pomoc u odabiru graficke

pomoc u odabiru graficke

Član
Dakle treba mi graficka od 1GB ddr, koju mi vi preporucujete da kupim graficku od 1GB a da je kopaktibilna sa asus a8v maticnom plocom?

sad je graficka:
naziv kartice: asus a9250
tip cipa: Radeon 9200 PRO AGP
dac tip: internal DAC (500MHz)
kapacitet memorije: 256mb

Hvala unaprijed, ako vam jos koji podatci trebaju od centralne samo recite-
 
Član
iba_bmw je napisao(la):
Dakle treba mi graficka od 1GB ddr, koju mi vi preporucujete da kupim graficku od 1GB a da je kopaktibilna sa asus a8v maticnom plocom?

sad je graficka:
naziv kartice: asus a9250
tip cipa: Radeon 9200 PRO AGP
dac tip: internal DAC (500MHz)
kapacitet memorije: 256mb

Hvala unaprijed, ako vam jos koji podatci trebaju od centralne samo recite-

ovako drug ti imas plocu na kojoj je agp utor za graficku imas samo jednu graficku od 1gb za agp a to je ati 4650 i koju je jako tesko naci dok ovih od 512 ima vise izbora
 
Član
pa sta da radim mozeli neka druga graficka ili mozeli kako da se dvije od 512mb skopcaju na moju maticnu?
p.s. hvala na brzom odgovoru
 
Član
zasto bas 1GB? Iskreno imas bitnije druge parametre neg da memorija...


eo ti jedne od najboljih ako ne i najbolja: NVIDIA 7950GT 512MB DDR3
 
Član
zato sto mi treba jaca graficka radi posla. jesuli kompaktiblne ove graficke s mojoj plocom?
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
zasto bas 1GB? Iskreno imas bitnije druge parametre neg da memorija...


eo ti jedne od najboljih ako ne i najbolja: NVIDIA 7950GT 512MB DDR3

kako ja znam ova grafa nema za AGP

iba_bmw je napisao(la):
zato sto mi treba jaca graficka radi posla. jesuli kompaktiblne ove graficke s mojoj plocom?

druze nemoj paznju obracati samo na memoriju to nije toliko bitno ako je npr grafa 1GB a sabirnica 64 bit-a ta grafa je kur.. pocjepati ce je neka grafa od 512MB sa sabirnicom od 128 bit jel me shvatas ;)
 
Član
ja imam NVIDIA GeForce 9800 GT, ne znam da li tebi moze, ali ja sam i vise nego zadovoljan s ovom grafickom, sto se tice programa, znaci adobe ilustrator, photoshop, after efects, indesign, sve u isto vrijeme radi perfektno, kad prebacujem iz jednih u druge programe, otvaram velike vectorske crteze, nista ne trza, ne koci, a i za igrice je ekstra, uvjek stavim grafiku na ultra high i sve ko podmazano pici.


edit

evo ovo su osnovne informacije

GPU Engine Specs:

CUDA Cores 112
Graphics Clock (MHz) 600 MHz
Processor Clock (MHz) 1500 MHz
Texture Fill Rate (billion/sec) 33.6

Memory Specs:

Memory Clock (MHz) 900
Standard Memory Config 512 MB
Memory Interface Width 256-bit
Memory Bandwidth (GB/sec) 57.6

Feature Support:

NVIDIA SLI®-ready* 2-Way
NVIDIA 3D Vision Ready yes
NVIDIA PureVideo® Technology** HD
NVIDIA PhysX™-ready yes
NVIDIA CUDA™ Technology yes
HybridPower™ Technology yes
GeForce Boost
Microsoft DirectX 10
OpenGL 2.1
Certified for Windows 7 yes

Display Support:

Maximum Digital Resolution 2560x1600
Maximum VGA Resolution 2048x1536
Standard Display Connectors HDTV
Dual Link DVI
Multi Monitor yes
HDCP yes
HDMI Via adapter
Audio Input for HDMI SPDIF

tandard Graphics Card Dimensions:

Height Single-slot
Length 9 inches

Thermal and Power Specs:

Maximum GPU Temperature (in C) 105 C
Maximum Graphics Card Power (W) 105 W
Minimum Recommended System Power (W) 400 W
Supplementary Power Connectors 6-pin x2
 
Član
duurma je napisao(la):
MeBeSad je napisao(la):
zasto bas 1GB? Iskreno imas bitnije druge parametre neg da memorija...


eo ti jedne od najboljih ako ne i najbolja: NVIDIA 7950GT 512MB DDR3

kako ja znam ova grafa nema za AGP

ima drug to je najjaca grafa za agp slot...
iba_bmw je napisao(la):
zato sto mi treba jaca graficka radi posla. jesuli kompaktiblne ove graficke s mojoj plocom?

druze nemoj paznju obracati samo na memoriju to nije toliko bitno ako je npr grafa 1GB a sabirnica 64 bit-a ta grafa je kur.. pocjepati ce je neka grafa od 512MB sa sabirnicom od 128 bit jel me shvatas ;)


sabirnica , ram, procesor sve...memorija igra skoro najmanju ulogu...tako da 1GB nista ne znaci...
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/2179573/graficka-kartica-nvidia-geforce6800-512mb-ddr2-agp/

evo ti dobra a nije skupa odgvara na tvoju plocu
 
Član
inace svega se da nacitat oko vezano za it... ali i ovdje se svasta laprda, od "preporuke" i dizanje u nebesa 9800gt grafe :icon_eek: koja nit moze fizicki covjeku, a daleko od toga da moze gurat na ultra hight detaljima nove igre :icon_eek: :icon_eek: moze ali na nekih 2-3fps-a, tj. slideshow...

