pomoc za blow off

pomoc za blow off

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
blow off sto ide na dizel motre
ne znam to za elektroniku
ja mislim da ne ide elktrnoika ali nisam siguran

cijena je 250E sa ugradnjom
 
Član
pa zna li iko ljudi ovde sta se desava kod benzinca kad se stisce papucica gasa a sta kod dizela?
naravno da ventili nisu isti za benzinca i za dizela...
 
Član
ja imam na cetvorci 1.9 tdi, ventil se otvara i zatvara strujom, odn. elek.magnetnim ventilom, koji kosta jos par evrica ;) prekidac se stavi na papucicu gasa, kad pustis gas, treba ventil da bude otvoren, da ispusti visak pritiska, a kad das gas, da ga zatvori, da ne pusta pritisak.. ma u principu i nije komplikovano kad ga skontas. ja sam izgubio citav dan dok sam ga montirao. jebeno postaviti prekidac na papucicu, treba bas precizno da se postavi. samo kad pustis do kraja papucicu da otvara. onda moras da povezes vakume, pa elek.mag. ventil, pa struju, provlacenje kablova, itd.. ima finog posla. ali je zato pojava kad proletis kroz grad, svi se okrecu.
neki se cak i prepadnu.. hehe
 
Član
i mislim da mozes iskoristiti taj stari, samo stavi jacu oprugu, posto dizel ima veci pritisak. ako ga tako stavis, bice uvijek otvoren, posto je slabija opruga za benzinca.. ali onda ces morati kupiti jos elek.mag. ventil i mikroprekidac.
sretno :)
 
Član
ma bolje je kupiti onda gotovog....ja sam seb stavljo u benzinca bas je jednostavno,a u dizela.....KOMPLICIRANO :)
 
Početnik
KRVOLOK je napisao(la):
pa zna li iko ljudi ovde sta se desava kod benzinca kad se stisce papucica gasa a sta kod dizela?
naravno da ventili nisu isti za benzinca i za dizela...


:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top