Pomoc

Pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Ovako imam ovo pojacalo:

JBL GTO 2000 400W

Specifications:
Power Output max: 400 watts
RMS Bridged Power Output 4 Ohm: 220 watts
RMS Power Output,2 Ohm: 2 x 110 watts
RMS Power Output,4 Ohm: 2 x 75 watts
THD @ Rated Output: 0.10%
SNR (A-weighted): >92dB
Frequency response: 10Hz-40kHz
Active crossover (cont.var): 30-320Hz
Crossover settings: LP/HP/off
Crossover slope: 12dB
Input sensitivity: 100mV-4V
Bass boost: +6db@45Hz
Dimensions(LxWxH): 358x294x55mm
Weight: 4 kg

5mle9w.jpg


eh ja sam stavio u njeg 25A osigurac..onaj FUSE.. a nejam pojma koji ide..
ako neko zna da mi kaze..i da spojio sam nanjeg SONY Xplod XS-L102P5S

1844


10'
1200 W max
330 RMS-a
4 ohm-a

spojio sam u bridge na pojacalo i pojacalo je pojacano do kraja i ovaj sony leta ko lud po gepeku ..moram ga necim uvezat...i da..zvucnik se zagrije al nesmrdi..ono..ludo skroz...trese se tablica zadnja,zadnji brisac,srednja shpigla i retrovizori isto..bas sam zadovoljan..provuko sam 10 kvadratne kablove..+ i - direkt..nista na masu nesvidzami se to,i na plusu kod akumulatora ima neki osigurac veliki providini okrugli u nekom kucistu neznam kolko ampera al je neki dobar.i na remote sam stavio prekidac rucni posto jos nemam dobar HU stavio sam jednu zicu na + i na remote na toj zici ima prekidac i prekidac sam stavio ispod volana a muziku slusam preko Ipoda ,i PSP-a samo ukljucim one chin-chin u pojacalo i u psp il Ipod nebitno ulaz kao normalne slusalice..,eh sad jesam li dobro postupio sa ovim..neznam ni sam i glavna mi je dilema koji FUSE ide od kolko ampera posto nije doslo na pojacalu..a nemogu da nadzem manual preko neta
 
Član
Ostavi ti taj od 25 A ako ti svira na 4 ohm
ako ces da ides na 2 ohm stavi od 30 A ;)
 
Početnik
onda sam ga ubo pravo..a ovo kako sam uradio sa strujom?jel to dobro? da nebi fiat planio:icon_mad::icon_mad::lol::lol:
 
Član
Pa mislim da je oke spojeno,nabavi neki solidan HU koji ce da to pogoni sve.
I nisi trebao minus da vuces sa aku samo si trebao na sasiju da spojis;)
 
Član
e ovako drug moj ne kontam ovo tvoje zadnje pitanje tj tvoj post zadnji
ali najbolje bi ti bilo da minus spojis na sasiju auta negdje u gepeku gdje ti se nalazi sam amp i slobodno podebljaj ako imas kabla
a onda jos uzmes kabla podebljas od aku do lima i to je to
barem bi ja tako uradio ;)
 
Početnik
a nebi sad diro nista ako nesmeta direkt minus...neda mi se sve vadit danas sam radio 2 sata oko tog..:icon_question:

e da recite mi bil bolje ovaj sony udaro u box-u il ovako u tubi kako jest sa portom ..:icon_question:;)
 
Član
ma nema sta da smeta i to je oke mada je bilo bespotrebno
ne brini se ako si samo dobro spojio sve uzivaj u slusanju svoje muzike ;)
et toliko pozz
 
Član
nece smetati ako je direktno. ja da sam na tvome mijestu ja bi ipak sa tih par metara kabla iskoristio da spojim alternator, podebljam masu alternatora, podebljam masu sa aku na sasiju i na kraju spojim masu negdje u gjepeku.

svaki kabl ima svoj otpor koji se izrazava ohm/metar ti si sad napravio ustvari kao da si spojio pojacalo sa duplom duzinom kabla. kablovi sto krace to bolje.
 
Početnik
ma zadovoljan sam kako udara i pojacalo fino radi ,nezagrijava se puno,, uopste se haman nezagrijava i nakon sat vremena ma maxu..samo mi se sub zagrije malo..al nesmrdi kao sto neki smrde prije nego sto ce pregorit..sad mi je doslo nared ..neki lijep HU....vidjecu da neulazem puno u ovo auto posto namjeravam ga prodat slijedece godine..:icon_smile::cool:

ljudi pobjedila bosna...:cool::cool: 4:2 ..a belgijanci ko pokisli..haha sorry na oftopicu:icon_exclaim:
 
Član
ja imam xplode takav samo 12-ka i on je predvidjen iskljucivo za kompresionu kutiju, perfektno mi svira i ne grije se...
 
Početnik
e ovako molio bih da mi neko kaze kolku bi kutiju trebao pravit za ovaj sub..trenutno je u tubi (duzina ko 50-60cm) ..pa me sad zanimaju idealne mjere za taj sub

evo sub:
1844


25cm - 10 incha
1200w max
330w nominalna
300 wrms
4 ohm
:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top