ponasanje vozaca skutera u saobracaju?!

ponasanje vozaca skutera u saobracaju?!

evo lijepo vrijeme i odmah po carsiji skuteri motori
kakvo je misljenje forumasa i vasa iskustva sa saucesnicima na dva tocka u saobracaju ?
danas na magistrali proleti motor izmedju mene i jos jednog auta i sami bog zna koliko je brzo prosao???to je previse adrenalina za mene :icon_mad:
 
Član
ja vozim biciklo, i često se tako provlačim između auto... ali ipak misli da je motor i biciklo velika razlika. Radi težine prvenstveno:icon_smile: ali uvijek postoji granica dokle se može ići:cool: a motorići su zlo, jer je sva težina nazad i po klizavom prednji točak samo prokliže:icon_mad: još vozači, većina ih nezz biciklo voziti, a uzmu 125ccm:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::D
 
Super Moderator
Istina vecina vozi ludo i tako to pretice provlaci se itd itd
ja znam cesto voziti skuter i tako to ali nikad, znaci nikad se nisam provlacio il pretico kamo li da preticem sa desne strane
po gradu vozim jako polako cak mi auta trube da se sklonim i prestizu me
samo je problem sto na motoru te niko ne gleda
neki dan idem 40 - 45 nije bas grad malo je izvan grada i 5 metara sam od covjeka koji ide iz suprotne trake i on skrece vamo i preseca mi traku i kad sam mu dosao na pola metra tek je onda zakocio i ostalo je toliko mjesta taman da prodjem
sekunda znaci jedva sam ga ufatio, i on meni kao mase ono ''izvini''....
 
Član
istina je ovo za skutere..jest da ga i sam vozim...ja vozim svakako ..kako sam raspolozen..znam se nekad provlacit ..i kad sam se god provlacio kroz guzvu i sekundu sam ziv osto ..tako da to nikad vise...a po mokrom ni u ludilu..imam losa iskustva srecom nisu lose zavrsila..zato kud auto i ja za njim...a ubrzanje mi je dobro tako da mogu da ih pratim...na mokrom sam isao 30km/h u centru grada a ispred mene golf mk2 jedno 50m od mene..on odjednom stade ..a ja zvirljo naokolo..ja pogleda on stao..i ja u tom trenutku obe kocnice ode skut direktno u njih..momci stali i gledaju me..sreca pusti ja kocnice i skut skrenu ...i dobro se zavrsilo..a tako i sam je.em mater onim na motorcinama..jedan manijak izlazi iz krivine ..a uvala tu i uleti i baci ga vamo..ja da se nisam sklonio skroz do trotara ..sasijo bi i mene i sebe..i ko god je bio tu.....al sta bi..na greskama se uci...i stvarno treba pazit na motoriste..a i motoristi sami...
metalmir: sta se cudis..isao sam i ja toliko..sta je tu cudno...znam do 60 po ravnom...al kad sam u full kondiciji..vi meni vjerovali ili ne ..ja sam pretrosle sezone ..sa biciklom presao 8000 km ..za 4 mj ...i vozio sam svakako..znao sam uzic uz brdo ...po 30 na sat..da se mozda malkicu zadisem...a sad dok do grada dodjem 500m od kuce..stanem pa odahnem
 
Član
ljudi nevjerovatno je teško postići brzinu od 80km/h na biciklu, a kamoli više... Satovi lažu... :icon_biggrin:

a što se tiče skuteraša, nemam ništa protiv njih, samo ne volim kad ne znam kuda me hoće preteć, s lijeva, s desna ili odozgo'... U svakom slučaju prilikom udesa oni na*ebu, tako da se ja za sebe ne sekiram... Od skuteraša ko je imalo pametan, voziće pažljivije nego bilo ko na 4 točka...
 
