pomoc za blow off

pomoc za blow off

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kada sam imo ford probu gt turbo imo sam na nju blow off,imo sam ovakav...
40wo1.jpg

dali sad taj opet isti pase na moju cupru koja je TDI ili moram uzet nekakav drugi?
 
Član
da to je to.....a3m nisam uopste zvao posto sam kod nja narucio obrve za seata i cekam vec 5mjeseci tak da nista od nja...
 
Član
Micky je napisao(la):
razlika je sto kod benzina on ima veze a kod dizela nikakve veze samo sminka

Blow-off ventil nema veze sa pogonskim gorivom i itekako i kod dizela ima svoju funkciju ...

Funkcija blow-off ventila je da ispusti visak pritiska koji se stvara izmedju turbine i usisne klapne, a koji usporava turbinu i za posljedicu ima lijeniji odaziv na gas prilikom promjene brzine, tj. povecava efekt turbo-rupe. Sa blow-off ventilom se taj problem eliminise...

Taj ventil ti nece odgovarati, zato sto se ventili za benzinske i dizel motore konstrukcijski razlikuju. Kod benzinaca ti je pritisak turbine oko 0.5 - 0.7 bar, dok je kod dizela puno veci (naravno govorim o fabrickim vrijednostima)
 
Član
mtopic je napisao(la):
Micky je napisao(la):
razlika je sto kod benzina on ima veze a kod dizela nikakve veze samo sminka

Blow-off ventil nema veze sa pogonskim gorivom i itekako i kod dizela ima svoju funkciju ...

Funkcija blow-off ventila je da ispusti visak pritiska koji se stvara izmedju turbine i usisne klapne, a koji usporava turbinu i za posljedicu ima lijeniji odaziv na gas prilikom promjene brzine, tj. povecava efekt turbo-rupe. Sa blow-off ventilom se taj problem eliminise...

Taj ventil ti nece odgovarati, zato sto se ventili za benzinske i dizel motore konstrukcijski razlikuju. Kod benzinaca ti je pritisak turbine oko 0.5 - 0.7 bar, dok je kod dizela puno veci (naravno govorim o fabrickim vrijednostima)

Da te pitam da li se povecava potrosnja kad se stavi blow off na Dizlela ?
 
Član
pa cek sad,moguli ja staviti taj sto je bio na forda,taj sto je na slici?on moze do 1 bar.znaci samo se moze cuti manje,nema efikasnosti kako treba u zvuku.hoce li mi poremetit ECU?mislim rad motora i sve to......jer sam vidio na netu ima blow off sa nekim prekidacom i pise da je za dizel.....
 
Član
Koliko ja znam da BOV nije isti za benzinske i dizelske motore. Kod benzinskih ga "otvara" vakum tj. podtlak koji se stvara u usisnoj grani a kod dizela do odrađuje struja
 
Član
ivica je napisao(la):
da to je to.....a3m nisam uopste zvao posto sam kod nja narucio obrve za seata i cekam vec 5mjeseci tak da nista od nja...


ja sam prezadovoljan A3M-om

i ja sam narucio blow off za svoga dizela prije 3 dana
momak iz A3M-a je rekao treba da naruci i da stigne
zove danas i kaze stiglo je

samo sto ja nisam danas stigao otici preuzeti :(

bice video za koji dan ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top