Pomoc

Pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mozda i nije problem al eto, videjcemo, al za svaki slucaj da vas pitam!
Jucer vozim jedno 110-120 km/h u 4 brzini i hocu da prestizem i auto mi malo zatrza, ja mu dam gas i gas mi ono kao kasni 1 sec, ja smanjim brzinu i ponovo isto. Kazu mi da je do goriva, ja opet sa autom i ista brzina i nista, dam gas normala vuce i radi i ovaj mi jaran sto je bio samnom kaze vidis da je do goriva, i usporavamo, ja ga saltam u drugu i opet isto zatrza malo. Danas nista, radi normala :icon_eek:
Hvala!
 
Član
Provjeri filter od goriva, ili ako imas ainspric pumpu, ako zuji začepila se i onda više goriva vraća nego što pušta pa auto troka i nemoze npr. preko 4 obrtaja, to je meni bilo.
 
Član
Izgleda da je problem, veceras se vozao i par puta zatrzao i nista kasnije normala, otisao na pumpu i nasuo goriva i n apovratku zatrza i ugasi se.Pogledam filter i nema ni kapi goriva a nece ni da navuce, malo navuce, ali nista! Jeli do pumpe ili...
 
Član
nema ti veze karburator ako nece da navuce gorivo to moze biti samo pumpa ili da je crijevo zacepljeno ili u krajnjem slucaju da nemas goriva probaj kad verglas naspi mu sekundu goriva u karbas i sastavice znaci da sve radi samo pumpa nebaca i nevuce gorivo imo sam problema sa tim x puta ..
 
Član
xr4iboy je napisao(la):
nema ti veze karburator ako nece da navuce gorivo to moze biti samo pumpa ili da je crijevo zacepljeno ili u krajnjem slucaju da nemas goriva probaj kad verglas naspi mu sekundu goriva u karbas i sastavice znaci da sve radi samo pumpa nebaca i nevuce gorivo imo sam problema sa tim x puta ..

OK! A ima li kakve veze odusak pozadi posto kad sipam gorivo nece uvijek da pusti, neko vraca nazad. Pa rekoh da nije gdje kvar skroz pozadi tamo :icon_eek:
 
Član
nevjerujem neo ako ti vraca onda ti je odusak zacepljen mada mislim da on nema veze sa vucom goriva ipak ti pogledaj pumpu
 
Član
xr4iboy je napisao(la):
nevjerujem neo ako ti vraca onda ti je odusak zacepljen mada mislim da on nema veze sa vucom goriva ipak ti pogledaj pumpu

Probaj skinuti cep sa rezervara pa onda probaj kako se ponasa.Ako je odusak zacepljen nema gdje povuci zrak da kompenzira sa potrosnjom goriva.Stvara se vakum u rezervaru i moguce da je to jedini problem.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
xr4iboy je napisao(la):
nevjerujem neo ako ti vraca onda ti je odusak zacepljen mada mislim da on nema veze sa vucom goriva ipak ti pogledaj pumpu

Probaj skinuti cep sa rezervara pa onda probaj kako se ponasa.Ako je odusak zacepljen nema gdje povuci zrak da kompenzira sa potrosnjom goriva.Stvara se vakum u rezervaru i moguce da je to jedini problem.

To mi je palo na pamet jecer ali naidje ovaj moomak i zaslepali ga! Odoh sada ko dmajstora pa cemo vidjeti.
Hvala vam!
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
xr4iboy je napisao(la):
nevjerujem neo ako ti vraca onda ti je odusak zacepljen mada mislim da on nema veze sa vucom goriva ipak ti pogledaj pumpu

Probaj skinuti cep sa rezervara pa onda probaj kako se ponasa.Ako je odusak zacepljen nema gdje povuci zrak da kompenzira sa potrosnjom goriva.Stvara se vakum u rezervaru i moguce da je to jedini problem.

To je i bilo, otisao u garazu i skinuo cep i normala ptisao kod majstora. Malo ga procepili kompresorom bez skidanja i sada je ok. Hvala Bogu pa nij enista vece :)
 
Član
Opet isto, sada posao u grad i zatrza i ugasi se, upailm ga i vozio malo normala, bez problema! Posle jedno 15 min opet zatrza i ugasi se, upalim i opet normala i malo ga nacepim 3 i na jedno 100 poce trzati, smanjim gas i polako do kuce, al osjetim sve kao da ce se ugasiti cim dodam gas!
Hvala unaprijed!
 

Eko

Član
I meni je isti *****... a to sto kazes nekad ti je OK.. to je zato sto je hladna pumpa , cim se ona zagrije onda ti trza.... moramo mijenjati pumpu :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top