Član
jednom sam isamarao vozaca skutera, bas zbog bezobzirne voznje.... zbog njegovih glupiranja zivot sj*ati...
mada nisu svi isti,al vecinu treba nagaziti dobro :D
 
Član
tema je skuteri i nepaznja istih u saobracaju a ne koliko je ko nabio biciklom nizbrdo i uzbrdo
otvorite temu u offtopic
max brzina biciklom i opletite :D
 
Član
ima nas svakakvih ..ja pokusavam biti sto normalniji..i kao dokaz za to da vozim polako je da sam jednom zagusio skuter skroz vozeci po gradu lagano...a kad ocu da ga raspusem..idem van grada sa drustvom..i tamo ga lozim kolko god moze..tako da se ne brinem..kad vidim da se poceo gusit zagrijem ga malo po gradu na radnu temp. i onda u selo obliznje 15km je daleko..ima jezero..i nov asfalt..a nema puno prometa..i ako se trkamo idemo tamo pa se trkamo...a po meni je nekako strasnije voznja na motoru jedno 75km/h nego na biciklu..na biciklu nije toliki strah brzina...meni se desilo ovo ..zadnja felga mi je bila malo kriva ..zbog spuranja na stranu..i spustaio sam se jedno 70km/h niz brdo..i zadnji kraj je toliko letao da sam osjetio i to pravo..i u sekundi osto ziv..i otad nikad vise nigdje s neipsravnim biciklom...sto je sigurno sigurno je
 
j...bi biciklo skuteri i motocikli su tema:icon_exclaim::icon_exclaim:

nemam nista protiv skutera ali vecina njihovih vozaca nepoznaje sabracajne propise prvnstvo prolaza oduzimanje prvenstva prolaza itd.
nekada kada su iza vozila covjek ih i ne primjeti i u slucaju nesrece vozacima auta nece biti nista a za njih ne znam tacno
 
Član
mislim da ja mogu sa biciklom brzo voziti isto koliko i neki kineski skuteri, pa je meni to isto:icon_smile: mada ja poštujem znakove, ko ima prvenstvo, nekad se prođe kroz crveno:lol:
 
Legend
ovako ,.... svakakvih budala i za volanima , a i na motorima ima ,.... samo sto vozaci automobila ima duplo vise budala pa ne paze na motoriste nikako ,.....

jeste li se kad nasli u situaciji da idete normalno motorom , sredinom svoje trake ili blize liniji po propisu , i da vas automobil predje sa DESNE strane ..... jedna sekunda ne paznje i nadjes se pod autom , mrtav ..... a bas takvo prelazenje je iz nekog nehaja , zaj*ancije koje moze kostati glave ,....

opet kazem i u autu i na motorima ima svakakvih budala,al se na motoriste daleko manje pazi .... to znam
 
Član
MRZIM skutere i divljanje sa istim, veliki sam protivnik tih glupiranja, ali,... Nikad ne znas sta te moze snaci. Radio sam dostavu za pizzeriu u Beogradu i sa skuterom i nevjerovatno je za koliko malo vremena mozes da se pretvoris iz normalnog i pazljivog vozaca skutera u teskog indijanca i bahato djubre koje nikog ne j*e 2%. Jbg, meni je bilo nuzno da budem brz, ali opet sam pazio, ali vecini sto stradaju nije nuzno da divljaju i glume junake. Mene je neko cuvao od sranja, a na zalost neke ne sacuva. Sta da kazem, osim, vozaci skutera, pazljivo, da ne dodje do ovoga:
http://www.bhtuning.com/saobracajna-nesreca-u-laktasima-na-magistrali-banjaluka-gradiska-t-39387.html
 
Član
Mislim da su stari bajkeri mnogo pažljiviji od novopečenih koji i nemaju prave vozačke.Daleko od toga da vozači automobila omalovažavaju motocikliste,mislim da je glavni problem slaba vidljivost.Nikada nisam imao neku nezgodnu situaciju sa vozačima motora i poštujem pravilo kada vidim brz motor iza sebe da se malo pomaknem u stranu,da me čovjek može proći bez pretjecanja;)
 
Top