Pomoc zadnji lijevi kocioni cilindar

Pomoc zadnji lijevi kocioni cilindar

Član
odi kod rs-a nek ti skine,ocistit,reparira i gas :D a mozda i ta astra ne ide pa ti se cini da te koči celjust... :D
 
Član
Nema veze ti ga svakako trebas izbori vani...e sad ne rekoh ti kako vracas
Stavis klip na mjesto i guras prema dole i okreces ga u pravcu zavrtanja vijka..sve dok ne dodje u nukti polozaj...
to znam da se i odvrce i zavrce dok izlazi vani ili kad se vraca,vec sam radio to dok sam pakne stavljao.tnx ;)
 
Član
Kupi nova kljesta sta se imas zezati , nije to sad nesto skupo , isto otislo na mojoj bivsoj astri i zamjenili sa drugim
Bi druze,vec sam trazio za starog isto ima astru g i isto ko i kod mene bilo.kaze pitaj koliko je tu bosch
i dobijem odgv.da nema bosch uopste i necu ga naci ovde.tako da je uzeo gore,ali kosta nekih 100 i kusur euro.
S parama nisam dobar haha a auto treba pa...;)kad sjedne lova sjest ce i bosch abd;)
 
Član
Stanje cilindra.
Znaci dopola ga istjerao papucicom dok je radilo auto,ostalo polako rucno.
Odradio smirgl s 1000 pa s 2000 i krajnje 2500,kao staklo ispolirao.
Gumica unutra sto ima izvadio ocistio sve bremsenreiniger-om dok sve nije bilo cisto potpuno.
Gumicu premazao uljem za kocnice vratio u leziste,lagano vratio i cilindar okrecanjem i pritiskom od gore.Sad mnogo lakse ulazi nego prije.
Vratio celjust nazad prozracio kocnice.
Za sad hvata i pusta super.Nadam se da ce i ostati tako ;)
Hvala drusvu na savjetima.pozz
 

Prilozi

  • IMG-1433171054417-V.jpg
    IMG-1433171054417-V.jpg
    86,7 KB · Pregleda: 24
Član
Obrati paznju da li gdje pusta ulje....mislim da je trebalo i 3000 granulacija da bude tip top. Eto vidis malo posla a funkcionalno i bez troskova
 
Član
Provjerio vise puta vidjet cu sutra opet,isao na test voznju za sad sve dobro.;)
Nisam nasao 3000,al sam s 2500 dotjerao superrr.
hvala ;)
 
Top