi svu opremu i ponašati se normalno u saobraćaju tek tad će biti bolje,a to se neće desiti zadugo.Evo ide nam lijepo vrijeme a nažalost sa njim i prve žrtve motora...
 
Ne smeta mi provlacenje sve dok nekoga ne zakaci, ali ako se recimo provlaci lijevom stranom pored svih auta, a ne izmedju auta, to je ok. Prvi ja ne bih sa motorom cekao iza svih u koloni, pogotovo u ovakvim guzvama ;)
 
Član
Vozim i motor i skuter i nikad se ne provlecim izmedzu auta iz jednog razloga neka malo zakacis auto u prolazu automatski gubis kontrolu i ljubis asvalt i sretan si da te neko ne zgazi u nadolazecem saobracaju
a sto se tice lude voznje ni slucajno u gradu jer i svi znamo kako pjesaci iskacu i kako ostali ucesnici u saobracaju voze tako da brzo moze samo tamo gdje znam da mi niko nece iskociti :lol:
 

MTR

Član
Malo je hebeno kad ovi skuterasi voze iza i sveraju ljevo - desno , u momentu ga vidis pa ga ne vidis , nemas pojma s koje strane ce te oplest , nekad je simpaticno gledat kako voze , a boga mi ponekad ulijecu u nezgodne situacije , jbg ne mogu ja za njega razmisljat ....
Vozim motore vec duze vrijeme , al prvi put kad sam sjeo na skuter USRO sam se :D , to je govno toliko nestabilno i blesavo da ga nebi nikom preporucio , mali tockovi , uzasan balans , na kocenju katastrofa ............

Od kad sam trehno sa motora ( ne svojom krivicom ) , opala mi je zelja za vozanjem ovih supersportasa , sad sam presao na Cross ( ustvari prelazim - jos sam u potrazi za dobrim Crossom od 250 cc - ako ko ima info nek javi :icon_biggrin: )

Svima koji voze skutere bi preporucio da ako vec voze , da odvoje nesto novaca i za dobru kacigu ( ne one kineske od 20 km ) i bar neke stitnike za koljena i laktove , jer uvjek je : sve do jednom ....
 
Koje si skutere vozio ? Danas su oni mnogo bolji u svakom pogledu, a kineske kacige niposto, jer pucaju i sabijaju se prema glavi, a ne vani, isto tako ni kineske motore, radije brand name polovni ;)
 
Top