Pomoc

Pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako nabavio sam si polovni pionir od frenda kod njega u autu je radio normalno..eh i ja doso stavim kod sebe spojim struju i radi..i sad kreno da spojim jos ove zvucnike sve ja to pospajo i ponovo da upalim i nece..moze pomoc?hitno je
 
Član
provjeri da se nije sta otpojilo, provjeri osigurac na playeru i osigurace od instalacije, sigurno je nesto od tog, kod nekih playera ako jer recimo neki stariji player, moras antenu ubacit da bi radio, mozda si spojio na kontakt kljuc pa ti zato nece, moze bit 1001 stvar, pregledaj sve dobro, ako i dalje nece, idi majstoru ... pozz
 
Član
eddo je napisao(la):
provjeri da se nije sta otpojilo, provjeri osigurac na playeru i osigurace od instalacije, sigurno je nesto od tog, kod nekih playera ako jer recimo neki stariji player, moras antenu ubacit da bi radio, mozda si spojio na kontakt kljuc pa ti zato nece, moze bit 1001 stvar, pregledaj sve dobro, ako i dalje nece, idi majstoru ... pozz

radi se o 4000ub playeru al radilo je samo kad sam struju spojio i dok sam vamo spoji zvucnike presto raditi..koliko player mora iamti zica za struju?moj ima samo 2?
ej a koliko bi mi uzeo neki majstor da spoji te 3 zice?
 
Član
crvena plus, zuta memorija (plus), crna minus, plava REM kontrola za pojacalo ili elektronsku antenu, narandzasta osvjetljenje, mislim da je to to ... bar sto se tice struje, onda imas 8 zica za 4 zvucnika i to bi trebalo biti to ...
 
Član
vidi sto reko edo da ti nije zuta i crvena i masa nije losa
spoji ba sam konstantnu fazu stavi na zutu a kad das konrtakt i dobijes fazu stavi na crvenu a masu na masu
 
Član
pa ja to i govorim ja imam samo 2zice spojene u player i 8 za zvucnike i to mi cudno kako su 2 sta nebi trebale biti 3?
 
Član
stavi crvenu i zutu zajedno na plus a crnu stavi na minus, tako ti je najlakse i najbezbolnije, a ako hoces da ti crvena ide na kljuc pa da ti se radio gasi kad ugasis augo i da se ponovo upali kad ga upalis, otidji bilo kojem elektricaru, svi ti to znaju odradit ;) ... pozz
 
Član
eddo je napisao(la):
stavi crvenu i zutu zajedno na plus a crnu stavi na minus, tako ti je najlakse i najbezbolnije, a ako hoces da ti crvena ide na kljuc pa da ti se radio gasi kad ugasis augo i da se ponovo upali kad ga upalis, otidji bilo kojem elektricaru, svi ti to znaju odradit ;) ... pozz

a koliko mi moze uzeti da to odradi?
 
Član
ma sitno ba nekih 50-tak kuna, nece sigurno vise, a ako vec mozda imas tu instalaciju vjerovatno bude i manje ...
 

IGY

Član
imamo isti player
kao sto ti je eddo rekao
crvenu i zutu spoji u jedno i to je to
btw imas li euro dzek na autu, ili da se ne peglas samo ako neces, imas u Zg puno strucnih momaka sto se toga tice pa im se obrati
 
Član
ma sjebo sam onaj dek uzeo sam dek i izvadio zice i direkt spoji zvucnike bez deka a tako mislim sada i struju,jel mi pametno to????
 
Član
isto ti je to u sustini, razlika je samo kad recimo budes mjenjo player, preko eurodzeka ti je to jednostavni plug'n'play dok tako preko zica, skini izolaciju odmotaj zice izvadi player i onda u rikverc sve isto sa drugim playerom ...
 
Član
evo ovako to izlgeda kod mene u autu...
dsc01676oju.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top