Pomoc

Pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
moze al mislim da ce bolje svirat na manjoj kutiji ipak je to 10-ka ;) .... i ako ces radit kompresiju, OBAVEZNO unutra stavi punjenja, a ti se odluci kakvog ....
 
Početnik
odlucio sam uzet ivericu 22mm . za kutiju . i to odradit sam.... dimenzije su 45x30x(35x30) malo nakosena kutija ..oko 44 litre kako sam ja racuno....sad je kisa pa mi se i nemili to odma radit neg kad malo ugrije fino....a ako naletim na jos jednu 10-ku istu ovu XS-L102P5S kupicu je pa ce onda duzina bit malo veca oko 65 cm..
 
Član
puno ti je 44 litre meni je takva 12-ka u 30 litara a preporucljivo je od 27-30 litara prema proizvodjacu
 
Član
prvo netreba ti 22 mm kako to to nazivas iverica da napravis kutiju
uzmi si MDF 18 mm i napravi kutiju
i samo mi reci kako si ti sracunao 44L za kutiju koji ti to woofer stavljas pa ti je tolika litraza potrebna ???
ti stavljas 10" koja je smjesna mislim woofer je presmjesan za toliku kutiju dovoljno ti je 25 - 30 l mada ja bi isao na 25l u kompresiju i sasvim je to ok nije to woofer od 1000 rms-ova pa da ti treba tolika kutija kompresiona ???

jer za bufka od 1000 rmsa sasvim je dovoljna kopresiona kutija od 30 l
pa ti vidi
 
Član
stoti put da ponovim. kutije za zvucnike se rade po T/S parametrima ne od oka. to koliko snage ima zvucnik nema apsolutno nikakve veze s tim kolika kutija mu treba.

konkretni sony 20-25l kompresija i cao. 18mm MDF ili 22mm iverica. vise je bolje. ako idete na tanji materijal treba staviti ojacanja u kutiju i izracunati koliko ce ojacanja istisnuti zraka pa u skaldu s tim treba i povecati zapreminu kutije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top