prosjecna high end grafa godinu , godinu i sest mjeseci moze drzat i biti u "vrhu", tj vrtit nove naslove na ultra hight postavkama i vecim rezama... a 9800 je vec stara...

nego napisi ostatak konfiguracije, redom;

agp je dinosaur vec, izumro fakticki, sa obzirom da imas staru 9200 serije grafu, garant imas i neku "ping-pong" napojnu, dakle jos jedan trosak... realno ulaganje u to se ne isplati, cak ce te jeftinije, dugorocnije i sigurnije/stabilnije izaci da se predje na novo, tj. pciex,

agp hajd i moze za "prvu" pomoc, cisto da baca sliku na monitor...

ali pazi, neku jacu agp grafu, tesko je naci, nema ih vise, ono sto ima su polovne, stare vec, a tu je jos jedna kvaka, svaka jaca grafa trosi vise struje/vise se grije, automatski manji vijek trajanja... i ako nadjes negdje kod nekog u ormaru nesto tipa recimo 7600gt serije i sl, (jer njih je najvise bilo kod nas, moguce da je ziva negdje pokoja), sigurno nece jos dugo radit, brzo ce pocetak artefekate bacat i sl...

onda problemi sa stabilnoscu, jace agp grafe, su stabilno radile samo na delux/premium plocama, na mnogim je bilo stabilno ko grcka...

onda, djaba ti 42142141gb na sporoj agp grafi, jos recimo ddr2 memorija... ukratko, ti "GIGABAJTI" su nista vise nego marketing, pogotovo ranije isto kao sto je bilo sa procesorima p4 3ghz i sl, isti je bilo sa memorijom na garafama, sada je situacija nesto drugacija ;)

ako ne mislis prelazit na novije, ostat na agp-u, potrazi nesto osrednje, 6800/7600gs, sto moze jos da "radi",ili radeona x serije , 1600 itd , mada je on srao na agp-u pocesto...
 
Član
Limpi je napisao(la):
inace svega se da nacitat oko vezano za it... ali i ovdje se svasta laprda, od "preporuke" i dizanje u nebesa 9800gt grafe :icon_eek: koja nit moze fizicki covjeku, a daleko od toga da moze gurat na ultra hight detaljima nove igre :icon_eek: :icon_eek: moze ali na nekih 2-3fps-a, tj. slideshow...

prosjecna high end grafa godinu , godinu i sest mjeseci moze drzat i biti u "vrhu", tj vrtit nove naslove na ultra hight postavkama i vecim rezama... a 9800 je vec stara...

nego napisi ostatak konfiguracije, redom;

agp je dinosaur vec, izumro fakticki, sa obzirom da imas staru 9200 serije grafu, garant imas i neku "ping-pong" napojnu, dakle jos jedan trosak... realno ulaganje u to se ne isplati, cak ce te jeftinije, dugorocnije i sigurnije/stabilnije izaci da se predje na novo, tj. pciex,

agp hajd i moze za "prvu" pomoc, cisto da baca sliku na monitor...

ali pazi, neku jacu agp grafu, tesko je naci, nema ih vise, ono sto ima su polovne, stare vec, a tu je jos jedna kvaka, svaka jaca grafa trosi vise struje/vise se grije, automatski manji vijek trajanja... i ako nadjes negdje kod nekog u ormaru nesto tipa recimo 7600gt serije i sl, (jer njih je najvise bilo kod nas, moguce da je ziva negdje pokoja), sigurno nece jos dugo radit, brzo ce pocetak artefekate bacat i sl...

onda problemi sa stabilnoscu, jace agp grafe, su stabilno radile samo na delux/premium plocama, na mnogim je bilo stabilno ko grcka...

onda, djaba ti 42142141gb na sporoj agp grafi, jos recimo ddr2 memorija... ukratko, ti "GIGABAJTI" su nista vise nego marketing, pogotovo ranije isto kao sto je bilo sa procesorima p4 3ghz i sl, isti je bilo sa memorijom na garafama, sada je situacija nesto drugacija ;)

ako ne mislis prelazit na novije, ostat na agp-u, potrazi nesto osrednje, 6800/7600gs, sto moze jos da "radi",ili radeona x serije , 1600 itd , mada je on srao na agp-u pocesto...

jesi ikad posjedovao 9800 512MB 256 bit:icon_question:
 
Član
duurma je napisao(la):

jesi ikad posjedovao 9800 512MB 256 bit:icon_question:

a da procitas moj post jos jednom pazljivije, sta sam napisao oko high end grafa... bavim se tim, al nebitno, xxx konfiguracija sastavio, proslo kroz ruke a samim tim i grafa...

kada je ona izasla ljeto 2008, tako nesto... znas li sta je u it-u, od tada pa do danas , skoro 2012-ta... isto psece godine... od 9xxx serije , jos pet" ih izaslo... 9800gt jeste BILA dobra, sada je "prosjek"...
 
Top